Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Yedeklerine Sıra Gelir mi?

Son aşamalarına gelinen çarşı ve mahalle bekçiliği alımlarında iki bin bekçi alımı yapacak olan İstanbul bugün itibarıyla sonuçların neredeyse hepsini açıklamış bulunuyor. İstanbul bekçilik yazılı sınav sonuçlarına yazımızın sonundaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. Asil listeye giren adaylar sevinçlerini yaşarken yedek kalan adaylar bekçi olma şanslarını bu seferlik kaybetti.

Yedek kalan adaylardan “Acaba bana sıra gelir mi?” gibi soruların cevabı aranmaya başlandı. Sıranın size gelip gelmeyeceğini sosyal medya olsun veya diğer platformlardaki insanlar olsun bunu kimse bilemez. Sabırla beklemeniz gerekiyor. Sağlık aşaması sonuçlanana kadar sabırla bekleyeceksiniz.

Sağlık aşaması detaylı kontroller yapılacağı için elenenler olabilir. Özellikle ilk beşteki yedek adaylar umutlanmaları normal. Bu iş sizin çabanızdan sonra nasip işi artık yapacağınız tek şey sabırla beklemek. Şunu da unutmayın bir yedeğe sıra gelmişse bir asilin umutları gitmiş demektir, yani başkasına hüzün size sevinç olabilir.

Şunu unutmayalım lütfen sağlık aşamasında kimse elenmeyebilir asil listedeki herkes sağlığı geçebilir. Allah hayırlısıyla hak edene versin bu mesleği.

Lisans Mezunlarının Burada Ne işi var?

Arkadaşlar ben ön lisans mezunuyum, bu alımlarda belirli kriterler belirlenmiş ve bu kriterlere uyan herkes bu sınava başvurabilir. Bundan dolayı kimseye burada ne işin var gibi sorular sormaya kimsenin hakkı yok. İş bulma konusunda durum öyle sandığınız kadar iç açıcı değil.

Lisans mezunlarının iş bulma ihtimali daha mı yüksek?

Gerçekten böyle düşünenler varsa detayları fazla bilmiyor demektir. Lisans mezunlarının çoğu sadece bitirdiği bölümle ilgili bilgilere sahip bunun haricinde meslek tecrübesi yok ve en erken mezun olan aday 22 yaşında oluyor. Bu yaşa gelmiş kimseye meslek öğretmiyorlar. Bu yaştan sonra meslek öğrenme ihtimali yok, bundan sonra yapacağı işçilik veya bulabilirse bitirdiği bölümle alakalı meslek. İş bulma olasılıkları sandığınız kadar yüksek değil aksine çok çok düşük. Bazı bölümlerin hiç ataması bile yapılmıyor.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 84 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

84
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Yedek bekçi
Ziyaretçi
Yedek bekçi

Kaç yedek alındı hala hic haber gelmedi

Yedek bekçi
Ziyaretçi
Yedek bekçi

Yedeklerde son durum ne bize haber gelmedi bugun son gunmuydu istanbul 311 yedek

adill
Ziyaretçi
adill

yedek adayım soruşturma için arandım ama sağlık için 1 ay etti çağrılmadım. olumsuz olduğu takdirde dönüş yapacaklarını söylediler. sonuç neyi gösteriyor ?

Sedat ince
Ziyaretçi
Sedat ince

Selam 175 asilin 8. Yedeğiyim bütün rapor ne Varsa emniyete teslim ettik atananlar listesş bugün geldi sordum emniyete. Yedekler ne olacak die sağlık daire başkanlığı daha yedekleri incelemedi dosyalarınzı hastahanede heyetinden de 35 kişi geçemedi. Süreç uzun sürr mi. Eğitime gönderilecek mi atanan yedekler

KAMİL
Ziyaretçi
KAMİL

Selamum aleyküm arkadaşlar İstanbul dan kaç yedek cagırdılar bilgisi olan var mı

ercan
Ziyaretçi
ercan

yedekleri telefonlamı arıyorlar yoksa bizmi takip ediyoruz

HASAN
Ziyaretçi
HASAN

20 yedeğim Beni bugün aradılar üç adet resim istediler sabah saat 8 de il emniyet şübede olmamı söylediler sizce olumlumudur

ÇETİN
Ziyaretçi
ÇETİN

ADMİN 16. YEDEĞİM 180 ASIL VAR SAĞLIK RAPORU İÇİN ARADILAR HEPSİ SAĞLAM OLMA İHTİMALİ NEDİR

Vatan sever
Ziyaretçi
Vatan sever

Emniyet den mesaj geldi 2adet resim vs fotokopi kimliği istiyor ,olumlu müdür acaba

Artvin
Ziyaretçi
Artvin

Slm admin İstanbul 277. Yedegim emniyete çağırdılar ve sonrasında heyet raporu heyet için istediler benim bekçi olma ihtimalim nedir

ffagoren
Ziyaretçi
ffagoren

Ankaraya 150 dendi, kontenjan da değişiklik olmuş sanırım ama kaç asil çağrıldı, kaç yedek çağrıldı bilgim yok. Bilginiz var mı yoksa bulunduğum ilçe emniyetten mi il emniyetten mi net bilgi alırım yedek durumu nedir diye? Verirler mi böyle bir detay? 376. yedeğim bu arada. Önce kalp, sonra umut ölürmüş maalesef.

Adem yılmaz
Ziyaretçi
Adem yılmaz

Selamınaleykum ben 1057 ci yedektim arkadaş ise 187 di çağırdılar onu bugün mesaj atarak son durum nedir

Halil
Ziyaretçi
Halil

Ankara 490. Yedekteyim çagırılırmıyım

Cumaa
Ziyaretçi
Cumaa

ADMIN Acil Cevap ver kahraman maras da 170 asil alinacakdi 50 tane yedeklerden cagirdilar bu neyin nesi olabilir ? Kontenjan mi yukseldi cagirilan adaylar asil mi sayirliyor artik?

Orhann
Ziyaretçi
Orhann

İyi günler Ordu’da kontenjan 50 idi duyduğuma göre 100 asıl çağrılmış bende 5.yedekteyim nasıl olacak bilmiyorum