Diyarbakır POMEM Kursu – BekçiAlımı

Diyarbakır POMEM Kursu

POMEM yani Polis Meslek Eğitim Merkezi, her yıl on binlerce polis öğrencisi alıyor. POMEM okuyanlar kesin polis memuru oluyorlar. Polis Akademisi yani PA tarafınan organize edilen POMEM, öğrenci seçiminde bazı sınavları uyguluyor. Lisans ve ön lisans mezunlarının polis memuru olmak için başvurdukları pomem ilanlarında, adayların sınavlara tabii tutulacağı belirtiliyor. Sınavlara hazırlık için Diyarbakır pomem kursu bulunuyor. Bu sınavlar şunlardır:

  1. Ön sağlık ve evrak teslimi
  2. Fiziki parkur sınavı
  3. Sözlü mülakat

Bu sınavlardan en zoru ve belirleyici olanı pomem fiziki parkur ve yeterlilik sınavıdır. Adaylar belli bir alanı, farklı ve her biri birbirinden zor hareketlerle tamamlamalı ve parkurdan geçer not almalıdırlar. Normal hazırlanmadan giden bir adayın yeterlilik parkurundan geçer not alması çok zordur. Hatta geçer not yetmemekte, pomem kazanmanız için yüksek puan anlamız gerekmektedir. Ne kadar yüksek puan o kadar kazanma şansı demektir. Diyarbakır ilinde pomem fiziki parkur ve yeterlilik kursuna hazırlanmak için bize ulaşın. Fiziki yeterlilik puanınız, başarı puanınızın 3’te biridir. Bu nedenle 70 alan ile 100 alan farklıdır. Üstelik binlerce öğrenci referansı ile kazanmamanız neredeyse imkansız. Fiziki Parkur şu şekilde olmaktadır:

Diyarbakır ilinde özel parkur ile fiziki yeterlilik sınavına hazırlanın.
[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir