Cinselliğin Vazgeçilmez 10 Altın Kuralı – BekçiAlımı

Cinselliğin Vazgeçilmez 10 Altın Kuralı

Cinsellik hayatın vazgeçilmez bir gerçeğidir. Cinselliğin birçok kuralı olmasına rağmen 10 altın kural olarak saydıklarımız bunların en önemlileridir. Sağlıklı ve güzel bir cinsellik çiftler arasında uyumu sağlar bu da beraberinde uzun bir ömür getirir. İdeal cinsellik için olmazsa olmaz 10 altın kural şunlardır;

Çiftler arasında iyi bir iletişim sağlanması: Kadın ve erkek isteklerini, seks hakkındaki düşüncelerini birbirlerine söyleyebilmelidirler. Söylemlerin ve isteklerin karşı tarafı kırmadan olması çok önemlidir. İletişimin en önemli aracı konuşmaktır. Bunun dışında empati, karşılıklı saygı çerçevesinde davranışlar çok önemlidir.

Cinsellik için İdeal Ortamın Oluşturulması Gerekir: Cinsellik için kullanılan mekanın uygunluğu cinsellikteki rahatlık için çok önemlidir. Odaya başkasının girme ihtimalinin olması ve duvarlardan sesin geçmesi durumu cinselliğin rahat yaşanmasını engelleyen durumlardır. Çocuklar ve aile bireylerinin yatak odasına yakın olmaması tercih edilmelidir. Ayrıca ebeveyn banyosu olmasıda cinselliğin rahat yaşanmasına yardımcı olur..

Ön Sevişmeye Yeterince Zaman ayrılmalı ve Gereken Önem Verilmelidir: Her yaşta cinsellik farklı özellikler içerebilir, ileri yaşta sadece sarılmak bile yeterli gelebilir. Cinsellikte ön sevişmeye yeterli zaman ayırmamak cinsellikten alınan hazzı azaltıp, çiftlerin cinsellikten soğumasına yol açabilir. Ön sevişmede yaşanan sevgi ve şefkat içeren dokunuşlar cinselliği korkutucu olmaktan çıkarır.

Aşk Oyunlarını Oynamak Cinselliğin Önemli Kurallarından Birisidir: Cinselliğin sıradanlaşmasını engellemek için kışkırtıcı hareketler, oyunlar yapmak, isteği ve zevki artırır. Bu davranışlar çocuksu, aptalca olabilir..

Cinsellikten Ne Beklediğinizi ve Eşinizin Ne Beklediğini Öğrenin: Eşler birbiriyle konuşup cinsellikten beklentilerini ortaya koymalıdırlar. Bu şekildeki konuşmalar nelerden hoşlandığınız konusunda kendinizi de keşfetmenize yardım edecektir. Eşinizin isteklerini bilerek ona göre davranmanız cinsellikte rahatsızlıkların oluşmasını engeller.

Sevgi, Saygı ve Güvenin Olduğu Bir İlişki Her Zaman Sağlam Temellere Oturtulmuş Bir Birlikteliği Gösterir: Güven duygusunun oluşması ilişkilerde çok önemli bir yer tutar, bu da cinsellikte iyi yönde etki gösterir. Kendini güvende hissetmeyen, sevildiği hissini alamayan çiftler iyi bir cinsellik yaşayamazlar. Gün içerisinde çiçek almak, küçük mesajlar göndermek sevgiyi ifade etmenin yollarıdır.

Cinsellik Sırasında Rahat Olun ve Eşinizide Rahatlatın: Cinsellik sırasında sadece anı yaşayın, rahatlayın, gevşeyin, gerginliklerinizi üzerinizden atın, güzellikleri hissederek yaşayın. Rahatlık cinselliğin daha zevkli olmasına ve stresin oluşturabileceği cinsel sorunları ortadan kaldırır.

Cinsellikte Utanç Duygusunu Uzak Tutun: Cinsellik çiftler arasında yaşanan özel bir olaydır. Çiftler tek vücut olmaktadır ve utanç duygusunun yatakta yeri yoktur. Utanç duygusu cinsellikten alınacak zevki azaltır.

Cinselliğe Odaklanmak Gerekir: Cinsellik duyguların çok yoğun yaşandığı bir eylemdir. Cinsellik sırasında bütün dikkatinizi oraya toplamalısınız, bu eşinize gösterdiğiniz saygı ve sevginin bir delilidir. Cinsellik sırasında işleri , güçleri düşünmek odaklanmayı engeller ve cinsellikte başarısızlığı beraberinde getirebilir..

Cinselliğin Vazgeçilmezlerinden İyi Beslenme ve Düzenli Spor Yapmak Çok Önemlidir: Beslenme alışkanlıklarımız, kilomuz, fizik kapasitemiz cinselliğin kalitesini belirleyici faktörlerdendir. Yetersiz fizik kapasite erken boşalma, sertleşme sorunu gibi sıkıntıların ortaya çıkmasına yol açıp cinselliğin zor bir sürece girmesine sebep olabilir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir