Bekçilik Yazılı Notuna İtiraz Etme – BekçiAlımı

Bekçilik Yazılı Notuna İtiraz Etme

2019 yılı 1. ve 2. dönem bekçi alımı için yazılı sınav sonuçları açıklandı. 50 ve üzeri yazılı puanı alan adaylar başarılı olarak kabul edildi ve bekçilik fiziki parkur ve sözlü mülakatına katılmaya hak kazandı. Parkur sınavından 60 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak ve sözlü mülakata alınacak. Sözlü ve parkur sınavı aynı gün yapılacak ve yapılacağı tarih ve okul yakında adaylara duyurulacak. Parkur ve sözlünün hangi tarihte olacağı henüz belli değil. 2. dönem ilçe bekçilerinin seçileceği sınav ise iptal edilmiştir.

Bekçilik yazılı sınavından 49.9 ve altı puan alan adaylar elenmiş oldu. Yazılı sınav sonucunuza itiraz edebilirsiniz.  Bekçi adayları öncelikle sınav sonuç ekranında kendi bilgilerinin olup olmadığına bakmalı; tüm bilgiler doğru ve sonuç düşündükleri gibi değilse aşağıdaki işlemleri yapmalılar:

1) İtiraz işlemleri için ödeme yapılmalıdır. Bekçi adayları, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırmalıdırlar. Bu ücrete ait ATM banka fişini başvuru dilekçesine ekleyeceksiniz.

2)Bekçilik sınav sonuç itiraz dilekçesini doldurmalısınız. Dilekçe aşağıdaki gibidir:

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI’NA

2019 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvurdum. Yazılı sınav sonucumda …. hatası olduğunu düşünüyorum. Yazılı sınav sonucumun tekrar değerlendirilmesini istiyorum.

Arz ederim  . …/…./2019

Adı:

Soyadı:

T.C No:

İmza:

Adres:

Telefon:

Word dosyası olarak indirmek için tıklayın: bekcilik-yazili-sinav-itiraz-dilekcesi

Dilekçede  T. C. kimlik numarası, ad, soyad, imza, dekont ve iletişim bilgileri yer almalıdır. İtiraz ücret fişi-makbuzu ile birlikte bu dilekçeyi doldurup en geç  9 Ağustos 2019 tarihi saat 17.00‘a kadar  şahsen veya faks  ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştırmanız gerekiyor. Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02  Fax            : +90 (312) 462 85 33 ve 0312 462 8729

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

65 Soru Cevaplandı

 1. itiraz ettikden sonra ne zaman belli olur sonucu admin

 2. Admin yazılıdan geçtik çok şükür . Ama ALLAH aşkına şu süreç neden yavaş işliyor hani hızlı olacaktı bakan öyle demişti . Parkur ve sözlü mülakatla alakalı hiçbir bilgi yok kim bilir onu ne zaman yayınlayacaklar . Yazık günah binlerce insan ne halde bekliyor hayatlarını erteliyor işsizi var evlisi var . Bu gidişle 2020 yi bulacak bu iş .Şu süreci hızlandırmak için bir şeyler yapalım admin. Ne bileyim sosyal medyadan bakanı etiketleyelim sesimizi duyuralım birlik olalım .Böyle bir organizasyon yapsak gerçekten etkili olabilir .Lütfen bu yazdıklarıma kayıtsız kalma admin .

 3. Polis akademisi yada meb herneyse sinav itiraz duyurusu yayinlamadan itiraz yapabiliyormuyuz?

 4. Admin birkaç yerde 2. Dönem sinavinin iptal olduguna dair yazilar var ama resmi bir aciklama bulamadim varmidir boyle birsey. Eger olursa bu bekci olma surecini uzatirmi.

 5. Zübeyde Ursavaş

  Utku bey itiraz dilekcesinn de ki tarihe hangi tarihi atacağız bilgi verebilir misin ?

 6. Admin ben faks olarak gonderecemde Fotosunu çekip öylemi
  gönderecem
  Yardımcı olurmusun

 7. 47 küsürat puan aldım itiraz etmeme değer mi sizce?

 8. Admin rica etsem beni ararmisin çağrıda olur mesajda kafam karışık yardimin lazim lütfen
  0530 098 67 28

 9. SelAmin aleyküm kardeşim sınavlarda iptal edilme durumu var mı 2.dönem iptal edildi diye duydum

 10. İTİRAZ DİLEKÇESİNİ HAZIRLARKEN
  DİLEKÇE, DEKONT,VE PUAN SAYFASINI FAX İLE(0312 462 8729-0312 462 8533) BU İKİ, NUMARAYA FAXLADIM YANLIŞ NUMARA DEĞİLDİR DEĞİLMİ.

 11. Dilekcede boşluğa …. ne yazicaz admin lütfen acil yardimini rica ederim

 12. itiraz için para yatırdık dekontu dilekceyi yollicaz ama faxda sorun var

 13. Bekçilik sınav sonucunu öğrenemiyoruz başvurunuz bulunmamaktadır diyor ne yapmalıyım

 14. 49.49 yazıyor puanımda fax numarası kaç yardımcı olur musun Admin. Ve ek belge olarak neleri fax çekeyim kafayı yicem 1 soru ya. İptla olanı dogru saysalar sıkıntı yok

 15. Mk siz bide bekci m olacaksiniz lan daha dilekce yazmayi bilmiyorsunuz 😁😁😁😁

  • Topçu Uzman Çavuş Kaan

   Gardeş hayırdır bir adam yazmayı bilmiyor olabilir öğrenmek için soruyor danışıyor bunda birşey yok ki

 16. Selam itiraz dilekcesini meb mi polis akademisi nemi veriyoz bide sahsen mi

 17. Bekci adayi😁

  Admin fax numarasi olarak PA bana 0312 462 8729 numarayi verdiler yanlismi peki bu numara. Bide 1989 agustos dogumluyum bir sonraki bekci alimina girebilirmiyim

 18. Sinava itiraz edicez ama faks numaralari he mesgul baska bir numara veya nereye faks cekileilecek yardimci olun

 19. parayı nasıl yatırıyoruz arkadaşlar

 20. bankaya gittim yatirmadılar

 21. Itiraz dilekçesini 2 gündür gönderemiyorum sürekli meşgul bugun son ne yapabiliriz

 22. Fax numaralari surekli mesgul ve bugun dilekçe icin son gun saat 17.00 da bitiyor gonderemiyoz yardimci olun lutfen

 23. Fax.numaralari surekli mesgul gonderemiyoruz itiraz dilekcelerini bugun 17.00da da son ne yapmaliyiz lutfen yardimci olun

 24. 46 puan aldım itiraz etmeme gerek var mı?

 25. polis akademisinin fax numarası meşgül cıkıyordu,akademinin e posta adresine dilekçe dekont ekli gönderdim işleme alınmışmıdır?

 26. Itirazlar nezaman belli olacak tahmini bilgisi olan yokmu

 27. Itirazlar nezaman belli olacak tahmini bilgisi olan varmi

  • Bende bunu merakla bekliyorum tarafımıza bildirilecek i? Admin bu konuda aydınlatır ısın bizi

 28. Sınav sonucu itirazı için milliegitim bakanlığına ve polis akademisine fax cektim. Ayrıyetten polis akademisine pttden gönderdim ayrıyetten polis akademisine e mailine gönderdim. Son olarakta cimerden polis akademisine yazdım. İşini saglama alacan harp olur darp olur aykadaş :):)

 29. Kardeş sen sonu 8533 numaralı fax numarası vermişsin bu numara kabul edilmemektedir sizin yüzünüze yanlış yollafım kabul edilmedi fax işlemi haram oldun bu işin içindeki kumpas işi ile ilgilenlere bununda ekran resmini çekip mahkemeye verecem kim varsa arkasında

  • Orada yazan iletişim bilgileri AKADEMİNİN RESMİ SİTESİNDEKİ İLETİŞİM BİLGİLERİ. Siz yapamadıysanız kusuru kendinizde arayın.

 30. Bekcilik itiraz sonucu ne zaman belli olur.

 31. 49.49 kalanlar gectimi 1 puan eklendimi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir