16 Haziran Cumartesi 2018
Ana Sayfa / Sağlık / Boy Uzatma Yöntemleri ve Hızlı Boy Uzatma Egzersizleri

Boy Uzatma Yöntemleri ve Hızlı Boy Uzatma Egzersizleri

Boy Uzatma Yöntemleri

İnsanların anne rahminde başlayan boy uzama işlemi, ergenlik dönemleri bitene kadar devam etmektedir. Bazı rahatsızlıklar durumunda boy uzaması daha erken veya daha geç yaşlarda da görülebilir.

Boyun uzaması, rahimde başlayan kemin gelişi ve annenin beslenmesiyle başlar. Daha sonra tamamen kemik gelişimi tamamlanana kadar besinlerle desteklenir ve genetik boy uzunluklarıyla orantılı bir boya sahip olursunuz. Günümüzün en büyük problemlerinden biri olan boyun kısalığı durumunu ek gıdalar ve sporlarla desteklerseniz değiştirebilirsiniz. Fakat şunu bilmek gerekir ki, boyun uzunluğu kalıtsal özelliklerle genimizden ve kemik yapımızın maksimum alabileceği uzunlukla alakalıdır. Yani aile bireylerinizin boyu 160 – 170 arasında değişiyorsa, 180 olmayı beklemeyin. Nadiren de olsa bu mümkün olabilir. Boy uzatma yöntemleri ile sizde gelişim çağında iseniz boyunuzu gözle görülür dereceye kadar uzatabilirsiniz.

Boy Uzatmak İçin Ek Gıdalar

Boyunuzun daha uzun olmasını istiyorsanız, kemik gelişiminiz için bol vitaminli ve proteinli gıdalar tüketmeniz gereklidir. Geçmişten günümüze bilinen, boy uzatma besinleri arasında süt yer almaktadır. Evet, süt içmek kemik gelişimi için çok faydalı olmasıyla beraber boyunuzda da değişiklik yaratabilir. Boy uzatma yöntemleri arasında en etkili olan yol kesinlikle besinlerdir. Fakat besinler yalnızda yeterli kalmayabilir. Bunun için sporla da destekleyebilirsiniz. Sütün yanında ek olarak, her gün yumurta yiyebilirsiniz. Yumurta sarısının içerisinde yer alan bol miktarda D vitamin, fosfor ve kalsiyum kemiklerini geliştirerek, boyunuzun uzamasında size yardımcı olacaktır.

Boy Uzatmak İçin Yapılması Gereken Sporlar

Boy uzatma yöntemleri içerisinde yer alan spor da oldukça etkendir. Boyunuzun uzaması için küçük yaşlarda basketbol, voleybol ve yüzme gibi spor dallarından birini yapmanızı tavsiye ediyoruz. Küçük yaşlarda başlayan sporlar bırakılmamalı ve ilerleyen yaşlarınızda da hem boyunuz hem de vücudunuzun sağlığı için oldukça önemlidir.

Bekçilik Sınavı İçin Boy Sorunu Adaylar Ne Yapabilir?

Öncelikle duruşunuza dikkat etmelisiniz,

Resimdeki egzersizleri yaparak boyunuzu bir iki santim daha uzatma şansınız var, aşağıdaki videoda hızlı bir şekilde boyunuzu nasıl uzatırsın konusundan bahsedilmiş ve egzersiz önerilerinde bulunmuş bu egzersizleri düzenli yaparak boyunuzu uzatabilirsiniz.

 

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını satın alabilirsiniz. Üstelik bu uygulama ile ilinizdeki Bekçi Alım ilanlarını kaçırmayacak, ilan geldiği an bilgi alacaksınız. 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 16.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. 2018'de alınacak 17 bin bekçi arasında siz de yer alın. Üstelik bekçilik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir!

Dolgu-İmplant-Köprü Bekçiliğe Engel mi?

Mahalle bekçisi adayları, alım ilanları yaklaştıkça farklı tarz sorular ile bizlere başvuruyorlar. Bizde bilgimiz ve …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir