Diyarbakır POMEM Kursu

POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezi, her yıl on binlerce polis öğrencisi alıyor. POMEM okuyanlar kesin polis memuru oluyorlar. Polis Akademisi yani PA tarafınan organize edilen POMEM, öğrenci seçiminde bazı sınavları uyguluyor. Lisans ve ön lisans mezunlarının polis memuru olmak için başvurdukları pomem ilanlarında, adayların sınavlara tabii tutulacağı belirtiliyor. Sınavlara hazırlık için Diyarbakır pomem kursu bulunuyor. Bu sınavlar şunlardır:

  1. Ön sağlık ve evrak teslimi
  2. Fiziki parkur sınavı
  3. Sözlü mülakat

Bu sınavlardan en zoru ve belirleyici olanı pomem fiziki parkur ve yeterlilik sınavıdır. Adaylar belli bir alanı, farklı ve her biri birbirinden zor hareketlerle tamamlamalı ve parkurdan geçer not almalıdırlar. Normal hazırlanmadan giden bir adayın yeterlilik parkurundan geçer not alması çok zordur. Hatta geçer not yetmemekte, pomem kazanmanız için yüksek puan anlamız gerekmektedir. Ne kadar yüksek puan o kadar kazanma şansı demektir. Diyarbakır ilinde pomem fiziki parkur ve yeterlilik kursuna hazırlanmak için bize ulaşın. Fiziki yeterlilik puanınız, başarı puanınızın 3’te biridir. Bu nedenle 70 alan ile 100 alan farklıdır. Üstelik binlerce öğrenci referansı ile kazanmamanız neredeyse imkansız. Fiziki Parkur şu şekilde olmaktadır:

Diyarbakır ilinde özel parkur ile fiziki yeterlilik sınavına hazırlanın.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

POMEM parkuruna nasıl çalışılır?

Öncelikle deneyimli bir hoca ve çalışacağınız birebir parkur alanı lazım. Ne kadar çok tekrar yaparsanız o kadar hızlanırsınız.

MUTLAKA OKU

POMEM fiziki parkurunu yapamıyorum?

Eğer kondisyonunuz düşükse yapamamanız normal. Çok çalışarak deneyimli bir kursa giderek kendinizi geliştirmelisiniz.

Parkur ayakkabısı önemli mi?

Evet ayağınıza uygun bir ayakkabı -özellikle koşu- olmalıdır.

POMEM parkur tüyoları nelerdir?

Parkur için fiziki olarak yeterli olmalısınız. Güçlü ve kondisyonu olmalı, kilo sorununuz olmamalı. Çok çalışmalı, özel hareketleri hocaların söylediği ipucularla yapmalısınız.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...