Bekçilik Yazılı Notuna İtiraz Etme
yazili sonucuna itiraz etme

Bekçilik Yazılı Notuna İtiraz Etme

2019 yılı 1. ve 2. dönem bekçi alımı için yazılı sınav sonuçları açıklandı. 50 ve üzeri yazılı puanı alan adaylar başarılı olarak kabul edildi ve bekçilik fiziki parkur ve sözlü mülakatına katılmaya hak kazandı. Parkur sınavından 60 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak ve sözlü mülakata alınacak. Sözlü ve parkur sınavı aynı gün yapılacak ve yapılacağı tarih ve okul yakında adaylara duyurulacak. Parkur ve sözlünün hangi tarihte olacağı henüz belli değil. 2. dönem ilçe bekçilerinin seçileceği sınav ise iptal edilmiştir.

Bekçilik yazılı sınavından 49.9 ve altı puan alan adaylar elenmiş oldu. Yazılı sınav sonucunuza itiraz edebilirsiniz.  Bekçi adayları öncelikle sınav sonuç ekranında kendi bilgilerinin olup olmadığına bakmalı; tüm bilgiler doğru ve sonuç düşündükleri gibi değilse aşağıdaki işlemleri yapmalılar:

1) İtiraz işlemleri için ödeme yapılmalıdır. Bekçi adayları, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırmalıdırlar. Bu ücrete ait ATM banka fişini başvuru dilekçesine ekleyeceksiniz.

2)Bekçilik sınav sonuç itiraz dilekçesini doldurmalısınız. Dilekçe aşağıdaki gibidir:

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI’NA

2019 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvurdum. Yazılı sınav sonucumda …. hatası olduğunu düşünüyorum. Yazılı sınav sonucumun tekrar değerlendirilmesini istiyorum.

Arz ederim  . …/…./2019

Adı:

Soyadı:

T.C No:

İmza:

Adres:

Telefon:

Word dosyası olarak indirmek için tıklayın: bekcilik-yazili-sinav-itiraz-dilekcesi

Dilekçede  T. C. kimlik numarası, ad, soyad, imza, dekont ve iletişim bilgileri yer almalıdır. İtiraz ücret fişi-makbuzu ile birlikte bu dilekçeyi doldurup en geç  9 Ağustos 2019 tarihi saat 17.00‘a kadar  şahsen veya faks  ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştırmanız gerekiyor. Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02  Fax            : +90 (312) 462 85 33 ve 0312 462 8729

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
65 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Özgr
Özgr

itiraz ettikden sonra ne zaman belli olur sonucu admin

ugur
ugur
Cevaplandı:   Özgr

Sizde mi 49 da kaldiniz

yalçın
yalçın
Cevaplandı:   ugur

49.49 la kaldım kardeşim

Kenan
Kenan
Cevaplandı:   Özgr

Merhaba itiraz dilekcesini gonderebildinizmi eger gonderdiyseniz yardimci olurmusunuz

bekçi adayı
bekçi adayı

Admin yazılıdan geçtik çok şükür . Ama ALLAH aşkına şu süreç neden yavaş işliyor hani hızlı olacaktı bakan öyle demişti . Parkur ve sözlü mülakatla alakalı hiçbir bilgi yok kim bilir onu ne zaman yayınlayacaklar . Yazık günah binlerce insan ne halde bekliyor hayatlarını erteliyor işsizi var evlisi var . Bu gidişle 2020 yi bulacak bu iş .Şu süreci hızlandırmak için bir şeyler yapalım admin. Ne bileyim sosyal medyadan bakanı etiketleyelim sesimizi duyuralım birlik olalım .Böyle bir organizasyon yapsak gerçekten etkili olabilir .Lütfen bu yazdıklarıma kayıtsız kalma admin .

Yaşar
Yaşar

Polis akademisi yada meb herneyse sinav itiraz duyurusu yayinlamadan itiraz yapabiliyormuyuz?

Tarık
Tarık

Admin birkaç yerde 2. Dönem sinavinin iptal olduguna dair yazilar var ama resmi bir aciklama bulamadim varmidir boyle birsey. Eger olursa bu bekci olma surecini uzatirmi.

Zübeyde Ursavaş
Zübeyde Ursavaş

Utku bey itiraz dilekcesinn de ki tarihe hangi tarihi atacağız bilgi verebilir misin ?

Hamza
Hamza

Admin ben faks olarak gonderecemde Fotosunu çekip öylemi
gönderecem
Yardımcı olurmusun

Osman Özmen
Osman Özmen

47 küsürat puan aldım itiraz etmeme değer mi sizce?

Yaşar Kuzu
Yaşar Kuzu

Admin rica etsem beni ararmisin çağrıda olur mesajda kafam karışık yardimin lazim lütfen
0530 098 67 28

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...