Çağdaş Eğitim Vakfı ÇEV Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Çağdaş Eğitim Vakfı ÇEV Burs Başvurusu

Çağdaş Eğitim Vakfı -ÇEV-, ülkemizde başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapan köklü kurumların başında geliyor. 2020-2021 yılı için de lise ve üniversite öğrencilerine burs başvuruları alınacaktır. Bu güne kadar 16 binden fazla öğrencide vakıf tarafından nakit destek verilmiştir. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Çağdaş Eğitim Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır. Burs miktarı 500TL ile 750TL arasında olacaktır. Kurum İstanbul ilimizde okuyan öğrencilere burs imkanı vermektedir.

Burs Şartları

Çağdaş Eğitim Vakfı bursuna başvurmanız için öncelikle İstanbul ilinde okuyor olmalısınız. Lise ve üniversite öğrencileri burs başvurusunda bulunabilirler. Diğer şartlar:

Üniversite Öğrencileri için

 • T.C Vatandaşı olmak,
 • Aile gelir düzeyi düşük ve   ihtiyaç sahibi olmak,
 • İstanbul il sınırları içinde okuyor olmak,
 • Ara sınıflarda okuyan öğrencilerin not ortalaması en az 2.00 olması ve alttan dersi olmamak,
 • Vakıf üniversitelerinde okuyanların %100 burslu olmak,

Ortaöğretim Öğrencileri için

 • T.C Vatandaşı olmak,
 • Aile gelir düzeyi düşük ve ihtiyaç sahibi olmak,
 • Karne not ortalamalarının en az 70 ve üzeri olmak,
 • Sınıf tekrarı ve bir üst sınıfa sorumlu geçmemiş olmak,
 • Ortalama ile ve Ş.Ö.K.K ile bir üst sınıfa geçmemiş olmak,
 • Özel eğitim kurumlarında okuyanların %100 burslu olmak,

Başvuru Tarihi:

Çağdaş Eğitim Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını 1-30 Eylül 2020 tarihleri arasında alacağını belirtti. Burs, karşılıksız verilmektedir.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 500-750 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır.

Başvuru Adresi ve Formu

Başvuruda bulunmak isteyen lise ve üniversite öğrencileri ekte bulunan ÇEV Burs Aday Formunu fotoğraflı olarak doldurup, yukarı da belirtilen tarihlerde nalan@cev.org.tr  adresine mail olarak göndermeleri gerekmektedir. Yapılan burs müracaatları, öğrencilerle yapılacak karşılıklı görüşmeler neticesinde değerlendirilir ve   ÇEV burs kriterlerine uygun öğrenciler kontenjanlar dahilinde burs almaya hak kazanır.

BAŞVURU FORMUNU İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

Başvuru Sonuçları

Başvurular Çağdaş Eğitim Vakfı Burs Komisyonunca değerlendirilerek uygun görülenler mülakata çağırılır. Mülakat sonucunda burs almaya hak kazanan öğrencilerden online başvuru sırasında verdikleri bilgileri teyit eden belgeler talep edilir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir