Çamaşırhane Açarak Para Kazanma – BekçiAlımı

Çamaşırhane Açarak Para Kazanma

Belirli bir tutarda paranız varsa ya da aklınızda bu tarz işler varsa çamaşırhane açma fikri sizlere de mantıklı gelebilir. Günümüzde en çok rağbet edilen mesleklerden bir tanesidir. Sık kullanılan bir meslek olduğundan dolayı piyasada da oldukça hummalı bir yarış vardır. Bu sektöre atılmadan önce yerleşim yerini iyi ayarlamalı ve bu iş hakkında detaylı bir araştırma yapmalısınız. Gelir ve giderlerini iyice hesaplayarak kendinize kalan kazancınızı öğrenmeli ve bu dükkân veya şirketi genişletmek için planlar kurmalısınız.

Çamaşırhane Açma Veya Kurma

Bir çalışma düzeni hazırlayın. İş yerinizi kurmadan önce işletmenizi nasıl kuracağınızı planlayın. Yıkama, çamaşırları toplama, katlama ve teslim etme gibi kendinizin yapabileceği hizmetlerinizi sırası ile listeleyin. Hedef kitlenize bu işe başlamadan önce karar verin. Mesela üniversite öğrenim gören öğrenciler, müsait olamayan iş adamları veya rezidans sakinleri gibi çeşitli insanlara hizmet verebilirsiniz.

Rakip çamaşırhane dükkânlarının, sizin belirdiğiniz hedef kitleye ne tür fırsatlar veya hizmetler sunduğunu araştırın. Kendinizi rakiplerinizin önüne nasıl geçirebileceğinizi ya da farklılaştıracağınızı belirleyin. Örneğin müşterilerinize daha makul fiyatlar veya onlara özel hizmetler sunabilirsiniz. Pazarlama fikirlerinizi, ücretlendirmenizi ve deterjan satış otomatları, çamaşır makineleri, kurutma makineleri ve ütüleme masaları gibi göz önünde bulundurmalı ve bunları müşterilerinize sunmalısınız.

Daha önceden kullanılmış bir çamaşırhane dükkânına yeni iş yeri açarsanız başarı yakalama oranınız daha yüksektir. Firmanızın veya kurduğunuz iş yerinin insanlar tarafından oldukça rağbet gösterilen bir caddede veya sokakta olması da size avantaj sağlayacaktır. Rakiplerinize yakın yerlerde iş kurmak sizlere fayda etmeyecektir.Onlar köklü ve yıllardır hizmet veren bir firma ise sizi bile batırabilirler. Tüm bu dükkân, dükkânın içindeki malzemeler ve dekorasyonları yaptıktan sonra belediyeden bu konu hakkında izin almalısınız. Atık su ve çevreye vereceği rahatsızlıkları iyi araştırmalısınız. Tüm bunları yaptıktan sonra şirketinizi tanıtmak ve bilindik bir marka haline gelmeye çalışmalısınız.

Çamaşırhane Dükkânı Kazandırır Mı?

Belirttiğimiz bu düzeni kurduktan sonra popüler bir kitleye ulaşırsanız, bu işten ciddi paralar kaldırabilirsiniz. Sizler otururken müşterileriniz de işlerini görmüş olur.

 

Yazar: Sevgi KILIÇ

Mardin'de 1994 yılında doğdum. Üniversite hariç eğitimimi orada tamamladım. Üniversiteyi Aksaray Üniversitesi Edebiyat Fakültesinde okudum. 2018 yılında evlendim ve 2019 yılında Alya adında dünyalar tatlısı kızım dünyaya gözlerini açtı. Artık hayata başka bir pencereden bakıyorum, hayatım çok değişti, daha mutlu, daha huzurlu bir insan oldum. Artık kızım için yaşıyor, onun için nefes alıyorum, yazdığım yazılarla mutlu oluyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir