Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır ? – BekçiAlımı

Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?

Uzun yıllardır bluetooth kulaklıklar hayatımızda olmasına rağmen son birkaç yıla kadar kullanımı çok kısıtlı kalıyordu. Bunun birçok nedeni vardı ki en temeli muhtemelen kulaklığın amacının genişlemiş olmasıdır. O dönemde bu kulaklıklar konuşma yapmaya yönelik ve sadece belirli bir kesime hitap eden kulaklıklardı ve tek bir kulak için tasarlanmışlardı. Günümüzde ise bluetooth kulaklıklar müzik dinlemeyi seven ya da kulaklıkla video izleyen kişilere yönelik olarak piyasaya sürüldü ve bu nedenle her iki kulak için yapıldı. Temel felsefe ise insanları ayak bağı olan ve kırıştığı için genelde kulaklığın zarar görmesine ya da bozulmasına neden olan kablolardan kurtulmak. Ama bir sorun var o da: Bluetoth kulaklık bilgiayara nasıl bağlanır?

Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır, Windows

Bluetooth kulaklık almak diğer kulaklıklara göre daha avantajlı oluyor. Çünkü kablodan kaynaklı oluşan birçok arıza varken kabloların olması kulaklığı saklamak için daha kolay oluyor. Ayrıca kablosuz olması hareketi de kolaylaştırıyor. Ama genelde bu kablosuz kulaklıklar akıllı telefon ve tablet PC’lere yönelik olarak tasarlanıyor. Ama aynı zamanda bilgisayarı olan bir kişi bu kulaklığı PC için de kullanmayı talep eder. Eğer siz de denediyseniz bu bağlantının kolay olmadığını biliyorsunuz.

Windows kullanıcıları için Bluetooth kulaklık bilgisayara nasıl bağlanır, hep beraber bakalım. Sol alttaki başlat menüsünden ayarlara girin, daha sonra ise burada cihazları seçin ve bluetootha ulaşın. Bluetooth’u açık hale getirin ve bu sırada kulaklığın açık olduğundan emin olun, bilgisayarınız bluetooth bağlantısı kurmak için tarama yapacaktır. Çıkan sonuçlar içerisinden kulaklığı seçmeniz ve eşleşme yapmanız bağlantıyı sağlar.

Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır, Mac

Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?
Bluetooth Kulaklık Bilgisayara Nasıl Bağlanır ?

Windows ve Apple cihazlar arasında bazı farklar bulunuyor, bu iki işletim sistemi arasındaki temel fark ise kullanım açısından temalar ve tasarım oluyor. Mac için Bluetooth kulaklık bilgisayara nasıl bağlanır ayrıca değinmek daha iyi olacaktır. Mac bilgisayarlarda Windows gibi bir başlat bölümü yoktur, Bluetooth sistemi ise ekranda sağ üstte simge olarak vardır. İlk başta kolay yoldan buradan simgeye tıklayın ve sonra cihazın bluetooth unu açın eğer daha sonra eşleştirme yaparak işlemi tamamlayın. Ama eğer olmadıysa bilgisayarda ayarlar bölümüne girerek Blueetooth ayarlarını kontrol ederek sorunları çözün ve bu şekilde devam edin.

Nasıl yapılır tarzında içerikler ilginizi çekiyorsa mavibilgiler sitemizin ilgili kategorisini ziyaret edebilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir Soru

  1. Abi banada hesap atabilirmisin

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir