Bekçilik Yazılı Sınav Kitabı
bekcilik yazili sinav kitabi

Bekçilik Yazılı Sınav Kitabı

Çarşı ve mahalle bekçisi olarak görev yapmak isteyen bekçi adaylarının ön sağlık taramasından sonra alınacağı süreç yazılı sınavdır. Bekçi adayları Tüm ülkede bir günde saat 10:00’da yazılı sınava alınırlar. Yazılı sınavda 6 dersten toplam 100 soru sorulur ve sınav test olarak yapılır. Diğer sınavlardan farklı olarak yanlışlar doğruyu götürmez. Bu nedenle tüm soruları cevaplamak en doğru yoldur. Adaylar 100 sorudan en az 50 doğru yaparak sonraki aşama olan bekçilik fiziki parkur sınavına girmeye hak kazanırlar. Yazılı sınav aşağıdaki derslerden olacaktır:

  • Türkçe -20
  • Sosyal Bilgiler – 15
  • Fen Bilgisi – 15
  • Hayat Bilgisi – 15
  • Matematik – 15
  • Genel Kültür – 20
    GENEL TOPLAM 100

Bekçi adayları yazılı sınavda hangi dersler ve konular olduğunu soruyorlar. Bu maalesef açıklanmıyor. Genel olarak ilköğretim-lise dengi sorular soruluyor ve konular belli değil. Bu nedenle bekçilik yazılı sınavına çalışmak için konu anlatımlı kitap arayıcına girenler oluyor. Bu konuda bizim adaylara tavsiyemiz bekcialimi.com sistemimizin mobil uygulamasını satın almalarıdır. İçerisinde konu anlatımlı testler, sorular, deneme sınavları ve sözlü mülakat soruları barındıran mobil uygulamamız çıkmış bekçilik yazılı sorularını da içermektedir. Üstelik mobil uygulamamız sürekli güncellenmekte, yeni sorular eklenmektedir. Böylece yazılı eserleri bir sefer alıp kullanırken, mobil uygulamamızı bir sefer alıp sürekli eklenen içerikleri ile uzun aylar faydalanabilirsiniz. Aşağıdaki logolardan uygulamamızı satın alabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
9 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Topçu Uzman Çavuş
Topçu Uzman Çavuş

Admin sayılar ile ilgili hala bir bilgi yok mu? İstanbul ?

Bekci adayı
Bekci adayı

Matematik geçen seneki gibi mi olur sizce çünkü bekcilik kpss kitaplarında çok zor görünüyor sınav daha kolay

Mehmet
Mehmet

Adminim ben uygulamayı aldım kitabıda sipariş verdim kargoda fakat matematikten hangi konulardan soru çıkacak?Bilginiz var mı konu bazlı çalışmak istiyorum.

Bekçi Adayı
Bekçi Adayı

Herşey iyi güzelde, mi ya.

Last edited 3 yıl önce by Utku DEMİR
Ozan
Ozan
Cevaplandı:   Bekçi Adayı

aynı durumu ben de yaşadım geçen pazar sipariş verdim hala elime ulaşmadı yalan söylediler verdik diye 4 gün sora verdiler kargoya ama elime ulaşmadı aman sakın almayın arkadaşlar

Sefa
Sefa

Sa. Suana kadar (02.05.19) ulkemizde toplam kac bekci var acaba?
Bakan soylu 30.000 kisi hedefliyoruz demisti. Bu sayiya ulasildo mi acaba admin bilgin var mi

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...