Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yedeklerine Sıra Gelir mi?
yedeklere sıra gelir mi

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yedeklerine Sıra Gelir mi?

Son aşamalarına gelinen çarşı ve mahalle bekçiliği alımlarında iki bin bekçi alımı yapacak olan İstanbul bugün itibarıyla sonuçların neredeyse hepsini açıklamış bulunuyor. İstanbul bekçilik yazılı sınav sonuçlarına yazımızın sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Asil listeye giren adaylar sevinçlerini yaşarken yedek kalan adaylar bekçi olma şanslarını bu seferlik kaybetti.

Yedek kalan adaylardan “Acaba bana sıra gelir mi?” gibi soruların cevabı aranmaya başlandı. Sıranın size gelip gelmeyeceğini sosyal medya olsun veya diğer platformlardaki insanlar olsun bunu kimse bilemez. Sabırla beklemeniz gerekiyor. Sağlık aşaması sonuçlanana kadar sabırla bekleyeceksiniz.

Sağlık aşaması detaylı kontroller yapılacağı için elenenler olabilir. Özellikle ilk beşteki yedek adaylar umutlanmaları normal. Bu iş sizin çabanızdan sonra nasip işi artık yapacağınız tek şey sabırla beklemek. Şunu da unutmayın bir yedeğe sıra gelmişse bir asilin umutları gitmiş demektir, yani başkasına hüzün size sevinç olabilir.

Şunu unutmayalım lütfen sağlık aşamasında kimse elenmeyebilir asil listedeki herkes sağlığı geçebilir. Allah hayırlısıyla hak edene versin bu mesleği.

Lisans Mezunlarının Burada Ne işi var?

Arkadaşlar ben ön lisans mezunuyum, bu alımlarda belirli kriterler belirlenmiş ve bu kriterlere uyan herkes bu sınava başvurabilir. Bundan dolayı kimseye burada ne işin var gibi sorular sormaya kimsenin hakkı yok. İş bulma konusunda durum öyle sandığınız kadar iç açıcı değil.

Lisans mezunlarının iş bulma ihtimali daha mı yüksek?

Gerçekten böyle düşünenler varsa detayları fazla bilmiyor demektir. Lisans mezunlarının çoğu sadece bitirdiği bölümle ilgili bilgilere sahip bunun haricinde meslek tecrübesi yok ve en erken mezun olan aday 22 yaşında oluyor. Bu yaşa gelmiş kimseye meslek öğretmiyorlar. Bu yaştan sonra meslek öğrenme ihtimali yok, bundan sonra yapacağı işçilik veya bulabilirse bitirdiği bölümle alakalı meslek. İş bulma olasılıkları sandığınız kadar yüksek değil aksine çok çok düşük. Bazı bölümlerin hiç ataması bile yapılmıyor.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
93 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
AYDIN
AYDIN

BAŞAKŞEHİR 50 KİŞİ ALIYOR. YEDEKLERDEN İLK 15 GELİRMİ

Ali
Ali

250 alim yapiliyor 7. Yedek gelir mi acaba

yunus emre
yunus emre

Ümraniye 90 kişi alım oldu yedeklerde 24. sıradayım ve sıra bana geldi o yuzden nasipten öte yoktur arkadaslar herkese nasibiyle yaşar

Emrah
Emrah

Yedekler sırası yeni alım olduğun da bir önceki yedekler listesi siliniyor mu lütfen silinmesin

semih
semih

100 kisi alan bi ilde 100.yedek en sonuncu yedekmi oluyor yoksa yedek 100 den itibarenmi basliyor

ferhat
ferhat

120 kişi bekci alınacak 35.sıradayım gelir mi

Rifat
Rifat

Yedekler yeni alincak olan 10 bin bekciligin icine direk girme şansı varmi

Halil mat
Halil mat

Batmandan 46 yedeklerdeyim admin sizce 100 kisi aliyorlar sizce sira gelirmi

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...