Cihangir’de Bir Kuytu Köşe Zenka Bistro – BekçiAlımı

Cihangir’de Bir Kuytu Köşe Zenka Bistro

Çok gezen mi, çok okuyan mı bilir sorusuna her zaman, böyle işime geldiği için belki de “gezen” diye cevap vermişimdir. Yeni yerler görmek, yeni tadlar tatma konusunda arkadaşlarımın tavsiyelerine kulak vermeyi ihmal etmedim. Ben de buradan gittiğim, gördüğüm yerleri paylaşmaya çalışacağım.

İlk olarak popülerliğini uzun yıllardır kaybetmeyen Cihangir’den, İstanbul’un en entellektüel semtlerinden birinden başlıyorum. Cihangir’e yolu düşenler için lezzetli olduğu kadar, sakin ve uzun sohbetlere ev sahipliği yapacak bir kafeden bahsedeceğim.

Zenka Bistro yaklaşık bir yıldır Cihangir Çıkmazı’nın en tatlı çıkışı olarak misafirlerini ağırlıyor. Avluyu andıran sokak şehrin gürültüsünü içeriye sızdırmaması için tasarlanmış sanki. Sokağın girişinde ve içinde yeşillikle içiçesiniz. Büyük saksı çiçekleri yanında meyve ağaçları da özellikle mevsiminde giderseniz gözünüze hitap edecek. Köşedeki limon ağacı en sevdiğim…

İç mekanda kullanılan aksesuarlar çok ince ve elit bir zevke sahip. Kendinizi evinizdeki kadar rahat hissettirirken, bir yandan da şımartabileceginiz bir ortam var. Duvardaki aynadan, tuvaletine kadar her detay özenle hazırlanmış. Maçkolik erkekler için televizyon da unutulmamış.

Uzun pazar kahvaltılarını sever misiniz? Cevabınız evet ise burasının bir boğaz manzaras eksik diyebiliriz. Gözü yormayan ışığı sayesinde, burada çektiğiniz fotoğraflar da oldukça fotojenik çıkıyorsunuz. Doğum gününüz yakınlardaysa, çok güzel parti fotoğraflarınız olabilir. Ya da romantik bir akşam yemeği için düşünülebilir.

Mönüsü de oldukça lezzetli. Şimdiye kadar pek çok yemeği tatmış biri olarak söyleyebilirim ki şefleri her tabağı yeniden yorumluyor. Parmesanlı tavuk ve beni benden alan tatlılarını şiddetle tavsiye ederim. Bu arada diyet ve vejetaryen seçenekler de mevcut. Kalabalık bir arkadaş grubuyla gidildiğinde, her farklı zevke hitap edecek mutlaka bir lezzet bulunabilir. Alkollü içecekleri sevenler için oldukça zengin bir mönüye sahip. Hepimizin bildiği içkiler yanında, Zenka’ya özel kokteyllerden deneyin, seveceksiniz.

Zenka Bistro’da, sigara içenler için oldukça geniş bir balkon bulunuyor. Her ne kadar sağlığa zararlı olsa da, tercihini bu yönde kullananlar için pekçok yerde olmayan bir keyif sunuyor. Hatta havaların güzel olduğu zamanlarda camdan duvarlarını tamamen açıyor. Tahmin etttiğinizden uzun oturabilirsiniz. Bence bir sonraki randevunuzu biraz erteleyin.

Fiyatları ise bulunduğu çevreye göre oldukça makul. Aldığınız lezzeti ve bulunduğunuz atmosferi burnunuzdan getirecek bir hesap gelmiyor.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir