Bekçilik Yazılısı Bitti Sırada Parkur ve Sözlü Mülakat Var

Mahalle bekçisi olmak isteyen yüz binler 2019 yazılı sınavına girdiler. Yazılı sınav geçen eneye nazaran daha zor yapıldı. Bunda aday sayısının fazlalığı en büyük etken oldu. Tüm sınav aşamalarının amacı aday elemek olduğu için çok kişinin olduğu yerde sınavların zor olması da olağandır. Bu konuda biz daha önce adayları uyarmış, en erken zamanda çalışmalara başalamalarını tavsiye etmiştik.

2019 yazılı kitapçıkları 16 Temmuz günü açıklanacak olup yazılının resmi sonuçları Ağustos ayında paylaşılacak. Sonuçlar geçen yıl gibi erken açıklanabilir. 50 puanı geçen herkes başarılı sayılacak ve parkur sınavı ile sözlü mülakata alınacaktır. Örnek parkur videosu:

Bizim adaylara tavsiyemiz yazılıdan 50 puanı geçeceklerini düşünüyorlarsa bir an önce fiziki parkur için kondisyon ve etap çalışmalarına başlamaları, sözlü mülakat için genel bir hazırlık yapmalarıdır.  Ne kadar yüksek puan alırsanız başarı puanınız o kadar yüksek olacaktır. Bekçi adayları, yazılı sınavda 100 soru üzerinden bir değerlendirmeye tabi tutulacaklar ve her doğruları için 1 puan alacaklar. 50 puan alamayan elenecek, aldığınız bu yazılı puanının %25’i başarı puanınıza eklenecek.

Bekçilik fiziki parkur sınavına girecek olan adaylar, yaptıkları dereceye göre 100 puan üzerinden değerlendirilecekler ve bu sınavdan aldıkları puanın %25’i başarı puanlarına eklenecek. Adayların bu aşamayı geçmek için en az 60 puan almaları gerekiyor.

Sözlü mülakat aşamasında ise adaylar 100 puan üzerinden değerlendirilecekler ve bu sınavdan aldıkları puanın %50’si başarı puanlarına eklenecek. Sözlü sınavdan başarılı olmanız için en az 70 puan almalısınız. Aşağıdaki araç ile bekçilik adayı başarı  ve giriş puanınızı hesaplayabilirsiniz:

Tüm bu üç sınavdan aldığınız puanların yüzdeleri toplanıp sizin kişisel bekçilik başarı puanınızı oluşturacaktır. Bu puanınıza göre en yüksekten başlanarak listeleneceksiniz ve başvuru yaptığınız ilin kontenjanına göre en başarılıdan başlanmak üzere asil kazanan ve yedek kazanan şeklinde sıralanacaksınız.  Başarı sıralama puanında eşitlik olması halinde sırasıyla

  1. yazılı sınav puanı,
  2. mülakat puanı
  3. fiziki yeterlilik puanının yüksekliği

esas alınacaktır. Bunlarda da eşitlik olması halinde yaşı küçük olan aday tercih edilecektir.

Bekçilik Yazılısı Bitti Sırada Parkur ve Sözlü Mülakat Var
5 (100%) 2 votes
Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 8 BİN bekçi alımında 250 bine yakın rakibinizi geçmek, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 6 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 568 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

6
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Ömer
Ziyaretçi
Ömer

Admin sınav sonucu nezaman açıklanır

Ozan
Ziyaretçi
Ozan

Admin parkur ve mülakat tahmini ne zaman olur?

Fatih Şahin Öztürk
Ziyaretçi
Fatih Şahin Öztürk

Admin kardeş, parkur ve sözlünün aynı günde olması muhtemel, yazılarınızdan okuduğum kadarı ile. Sorum şu olacak: acaba bulunduğumuz ilde mi gireceğiz bunlara, yoksa ihtimal dahilinde başka iller de çıkabiliyor mu? Şimdiden teşk. eder, kolay gelsin diliyorum.