Çevrenizdeki CoronaVirüs Hasta Sayısını Öğrenin – BekçiAlımı

Çevrenizdeki CoronaVirüs Hasta Sayısını Öğrenin

Sağlık Bakanlığı yayınladığı Hayat Eve Sığar uygulaması ile ülkemizdeki coronavirüs salgını ile ilgili bireyleri ve aileleri korumaya bilinçlendirmeye devam ediyor. Hayat Eve Sığar adlı iOS ve android yazılımı sayesinde çevrenizdeki hastalıklı kişi ve vaka sayısını ve yoğunluğunu takip edebilir kendinizi ve ailenizi daha iyi koruyabilirsiniz.

Hayat Eve Sığar Uygulaması

Uygulama bugün yani 18 Nisan 2020 tarihinde yayına girdi. Android ve iOS cihazlara indirilebilir durumda. 2020 yılı virüs salgını sürecinde tüm vatandaşların telefonlarına indirip kullanmaları tavsiye edilir.

Online Virüs Testi

Uygulama içerisinde sizin de durumunuzu ölçmek ve yetkililere bildirmek için online covid-19 virüs testi bölümü bulunmaktadır.

Ailenizi Virüs Salgınından Koruyun

Aileniz ve yakınlarınız ile izinleri verdikten sonra onları takip edebilir, durumları hakkında detaylı ve hızlı bilgi alabilirsiniz. Eğer riskli bir durum varsa önceden müdahale edebilirsiniz.

Etrafınızdaki Hastalar ve Riskli Bölgeler

Hayat Eve Sığar uygulamasına sağlık bakanlığının tespit ettiği tüm hasta ve riskli virüslü kişiler veri olarak girilmiştir. Böylece o kişilerin nerede yoğun olduğunu, tehlikeli bölgeleri ve hastaların yaşadığı genel alanları görebilir ve kendiniz ile ailenizi koruyabilirsiniz.

Uygulamaya telefon doğrulama ile girilmektedir. Konum servisini açarak sizin nerede olduğunuza izin vermeniz gerekmektedir. Bluetooth sayesinde hasta bir bireye yaklaşırsanız sizi önceden uyarmaktadır. uygulamaya girişte test sorularına cevaplar veriyorsunuz.

Android;
https://play.google.com/store/apps/d….hayatevesigar

IOS;
https://apps.apple.com/tr/app/hayat-…505756398?l=tr

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir