Bin TL Pandemi Virüs Salgın Destek Parası Alma Şartları – BekçiAlımı

Bin TL Pandemi Virüs Salgın Destek Parası Alma Şartları

2020 yılı dünyada ve ülkemizde çok zorlu geçiyor. Ekonomik durumu kötü olanlara devlet tarafından yapılan desteklerin biri de 1000 TL nakdi yardımdır. İlgili pandemi yardımına başvurmak için BURAYA başabilir ve başvuru formunu gönderebilirsiniz. 1000 TL para yardımını almanız için gerekli şartları sağlamanız gerekmektedir.

Bin TL Yardım Alma Şartları

AÇSHB Pandemi Sosyal Destek Faz-3 Başvuruları, e-Devlet üzerinden “T.C. Kimlik Numarasının” son hanesine göre alınmaya başlanmıştır. Başvuru süreçleri e-devlet üzerinden takip edilebilecektir. Değerlendirmeler, kişi bazlı değil, hane bazlı yapılacaktır. Aynı haneden birden çok başvuru yapılması halinde, tek başvuru olarak değerlendirilecektir. Başvuran kişinin hanesinde aşağıda belirtilen kapsamlarda yer alan birinin bulunması halinde başvuru değerlendirmeye alınmayacaktır:

  • Pandemi Sosyal Destek Programı Faz 1 ve Faz 2 kapsamında verilen 1000 TL’lik nakdi destekten faydalanmış olanlar,
  • 5510 sayılı Kanunun 4/a maddesi kapsamındaki kamu işçileri,
  • 5510 sayılı Kanunun 4/c maddesi kapsamındaki memurlar,
  • Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’ndan gelir veya aylık alanlar (emekliler),
  • İŞKUR İşsizlik Ödeneğinden faydalananlar,
  • İŞKUR Kısa Çalışma Ödeneğinden faydalananlar

Sonuçları öğrenme

Pandemi sosyal destek parası olan bin TL yardım başvuru sonuçları e-devlet üzerinden duyurulacak ve kişilerin ilan hesabına ya da banka hesabı yoksa görevliler tarafından evlerine zarf içinde teslimi sağlanacaktır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir