Covid Aşılaması Başlıyor. Öncelik Sırası Öğrenme – BekçiAlımı

Covid Aşılaması Başlıyor. Öncelik Sırası Öğrenme

Covid 19 aşılaması Türkiye’nin tüm bölgelerinde başlıyor. Aşılama öncelik sırasına göre yapılacak ve aşılama takvimine göre kişiler isteğine bağlı olarak uygulamaya girecekler. Siz de kendinizin öncelikliler arasında olup olmadığını vene zaman aşıya çağrılacağınızı hızlı ve kolay şekilde öğrenebilirsiniz.

Aşı öncelik sırası ve durumunuzu öğrenmek için öncelikle edevlet bilgilerine sahip olmalısınız. eDevlet bilgileri ile eNabız uygulamasına giriyoruz.

eNabız portalına girdikten sonra Covid19 durumunu kontrol butonuna basın.Karşınıza aşı durumu bilgisi gelecektir. Ekran aşağıdaki gibi olacaktır:

Eğer önceliğiniz yoksa “COVID-19 pandemik aşılaması için belirlenen öncelikli grupta değilsiniz. Aşılama için Bakanlığımızın belirlediği öncelik sıralaması göz önünde bulundurularak durumunuz günlük değerlendirmelerle güncellenebilecektir. Sağlık çalışanı iseniz, çalıştığınız kuruma başvurarak bilgilerinizin güncellenmesini sağlayınız.” yazar. Öncelik varsa bu durumunuz belirtilecektir ve aşı takvimine göre ilgili kuruma başvuru yapacaksınız demektir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir