Burger King Bayilik Başvurusu – BekçiAlımı

Burger King Bayilik Başvurusu

Burger King Türkiye’deki faaliyetlerine 1995 yılında başlamıştır. Uluslararası kalite ve hijyen standartlarında üretim ve hizmete her zaman büyük bir özen gösteren Burger King, fast food severlerin bir numaralı tercihidir. 7’den 70’e herkesin bildiği, birbirinden güzel burgerleri ve sosları olan Burger King bayilik başvurusu yapmak için bazı şartları karşılamanız ve marka tarafından verilen formu doldurmanız gerekmektedir. Sayısız ödüle sahip ve Türkiye’nin en çok bilinen markalarından birinin bayiliğini yapmak için bu şartlar ve formun içeriği nedir, birlikte bakalım.

Burger King Bayilik Başvurusu Şartları

Burger King bayilik şartları şunlardır:

  • Girişimci ruha ve başarma hırsına sahip biri olmak
  • Başarılı bir iş geçmişi ve yönetim tecrübesine sahip olmak
  • Yatırımın gerektirdiği maddi kaynağa sahip olmak

Seçilen işletmeci adayı eğitim programına katılmalıdır. Böylece bayilik hakkını kazanabilir. Lisans alacak kişi bizzat başvuruyu yapan işletmeci de olabilir restoranın yönetiminin tayin edeceği bir işletmeci de olabilir.

Bayiliğin Fiziki Şartları

Türkiye’nin en sevilen restoranlarından birine sahip olmak kolay bir şey değildir. Bayilik hakkı kazanan işletmeciler pazarlama, reklam , satın alma, lojistik ve insan kaynakları gibi konularda eğitim almaktadır. Ancak bunlar sadece zihni mentalitenin oluşturulması içindir. Bunlar haricinde 500.000 dolar ve bu paranın KDV’si kadar sermayaye sahip olmak gerekir. Burger King bayiliği süresi 20 yıldır.Her ay net ciro üzerinden %13’lük royalty alınmaktadır. Ayrıca bayilik için iş yerinin giriş katında olması istenmektedir. Giriş katı minimum 120 metrekare olmalıdır ve toplam kapalı alanı 300 metrekare olmalıdır. Ön cephe genişliği minimum 6,5 metre olmalı ve her kat için tavan yüksekliği minimum 2,9 metre olmalıdır.Restoran açılacak lokasyonun onay işlemlerini Burger King’in sahibi TAB Gıda yetkilileri yapmaktadır.

Başvuru yapmak ve bayilik almak için BURAYI kullanınız.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir