Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Neden Açıklanmıyor? – BekçiAlımı

Bekçilik Yazılı Sınav Sonuçları Neden Açıklanmıyor?

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sürecindeki son sınav olan yazılı sınava giren adaylar neredeyse bir aydır beklemedeler. Yazılı sınav sonuçlarındaki bu bekleyişin uzaması ile birlikte adaylarda artık mesleğe atılma heyecanı geçmeye başladı.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği yazılı sınav sonuçlarının açıklanmaması konusunda henüz valilik veya emniyetin sitesinden hiçbir resmi bilgi paylaşılmadı. Bu konuda adayları bilgilendirme adına bir paylaşım yapılabilirdi diye düşünüyorum.

Facebook gurup ve sayfamızdaki yorumlara bakacak olursak bilende konuşuyor bilmeyende. Elimizden geldiğince bu kişileri guruptan atıp engelliyoruz. Sizin de bu konuda yapmanız gereken her söylenene inanmamak ve bu kişilerin laflarına itimat etmemek olacak.

Sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı hakkında henüz bilgi yok. Israrla bilgi almak isteyen adaylar var haliyle haklılar da, fakat ülkemizin gündemi yoğun ve personel yetişemiyor da olabilir bu konuda sizler sabrederek onlara yardımcı olmalısınız.

Bazı adaylar halen çalışmakta oldukları için işten çıkma konusunda düşünceli olabilirler bu çok normaldir tüm alımlarda bu süreçler hep stresli geçer.

Kafanıza takılan tüm soruları aşağıdan yorum atarak bize ve diğer adaylara sorabilirsiniz.

Bütün bunlardan sonra göreviniz tebliğ edildiğinde hepsini unutur gidersiniz. Allah yolunuzu açık etsin gerçekten hak edene bu mesleği versin.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

4 Soru Cevaplandı

  1. İnsanların aklına zorla farklı şeyler getiriyorlar , sınav yapilali yaklaşık 22 gün geçti ( Ankara için ) hiçbir yetkili çıkıp açıklama yapmadı ,biz adaylar da halı ile büyük heyecan içinde bu sınav sonucunu bekliyoruz.. belki de bazılarımız için bu son şansı dir..yetkililer iki satır gecikme süresini açıklayacak bilgi mesajı yayımlamaya vakti olmayacak kadar çok mu çalışıyor?.. Yine bizler bazılarının keyfinin gelmesini bekliyoruz bence .. umarım herkesin hakkında hayırlısı ne ise o olur , güzel ülkemiz var olsun..

  2. Gerçekten insanin aklına türlü türlü şeyler geliyo arkadaşlarında dedikleri gibi en azindan ön açıklamada bulunabilirler olacaksa veya olmayacaksa ona gore herkes işine gücüne bakar.

  3. Herkes gibi bende sınavın ne zaman açıklanacağı konusunda merak içindeyim.Ama şunu da her zaman söylerim gerçekten hakkıyla bu mesleği yapmak isteyenler alınır.Açıklanmama konusunda ise devletimizin şuan da gündemi yoğun olduğundan gecikmeler tabiki olacaktır.Hakkımızda en hayırlısı neyse o olsun.Bekçi aday adayı arkadaşlara da şunu demek istiyorum sabır sabır sabır diyorum.Eğer bu meslekte yiyecek ekmeğimiz varsa bu olur erken veya geç.
    SAYGILARIMLA

  4. 3 ay oldu neden açıklanmıyor neden insanlar umutla bekliyor meslek sahibi olabilmek için herkesin işi gücü var aylarca bir sonucu mu bekleyecez yeterrrrrrr herkesin yorumu önemli neden açıklanmıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir