Bekçilik Sözlü Mülakat Tavsiyeler – BekçiAlımı

Bekçilik Sözlü Mülakat Tavsiyeler

2019 bekçilik sözlü mülakat aşaması başlıyor. Kazanan ve yedeklerin netleşeceği sözlü mülakat süreci için daha önce aynı üreci yaşamış ve bekçilik yapan arkadaşlardan yorum ve tavsiyeler geliyor. Bu yazımızda öğütleri sizlerle paylaşacağız: Arkadaşlar bu alım işleriyle ilgili bilgi vereyim kendinizi çok kaptırmayın su gün bu gün olacak diye sabredin. Öncelikle ekimde sözlü Kasım sonuna doğru doktor zevkleri başlayacak. Atama bu yıl değil 2020 yılı ocak ayı içerisinde olacak he nedenini sormayın grupda beni bilenler çok iyi bilir bir abiniz kardeşiniz olarak beni iyi dinleyin bu işe kaptırmayın kendınızı sakın olun Allahın izniyle yeri zamanında herşey güzel olacaktır. Sözlü de tek ve net tüyom Karsınızdaki adama ” BEN BU İŞİ YAPMAYA GELDİM BEN BUYUM” durusunuzu ve ses tonunuzu ayarlarsanız hayırlı olsunu bende gerek görürürm.

Arkadaşlar sosyal medya hesaplarınızı bir kontrol edin çünkü mülakata girdiğinizde en çok bilgiyi o sosyal medyadan alıyorlar abuk sabuk paylaşımları dövmesi olanlar içki silah vesaire resimlerinizi kaldırın.sınava koyu siyah takım elbiseyle gitmeye çalışın sınavda ortada vali en sağda psikolog olucak ona göre oturup kalkmanıza dikkat edin ve özellikle parmaklarınızı ayaklarınızı fazla oynatmayın gözlerinizi kaçırmayın soru sorulduğunda bilmediğiniz soruyu şu an hatırlayamadım efendim diye hitap edin ve yüzük takmayın mümkünse.

Değerli arkadaşlar çok mesaj isteği var ve size en hızlı cevap verebilmek için uğraştım ve en çok sorulan soru suan olacak olan “Sözlü Mülakat” ile ilgiliydi .

Öncelikle bu yazdıklarımı okuyacak olan kişiler içindeki “yaaa abi amcamız dayımız yok biz kalırız kesin torpil yaptıran girecek” diye düşünen arkadaşlar yazıyı okumayı bıraksın.

Torpil demişken varmıdır bilmem olabilir mi olabilir, Ama ben kendimden yola çıkarak size gerekli bilgiyi vereceğim Allah torpil ile gireni bu meslek de yüzünü güldürmez.

Evet gelelim en önemli sözlü mülakat gününe.
Arkadaşlar öncelikle dış görünüm çok önemli çok önemli derken yakısıklılık değil olay olay sac sakal kılık kıyafet, uzun sac yaptırmayın subay stili olabilir toplu olsun bu meslekte sakalı göremiceksiniz bu yüzden sakalı kesmesek olurmu demeyin lütfen. Sakal kesin, Takım elbise şart değil olursa güzel olur ama herkesin takım elbisesi olacak değil bazılarının durumu olmayacak inanın olmayan kardeşimde olacak o kardeşim dert etmesin kumas pantolonu yada kefenini giysin Bi gömlek ceksin varsa oda olur buraya kadar herşey süper, şimdi gelelim içeri girdiğimizde ki o ana..

DEĞERLİ KARDEŞLERİM ABİLERİM
İçeri girdiğiniz o an ilk görme çok önemli gözler üstünüzde heyecanı bırakın duanızı edin ve içeri öyle bir girinki dik bir şekilde kasılmadan Durak AKDAG 41 NUMARA ARZ EDERİM.. Bunu gür bir sesle ben burdayım ben bu işe hazırım der gibi kendinden emin “DUR POLİS, DUR BEKÇİ” Dediğinde karşı tarafı durduracak bir ses tonuyla, adınızı soy adınızı sıra numaranızı söyleyip arz ederim diyerek karşı tarafa kendınızı ciddiyetinizi gösterin burada alacağınız puan 70 ila 80 puan buna emin olabilirsiniz artık soruyu bilip bilmemenin öneminin yok oldugunu anlayacaksınız, ve sıra gelecek zarf cekmeye zarfa yakın olacaksınız büyük ihtimal ile zarf cek denildiğinde dik duruşunuz ve kendinden emin olan tavrınız süreklilik devam edecek şekilde sap ayağınızı tek adım atıp hafif eğilip zarfı alıp geri kalkarken ayağınızı aynı yere getirip esas duruşdaki pozisyon gibi zarfı acıp yüksek sesle okuyup cevabını verin, bilmiyorsanız da efendim bilgim yok ama tahminim şu olabilir diyerek tahmininizi yada bu konu hakkında bir bilgim yok çıktığımda bunu araştıracağım “efendim” diyerek noktalandıra bilirsiniz. Cevabı verince. Karşı taraf evet bu cocuk oldu dediyse seni daha fazla tutmazlar çıkabilirsin derler. Yada emin olamamışsalar bir kaç soru daha sorabilirler.

İçeride nelere dikkat etmemiz gerekiyor püf noktalar el kol hareketleri terleme ve heyecan bunlara dikkat edin psikologlar sizi izliyorlar eğer bakmıyorlar ise yüzünüze sanki bakıyorlarmış gibi soruyu cevaplayın kendinizi tanıtın, ve cıkış anı tamam çıkabilirsin dediği an kafa selamını ver askeri nizamda geri ye dön bir iki adım kapıya yaklaş tekrar dön kafa selamını ver geri geri cık kapıyı kapat.

Arkadaşlarınız faydalansın istiyorsanız etiketlemeyi unutmayın.

“İnsanların en hayırlısı insanlara faydalı olandır.” (Hadis-i Şerif)

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

8 Soru Cevaplandı

  1. Bekçi adayı

    Ben içeri girdim adımı söyledim çok karizma duruyorsun dedi sağolun efendim dedim yaşın 30 mu dedi evet efendim dedim soruyu çektim tahmin yürüttüm dığru çıkmadı onlar bana cevabı söyledi sonra benle konuşan senin bunu bilmen lazım heyecandan aklına gelmedi dimi yoksa bu tip bu soruyu bilir dedi. Evet efendim heyecandan aklıma gelmedi dedim. Hakkında hayırlısı olaun çıkabilirsin dedi. Sizce bu görüşme olumlumudur. Yada bir fikriniz varmı.

  2. Gün içerisinde sınava girdim istiklal marşının ölçüsünü sordular anımsayamadım dedim biraz zorladı hece birde ne vardı dedi aruz dedim net bi cevap vermen lazım bize dedi sonra soruyu geçti akabinde hidroelektrik üretebin 3 tane baraj sordu 1 tane söyleyebildim . Memleketine en son ne zaman gittin orası çok güzel bir yer kültürümüzü kaybediyoruz diye yakınmasının ardından 3 avrupa ülkesi say dedi saydım tamam kimliğini alıp çıkabilirsin dedi . Tam çıkarken diğer konisyon üyesi eve giderken dönüş yolundaki baraja iyi bak dedi . Sizce bu iğneleyici bir laf sokma mıydı yani kibarca elendin mi demek istedi lütfen cevap verirmisiniz

  3. Yazılı sınav 57 parkur 75 puan mülakattan sonra Asil saat olma şansım varmı lütfen cevaplarsanız sevinirim

  4. Müslüm sürer

    Admin benim 4 icram var şuan için sorun olurmu yada açıklanmadan kapatrsam.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir