Destek Personeli Yaş Sınırı

2020 yılında 11 bin 78 Adalet Bakanlığı için KADROLU personeli alımı yapılacak. Yapılacak olan memur alımında destek personeli kadrosunu da yer verilecek. On binlerce kişi destek personeli kadrosu ile memur olarak Adalet Bakanlığın’da görev yapmak için yarışacak. Aşçı, şöför ve diğer branşlar için binlerce kişinin başvurmasını bekliyoruz. Bu süreçte destek personeli adaylarında aranılan şartlardan biri da yaş  konusudur.

Adalet Bakanlığı destek personeli alımına başvurabilmeniz için belli bir yaş sınırı içinde olmanız gerekmektedir. 2020 yılı için destek personeli memurluğu adaylarında aranılan yaş şartı aşağıdaki gibidir: “Adalet Bakanlığı destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1982 ve sonrası doğumlu olanlar) sınavlara ve alıma müracaat edebilecektir.”

  • 1 Ocak 1983 doğumlu  olan başvurur. Ve sonrası.
  • 31 Aralık 1982 doğumlu ve öncesi başvuramaz.

Aşağıdaki hesapalama aracından 2020 destek personeli alımına başvurup başvuramayacağınızı kolaylıkla öğrenebilirsiniz:

Destek Personeli Yaş Hesaplama
Gün
Ay
Yıl
Sınava Girmek İstediğiniz Yıl

Yukarıdaki hesaplama aracı ile durumunuzu kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Aklınıza takılan herhangi bir soru olursa yorum bölümünden sorabilirsiniz. Yaş şartını sağlamanız başvuru için yeterli olmaz. Diğer şartlarla birlikte yaş koşulunu da sağlamanız beklenmektedir.

Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir