Bekçilikte Yaş Sınırı Değişir mi?
bekçilik yaş sınırı değişir mi

Bekçilikte Yaş Sınırı Değişir mi?

Çarşı ve mahalle bekçisi yani ÇMB olmak isteyen yüz binler merakla Polis Akademisi’nin yapacağı açıklamaları bekliyorlar. 2019 yılı için başvurular sona erse bile 2020 ve belki 2019 sonunda yapılacak olan bekçilik alımı başvuruları için yaş sınırının esnetilip esnetilmeyeceği ya da değişip değişmeyeceği konusunda kamuoyunda bir beklenti olduğu gerçek.

İçişleri Bakanımız Süleyman SOYLU bir televizyon programında yaptığı açıklama ile 2019 1. ve 2. dönemi için 280 bin civarında vatandaşın başvuruda bulunduğunu, yaş şartının esnetilirse bu sayının 350 binlere rahatlıkla çıkacağını, sayı bu kadar artarsa eleme ve sınav işlemlerinin zor olacağını belirtti. Açıklamadan yola çıkarak bundan sonraki bekçi alımlarında yaş şartının aynen devam edeceğini, esnetilme ya da 32 – 35 gibi bir sınıra çekilmesinin zor olduğunu söyleyebiliriz.

Mevcut şartlara göre bekçilik yaş sınırı şöyledir: 18 yaşını tamamladıktan sonra yaptırılan yaş düzeltmelerinde düzeltmeden önceki yaş dikkate alınmak kaydıyla, başvuruların başladığı tarih itibarıyla 18 yaşını tamamlamış ve 31 yaşından gün almamış  olmak,

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
31 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun

Mrb şimdi on sağlığa girdim nisan ayında ama 25 mayısta 31 den gün alıyorum.sıkıntı çıkmaz inş önce başvurduk cunki

Burhan
Burhan

Admin merhaba yazılı sınav duyurusu hakkında öngördüğün tarih var mı mayıs bitiyor

Bekci adayi😁
Bekci adayi😁
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Sinav hazirandami olur

Ferhat
Ferhat

Bekçi alımlarında ilk okul olma gibi bir ihtimal varmı acaba

Ferhat
Ferhat
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Teşekkürler

Furkan
Furkan

Nisan ayında ön sağlık muayenesine girdik, yazılı sınav konusunda henüz bir açıklama yapılmadı. Süleyman Soylu, yeni bekçilerin yaz aylarında göreve başlayacağını duyurmuştu. Bu gidişle göreve başlama kasım-aralık ayını bulacak gibi. Acaba bunda İstanbul’da yenilenen seçimlerin bir etkisi var mı? Yoksa her şey yolunda gidip mevzuata göre mi hareket ediliyor? EGM resmi bir açıklama yapıp insanları bilgilendirmeli.

Ömer
Ömer

Nerde kaldı bi sınav açıklaması admin

Cem
Cem

8 bin bekçi alımımı var tekrar böyle bir açıklama oldumu teşekkürler

Bekçi adayı
Bekçi adayı

Peki yaşı genç olanlar bekçilikte herhangi bir avantaja sahipmi mesela benim yaşım 22
27 yaşındaki biri ile sınavım sözlüm spor mülakatım aynı bana mı öncelik tanırlar yoksa hangisi denk gelirseniz 😂

ali06
ali06

kardeşim sınavlarda torpıl olmadığını nerden blıyon bızim komşunun oğlu 28 yasında torpıl bekçi oldu ailesi öyle dıyo komşumuz oğluda öyle dıyo

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...