Dondurma Arabası İle Satış Yapmak Kazandırır Mı? – BekçiAlımı

Dondurma Arabası İle Satış Yapmak Kazandırır Mı?

Küçüklüğümüz de hepimizin karşılaştığı ve keyifle yediğimiz yıllar geçmesine ve sektörler gelişmesine rağmen aynı tadı bir daha hiçbir yerde bulamadığımız seyyar dondurmalar, hepimizin özlem duyduğu yiyeceklerin başında gelir. Sektörlerin, teknolojinin, olanakların gelişmesi ile birlikte seyyar dondurmalar azalmasına rağmen hâlâ ülkemizin çoğu yerinde satışı yapılan özellikle kasaba, köy tarzı yerlerde sıkça karşılaştığımız bir yiyecek türüdür.

Seyyar dondurma, çok sevilen ve her daim müşterisi bulunması sebebiyle kendi işini kurmak isteyenler, küçük yerlerde yaşayan ve geçimini sağlamak isteyen aynı zamanda kalabalık bir yerde olup dükkân ya da işletme açıp müşteriyi beklemektense müşterinin ayağına gitmeyi tercih eden kişilerin yapmak istediği bir iş kolu haline gelmiştir.

Dondurma Arabası İle Satış Yapmak Kârlı Mı?

Dondurma arabası ile satış yapmayı düşünen bu işi yapmayı kararlaştıran kişilerin aklında oluşan bazı sorular bulunmaktadır. İşin kârı,  nerelerde satış yapılması gerektiği, yapılan iş için nelere ihtiyaç  duyulacağı başlıca sorulardandır. Öncelikle bu işi yapmaya karar veren kişinin dondurma arabasını temin etmesi ve dondurma yapmak için malzemeleri tedarik etmesi en önemli kriterlerin başında gelmektedir. Bunlar hallettikten sonra işini nerede yapacağını belirlemelidir.

Kasaba ya da köylerde yeterli imkân bulunmadığından buralarda satış yapmak mantıklı gibi görünse de şehirlerin kalabalık meydanları ya da işlek caddelerinde satış yapmak ta kârlı olacağından satıcının elindeki imkânlara göre satış yapacağı yeri belirlemesi gerekmektedir. Satış yapılacak konum belirlediğini düşünen satıcıların bir8 sonra dikkat etmesi gereken nokta mutlaka lezzet olmalıdır. Gelen müşterilerin memnuniyetini kazanmak, onlara çocukluğunda yediği dondurmayı hatırlatacak bir dondurma lezzeti sağlamak işin kârını 2 katına çıkartacaktır. Özellikle yaz akşamlarında dondurmaya olan talep çok fazla olduğundan satışın fazla olması da kaçınılmazdır.

Dondurma Arabası İle Satış Yapmanın Maliyeti Nedir?

Dondurma yapımı zahmetli gibi görünse de kârı çok olan işlerdendir. Bu sayede de bu işi yapmak isteyen insan sayısı da epey fazladır. Doğru konum da ve lezzetli bir dondurma hazırlamak işin kârını da arttıracaktır. Alınan dondurma arabası, dondurma hazırlama malzemeleri, izin ve reklam bedelleri, dondurucu, elektrik bedelleri düşünüldüğünde ortalama maliyet 10.00 civarını bulacaktır. Ama unutulmamalıdır ki doğru bir konumda ve lezzetli hazırlanan bir dondurmanın satılmasında ki kâr bu maliyet bedelini tamamıyla aşacak ve satıcının yüzünü gülümsetecektir.

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir