Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımları devam edecek mi?

Çarşı ve Mahalle Bekçi alımlarını bekleyen binlerce adayın aklında bekçi alımları devam edecek mi ? 2018 yılında bekçi alımı olacak mı ? gibi sorular mevcut.Bu soruların ardından İçişleri Bakanı Süleyman Soylu açıklamalarda bulundu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu çarşı ve mahalle bekçileri alımında ve bakanlığın 2018 yılı bütçe yapılanması hakkında çok önemli açıklamalarda bulundu.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu,Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde başlattığı çarşı ve mahalle bekçisi uygulamasına tekrardan işlevsellik kazandırdığını söyledi. Şu ana kadar yaklaşık 6 ilde 2 bin 320 bekçinin göreve başladığını toplamda ise 4 bin 540 çarşı ve mahalle bekçisinin olduğunu söyledi.İçişleri Bakanı Soylu,büyük şehirlerde asayişi ve düzeni sağlamak adına çarşı ve mahalle bekçilerinin önemli bir yeri olduğunu söyledi

İçişleri Bakanlığı geçtiğimiz günlerde bakanlığın 2018 yılı bütçesinin istişaresini yaparken bakanlığa
bağlı çarşı ve mahalle bekçileri alımları kontenjanına da değindi. Bilindiği üzere geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanlığına bağlı 5 bin Çarşı ve Mahalle Bekçileri göreve başladı, 2 bin bekçi alımı da halen devam etmekte. Bu süreç aralığın sonuna kadar bitmesi bekleniyor. 2 bin Çarşı ve Mahalle Bekçilerinin alım ve sınav süreci 2018 şubat ayında bitmesi bekleniyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun yapmış olduğu açıklamaya göre; 2018 yılında 7 bin 500 Çarşı ve Mahalle Bekçisi daha alımının yapılmasını planlandığını belirtti. İçişleri Bakanlığı Çarşı ve Mahalle Bekçisi sayısını Türkiye genelinde 30 bine çıkarmayı planlıyor.

Bekçi adayları; 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*