Bekçilik Yazılı Sınav Kitabı

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak görev yapmak isteyen bekçi adaylarının ön sağlık taramasından sonra alınacağı süreç yazılı sınavdır. Bekçi adayları Tüm ülkede bir günde saat 10:00’da yazılı sınava alınırlar. Yazılı sınavda 6 dersten toplam 100 soru sorulur ve sınav test olarak yapılır. Diğer sınavlardan farklı olarak yanlışlar doğruyu götürmez. Bu nedenle tüm soruları cevaplamak en doğru yoldur. Adaylar 100 sorudan en az 50 doğru yaparak sonraki aşama olan bekçilik fiziki parkur sınavına girmeye hak kazanırlar. Yazılı sınav aşağıdaki derslerden olacaktır:

  • Türkçe -20
  • Sosyal Bilgiler – 15
  • Fen Bilgisi – 15
  • Hayat Bilgisi – 15
  • Matematik – 15
  • Genel Kültür – 20
    GENEL TOPLAM 100

Bekçi adayları yazılı sınavda hangi dersler ve konular olduğunu soruyorlar. Bu maalesef açıklanmıyor. Genel olarak ilköğretim-lise dengi sorular soruluyor ve konular belli değil. Bu nedenle bekçilik yazılı sınavına çalışmak için konu anlatımlı kitap arayıcına girenler oluyor. Bu konuda bizim adaylara tavsiyemiz bekcialimi.com sistemimizin mobil uygulamasını satın almalarıdır. İçerisinde konu anlatımlı testler, sorular, deneme sınavları ve sözlü mülakat soruları barındıran mobil uygulamamız çıkmış bekçilik yazılı sorularını da içermektedir. Üstelik mobil uygulamamız sürekli güncellenmekte, yeni sorular eklenmektedir. Böylece yazılı eserleri bir sefer alıp kullanırken, mobil uygulamamızı bir sefer alıp sürekli eklenen içerikleri ile uzun aylar faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki logolardan uygulamamızı satın alabilirsiniz.

Bu makale ile alakalı toplam 9 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

9
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Sefa
Ziyaretçi
Sefa

Sa. Suana kadar (02.05.19) ulkemizde toplam kac bekci var acaba?
Bakan soylu 30.000 kisi hedefliyoruz demisti. Bu sayiya ulasildo mi acaba admin bilgin var mi

Bekçi Adayı
Ziyaretçi
Bekçi Adayı

Herşey iyi güzelde, Şu reklamını yaptığınız kitapkargo.com sitesinden 28 Nisan Günü bekçilik hazırlık kitabı sipariş ettim. Bana 30 nisan’da Aras kargoya verdiklerini söylediler. Takip numarası falan bişey vermediler ama kargoya verildi diye mesaj bile atmadılar. Doğal olarak aras kargoyu aradım. Adıma gönderi olmadığını söylediler. Şimdi çok tuhaf bi durum bu. Biliyorsunuz zamanla yarışıyoruz. Bana ya reklamını yaptığınız site yalan söylüyor ya da kargo şirketi. Kargo’nun yalan söyleme gibi durumu olamayacağına göre varsa var yoksa yoktur çünkü. Olayı anlayamadım yani sipariş verecek arkadaşlar bir kere daha düşünsün derim. 5 günde bir kitap gelmez mi ya.

Ozan
Ziyaretçi
Ozan

aynı durumu ben de yaşadım geçen pazar sipariş verdim hala elime ulaşmadı yalan söylediler verdik diye 4 gün sora verdiler kargoya ama elime ulaşmadı aman sakın almayın arkadaşlar

Mehmet
Ziyaretçi
Mehmet

Adminim ben uygulamayı aldım kitabıda sipariş verdim kargoda fakat matematikten hangi konulardan soru çıkacak?Bilginiz var mı konu bazlı çalışmak istiyorum.

Bekci adayı
Ziyaretçi
Bekci adayı

Matematik geçen seneki gibi mi olur sizce çünkü bekcilik kpss kitaplarında çok zor görünüyor sınav daha kolay

Topçu Uzman Çavuş
Ziyaretçi
Topçu Uzman Çavuş

Admin sayılar ile ilgili hala bir bilgi yok mu? İstanbul ?