Bekçilik Yazılı Notuna İtiraz Etme

2019 yılı 1. ve 2. dönem bekçi alımı için yazılı sınav sonuçları açıklandı. 50 ve üzeri yazılı puanı alan adaylar başarılı olarak kabul edildi ve bekçilik fiziki parkur ve sözlü mülakatına katılmaya hak kazandı. Parkur sınavından 60 ve üzeri alan adaylar başarılı sayılacak ve sözlü mülakata alınacak. Sözlü ve parkur sınavı aynı gün yapılacak ve yapılacağı tarih ve okul yakında adaylara duyurulacak. Parkur ve sözlünün hangi tarihte olacağı henüz belli değil. 2. dönem ilçe bekçilerinin seçileceği sınav ise iptal edilmiştir.

Bekçilik yazılı sınavından 49.9 ve altı puan alan adaylar elenmiş oldu. Yazılı sınav sonucunuza itiraz edebilirsiniz.  Bekçi adayları öncelikle sınav sonuç ekranında kendi bilgilerinin olup olmadığına bakmalı; tüm bilgiler doğru ve sonuç düşündükleri gibi değilse aşağıdaki işlemleri yapmalılar:

1) İtiraz işlemleri için ödeme yapılmalıdır. Bekçi adayları, itiraz başvurularını MEB Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletmesinin T.C. Ziraat Bankası, Türkiye Vakıflar Bankası ve Türkiye Halk Bankası şubelerinden herhangi birine, “Kurumsal Tahsilat Programı” aracılığı ile 20 TL (yirmi TL KDV Dâhil) itiraz ücreti yatırmalıdırlar. Bu ücrete ait ATM banka fişini başvuru dilekçesine ekleyeceksiniz.

2)Bekçilik sınav sonuç itiraz dilekçesini doldurmalısınız. Dilekçe aşağıdaki gibidir:

POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞI’NA

2019 yılı 1. Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine başvurdum. Yazılı sınav sonucumda …. hatası olduğunu düşünüyorum. Yazılı sınav sonucumun tekrar değerlendirilmesini istiyorum.

Arz ederim  . …/…./2019

Adı:

Soyadı:

T.C No:

İmza:

Adres:

Telefon:

Word dosyası olarak indirmek için tıklayın: bekcilik-yazili-sinav-itiraz-dilekcesi

Dilekçede  T. C. kimlik numarası, ad, soyad, imza, dekont ve iletişim bilgileri yer almalıdır. İtiraz ücret fişi-makbuzu ile birlikte bu dilekçeyi doldurup en geç  9 Ağustos 2019 tarihi saat 17.00‘a kadar  şahsen veya faks  ile POLİS AKADEMİSİ BAŞKANLIĞINA ulaştırmanız gerekiyor. Telefon      : +90 (312) 462 86 49  – +90 (312) 499 70 02  Fax            : +90 (312) 462 85 33 ve 0312 462 8729

Tüm bekçi adaylarına duyurulur.

Bu makale ile alakalı toplam 65 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

65
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Onur
Ziyaretçi
Onur

49.49 kalanlar gectimi 1 puan eklendimi

Yok
Ziyaretçi
Yok

Bekcilik itiraz sonucu ne zaman belli olur.

Mahmut
Ziyaretçi
Mahmut

Kardeş sen sonu 8533 numaralı fax numarası vermişsin bu numara kabul edilmemektedir sizin yüzünüze yanlış yollafım kabul edilmedi fax işlemi haram oldun bu işin içindeki kumpas işi ile ilgilenlere bununda ekran resmini çekip mahkemeye verecem kim varsa arkasında

Haktan
Ziyaretçi
Haktan

Sınav sonucu itirazı için milliegitim bakanlığına ve polis akademisine fax cektim. Ayrıyetten polis akademisine pttden gönderdim ayrıyetten polis akademisine e mailine gönderdim. Son olarakta cimerden polis akademisine yazdım. İşini saglama alacan harp olur darp olur aykadaş :):)

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Akademiden 6 defa teyut yaptim dostum 5 kere yolladim dilekceyi ulasti dediler.

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Itirazlar nezaman belli olacak tahmini bilgisi olan varmi

Ferhat
Ziyaretçi
Ferhat

Bende bunu merakla bekliyorum tarafımıza bildirilecek i? Admin bu konuda aydınlatır ısın bizi

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Itirazlar nezaman belli olacak tahmini bilgisi olan yokmu

olcay
Ziyaretçi
olcay

polis akademisinin fax numarası meşgül cıkıyordu,akademinin e posta adresine dilekçe dekont ekli gönderdim işleme alınmışmıdır?

SERDAR
Ziyaretçi
SERDAR

46 puan aldım itiraz etmeme gerek var mı?

Bugra
Ziyaretçi
Bugra

Fax.numaralari surekli mesgul gonderemiyoruz itiraz dilekcelerini bugun 17.00da da son ne yapmaliyiz lutfen yardimci olun

Bugra
Ziyaretçi
Bugra

Fax numaralari surekli mesgul ve bugun dilekçe icin son gun saat 17.00 da bitiyor gonderemiyoz yardimci olun lutfen

Ysmn
Ziyaretçi
Ysmn

Itiraz dilekçesini 2 gündür gönderemiyorum sürekli meşgul bugun son ne yapabiliriz

muhsin
Ziyaretçi
muhsin

bankaya gittim yatirmadılar

muhsin
Ziyaretçi
muhsin

parayı nasıl yatırıyoruz arkadaşlar

Kenan
Ziyaretçi
Kenan

Sinava itiraz edicez ama faks numaralari he mesgul baska bir numara veya nereye faks cekileilecek yardimci olun

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin fax numarasi olarak PA bana 0312 462 8729 numarayi verdiler yanlismi peki bu numara. Bide 1989 agustos dogumluyum bir sonraki bekci alimina girebilirmiyim