Çiçekçi Dükkânı Açarak Para Kazanmak – BekçiAlımı

Çiçekçi Dükkânı Açarak Para Kazanmak

Geçmişten günümüze yıllarca süregelen en çok yapılan işlerden biri olan çiçekçilik sektörü, fazla talep bulunması, insanları cezbeden bir iş olmasından dolayı sıkça karşılaştığımız bir sektör olmuştur. Çiçekler; insana mutluluk veren, rahatlatan, hayatımızda değer verdiğimiz en özel anlar için kullandığımız bir simge olmasından ötürü fazlaca alıcısı bulunmaktadır. Aynı zamanda dekorasyon olarak ta sıkça kullandığımız çiçekler, yeni bir iş kurmak isteyenler ya da girişimcilerin sıklıkla başvurduğu ve yapmak istediği bir iş kolu haline gelmiştir. Bu işi yapmak isteyen ve bu yola çıkan kişilerin acaba başarı elde edinilir mi, kâr veya zarar istatistiği ne kadar olur gibi soruların cevaplarını aramaktadırlar.

Çiçekçi Dükkânı Açmak Kârlı Bir İş mi?

Çiçekçi dükkânı açmak, doğru planlama yapılması durumunda yüksek kârlar elde edilebilecek bir iştir. Doğru planlama doğru stratejiden geçer. Önceliklerini belirleyen işlerini doğru bir şekilde düzenleyen ve güzel planlama yapan her girişimcinin başarı elde etmesikaçınılmazdır. Konum, dekorasyon, satış şekli belirleme, servis aracı, çiçeği tasarlarken kullanılacak malzemeler, mesleki tecrübe, soğutma ve  ısıtma sistemleri, satılacak çiçeklerin belirlenmesi en önemli kriterlerin başında gelmektedir. İşletme mutlaka işlek, insanların kolayca ulaşabileceği bir yere yapılmalıdır.

Aynı zamanda çiçeklerin nasıl satılacağı da belirlenmelidir. Çiçekçilik, internetten veya normal satış yoluyla yapılabilen bir iş koludur. Eğer bulunulan konum internetten satış yapılmaya gerek kalmayacak kadar işlek ve kazandıran bir bölge ise internete gerek kalmayacaktır. Fakat daha az iş yapılan ve internetten daha fazla kâr elde edilebilir düşüncesi varsa internetten de satış yapılarak güzel kâr oranına ulaşılabilir. Bu işi seçen kişide de belirli özellikler bulunmalıdır. Özellikle tecrübe çok önemlidir.

Tecrübe sahibi olmak, kişiyi işte başarılı kılar ve rakiplerinden önde olmasını sağlar. El işinde iyi olmak, pratik ve çiçekleri hazırlarken dikkat çekici tasarımlar yapmakta daha fazla müşteriye ulaşılmasına büyük katkı sağlayacaktır.

Ayrıca dükkânın içinde mutlaka çiçeklerin çürümesini ve canlılığını koruması açısından ısıtma, soğutma sistemleri kullanılmalıdır. Bulunulan bölgede müşterilerin en çok tercih ettiği çiçekleri dükkânda bulundurmak ta çok önemli bir kriterdir. Çünkü bu işte en önemli olan şey müşterilerin beğenisini ve isteklerini dikkate almaktır.

Çiçekçi Dükkânı Açmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Çiçekçi Dükkânı Açmak en az 100.000 ile 150.000 arası maliyet gerektirir.     Ürün çeşitliliği, işletmenin konumu ve büyüklüğü, işletmenin tasarımı, konsepti fiyatın değişik olmasını sağlayan faktörlerdir. Verilen kriterlere uymak ve işe belirli bir sermaye ile başlamak girişimcileri mutlaka başarıya ulaştıracak ve kârlı bir yatırım yapmış olmalarını sağlayacaktır.

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir