Bir Milyon İstihdam Başvuruları Başladı: 1Milyonistihdam – BekçiAlımı

Bir Milyon İstihdam Başvuruları Başladı: 1Milyonistihdam

Hazine ve Maliye Bakanlığı, detayları bugün açıklanan bir milyon kişiye istihdam hedefi doğrultusunda 1milyonistihdam adıyla başvuruları almaya başladı. 2020 virüs salgınında işi zora giren, işsiz kalan, iş başvurusu yapmak isteyen ya da desteklerden yararlanmak isteyen herkesin kayıt olması için 1milyonistihdam sitesi başvuruları almaya başladı.

1 Milyon istihdam

Hazine ve Maliye Bakanlığı bünyesinde başvurusu başlayan sisteme ihtiyaç duyan herkes başvurabilir. Virüs salgını nedeniyle devlet destekli ihtiyaç ve koruma kredilerinden sonra iş gücü çağındaki bireylere yönelik paketler de hayata geçmeye başladı.

Başvurular eski ya da yeni kimlik bilgileri ile alınmaktadır. Kamuda ve özel sektörde, Bilgi Teknolojileri alanında kariyer sahibi olmak isteyen vatandaşlarımızın özgeçmişlerinin oluşturulması kapsamında “1 Milyon İstihdam” uygulaması geliştirilmiştir. Uygulama, sektörün yazılımcı ihtiyacına büyük oranda karşılık verecek bir proje olarak önümüzde durmaktadır. Bu kapsam dâhilinde vatandaşlarımızın öz geçmişlerinin dijital ortamda erişilebilir olması amaçlanmaktadır. 

1 Milyon İstihdam Başvuru Formu

Başvurular internet ortamında alınacak olup başvuru için detaylı başvuru kılavuzunu okumanız gerekmektedir. Sistem girişi sonrası istihdam imkanları için öz geçmiş bilgileriniz ve yetenekleriniz sisteme işlenmesi gerekmektedir. Özgeçmiş Başlık, Kadro Unvanınız, Meslek/İş, Kariyer Hedefi, İlgilendiğiniz İş Alanları, Çalışmak İstediğiniz İller ve Ön yazı giriş alanları yer alacaktır. Çalışmak İstediğiniz İller alanında en fazla üç il seçimi yapılabilecektir. Uygulama içerisindeki temel ekranlar şöyledir:

  • Özgeçmiş
  • İş deneyimleri
  • Eğitimler
  • Nitelikler
  • Uzmanlık ve yetenekler
  • Sertifikalar
  • Sınavlar
  • Yabancı dil

Başvuru kapsamları ve kategorileri şöyledir:

Başvuru klavuzu ve formu için lütfen tıklayınız:

https://1milyonistihdam.hmb.gov.tr/login

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir