Çekim Yasası Nedir? – BekçiAlımı

Çekim Yasası Nedir?

Çekim yasası, farkında olsanız da olmasanız da hayatınızda işliyor. Bu yasa, hayatınızda yaptığınız şeyleri kendinize nasıl ve neden çektiğini açıklayabilir. Çekim yasasıyla ilgili merak ettiğiniz soruların cevaplarını bu yazıda bulabilirsiniz.

Çekim Yasasının Tarihçesi

Çekim yasası, son yıllarda epeyce konuşulurken, kavram yüzyıllardır etrafta dolaşıyor ve tarih boyunca önemli insanlar tarafından hep bilindi. Aynı zamanda kullanıldı. The Secret gibi kitaplara göre, çekim yasasının Einstein, Beethoven ve Hz. İsa tarafından kullanıldığına dair kanıtlar var. Ancak farkında olsanız da olmasanız da onu kendi hayatınızda da kullandınız! Bunun nedeni, çekim yasasının sürekli işlemesidir. Örneğin, şu an odaklanmanızın ana nedeni çekim yasasıdır. Bunun da temel nedeni, hayatınıza ne çektiğinizi kontrol etmenizdir.

Çekim Yasası Nasıl İşler?

Temel olarak çekim yasası şu şekilde çalışır; kendi gerçekliğinizi yaratırsınız. Bu yasaya göre; neye odaklanırsanız hayatınıza ona çekersiniz. Hayatınızda olacağınıza inandığınız bir şey, gerçekleşecektir.

Ancak bu göründüğü kadar basit değil, yoksa herkes doğal olarak istediği hayatlara sahip olurdu. Örneğin, borç içinde olan ve kendine sürekli ‘’daha çok paraya ihtiyacım var’’ diyen insanlar, ihtiyaç duydukları o ‘’daha fazla parayı’’ bulamıyorlar. Nedeni ise ‘’daha çok paraya ihtiyacım var’’ düşüncesini hayatlarına çekmeye devam etmeleridir. Yarattıkları gerçek, olumsuz bir tutum olduğundan dolayı borçlu kalmaya devam ediyorlar.

Çekim Yasası Neden İşler?

Pek çok insan bunun neden işe yaradığını merak eder. Çekim yasasının birden fazla açıklaması var. İki ana düşünceye göre bunu şu şekilde açıklayabiliriz:

Spiritüel Açıklama: Hepimiz enerjiden oluşuyoruz ve enerjimiz farklı frekanslarda çalışıyor. Enerji frekansımızı olumlu düşüncelerle, özellikle de zaten sahip olduklarımız için minnettarlıkla değiştirebiliriz. Minnettar olduğumuzu dile getirerek, olumlu düşünceler ve hisler kullanarak, hayal kırıklıklarımıza odaklanarak, enerji akışımızı değiştirebiliriz. Ve böylece çekim yasası hayatımıza olumlu şeyler katabilir. Bu da demek oluyor ki evren, bizim enerjimizden etkilenir.

Geleneksel Bilimsel Açıklama: Çekim yasasının nasıl işlediğine dair daha basit bir açıklama sizin için yeterliyse, bilim adamlarının söylediklerini dikkate alabilirsiniz. Yeni bir gerçekliğe ulaşmaya odaklanarak ve bunun mümkün olduğuna inanarak, daha fazla risk almak, daha fazla fark etmek ve kendimizi yeni olasılıklara açmak, olağan bir durumdur. Tersine, bir şeyin bizim için olasılıklar aleminde olduğuna inanmazsak, fırsatların fark edilmeden geçmesine izin vermiş oluruz. Kısacası, inandığımız şeyi yaşayabiliriz.

Yazar: Fatma YÜKSEL

Medya ve iletişim mezunuyum. Dijital pazarlama, sosyal medya ve içerik yazarlığı alanlarında uzun zamandır aktif rol alıyorum. Ayrıca, dijital reklam ve tasarım işleriyle de ilgileniyorum. Bir yandan da eğitimime devam ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir