Borusan Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu – BekçiAlımı

Borusan Vakfı 2020-2021 Burs Başvurusu

Borusan Kocabıyık Vakfı, 30 yıla yakındır başarılı öğrencilere burs ve karşılıksız yardımlar yapmaya devam ediyor. 2020-2021 yılı için de üniversite öğrencilere burs imkanı sağlanacaktır. Derslerinde başarılı olup maddi imkanları yeterli olmayan tüm öğrencilerin Borusan Vakfı Bursu 2020 hibe başvurusunu yapmasını tavsiye ederiz. Başvurular online olarak yapılmakta olup 2020 yılı Sonbahar aylarında başvurular başlayacaktır.  Borusan vakfı diğer vakıflara nazaran daha uzun süre ve yüksek burs vermektedir. Borusan Vakfı’nın burs süresi 12 aydır. Yani 12 ay boyunca öğrencilere burs verilmektedir.

Burs Şartları

Borusan Vakfı bursuna başvurmanız için bazı şartlara haiz olmanız gerekmektedir.

 • Yurt içindeki eğitim kurumlarında lisans seviyesinde, tam zamanlı öğrenci statüsünde kayıtlı öğrenciler burstan yararlanabilir.
 • Başarılı bir öğrenci olmak, 100 üzerinden en az 70; 4.00 üzerinden en az 2.75 ortalamaya sahip olmak demektir.
 • Yurt dışında öğrenim görmek isteyen öğrenciler için burs imkanı bulunmamaktadır.
 • T.C.Vatandaşı olmak
 • Maddi desteğe ihtiyaç duyuyor olmak
 • Herhangi bir firma veya kuruluşta daimi eleman olarak çalışmıyor olmak
 • başka bir kurumdan (vakıf, dernek, şahıs gibi) maaş, ücret veya burs almıyor olmak (Kredi ve Yurtlar Kurumu’ndan alınan öğrenim kredisi hariç) gerekmektedir.
 • Farklı kurumlardan alınan burslar, Anadolu Vakfı bursuna başvurunuza engel teşkil etmez.
 • Burslar karşılıksız olarak verilmektedir.
 • Burs Üniversiteleri şunlardır: Borusan Kocabıyık Vakfı tarafından İstanbul Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversitesi, Boğaziçi Üniversitesi ve Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nin; Mühendislik, İşletme ve İktisat Fakülteleri ile Uludağ Üniversitesi ve Afyon Kocatepe Üniversitesi Hukuk Fakülteleri’nde okuyan öğrenciler

Başvuru Tarihi:

Borusan Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını okul ofislerinden 15 Eylül 2020 tarihine kadar alacağını belirtti.

Burs Miktarı

Vakıf karşılıksız olarak burs almaya hak kazanan öğrencilere 500-1000 TL arası aylık nakdi yardım yapmaktadır. Burs çeşitlerine göre verilen nakdi yardım değişmektedir.

Borusan Vakfı Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını online almayacağını duyurdu..

Başvuru Adresi ve Formu

Borusan Vakfı Vakfı yaptığı duyuru ile 2020-2021 bursu için başvurularını online almayacağını duyurdu. Yukarıda burs verilecek üniversitelere kayıt yaptırmış ve yukarıdaki nitelikleri taşıyan öğrencilerin kendi okullarının burs ofislerine başvurmaları gerekmektedir. Burs başvuruları belirtilen okulların Burs Birim Merkezleri tarafından Vakfa gönderilir, asla internetten ya da şahsi başvuru kabul edilmez. Bu okullar tarafından seçilen öğrencilerle Vakfımız tarafından gerçekleştirilecek mülakat sonrasında, burs kazanıp kazanmadıkları kendilerine bildirilecektir.

Başvuru Sonuçları

Borusan Vakfı’na iletilmek üzere burs başvurusu yaptıktan sonra mülakat aşamasını da geçerseniz bursu kazandığınızda sizinle telefon ve e-posta yolu ile iletişime geçilerek burs verme süreci başlatılacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

 1. adım İbrahim babam 87 yaşında annem 57 yaşında evim kira kiramız 750 iki kardeşiz babamın bir malulen emekli maaşı var başka gelirimiz yoktur.
  yardımınızı talep ediyorum.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir