Bekçilik Sınavları Sözlü Mülakat ve Yazılı Sınav Uygulaması – BekçiAlımı

Bekçilik Sınavları Sözlü Mülakat ve Yazılı Sınav Uygulaması

2018 yılı içerisinde 17.000 çarşı ve mahalle bekçisi alınacak. En az lise mezunu dahil 31 yaşından gün almamışların katılacağı, geniş bir yaş aralığının başvuracağı bu alımlarda bir adım önde olmak bu uygulama ile elinizde. Türkiye’nin en çok satılan ve tercih edilen bekçilik uygulamasını mutlaka edinmelisiniz..

8 Haziran 2018 ile birlikte ilk 7 bin bekçi alımı süreci başladı. Bu alıma ek 10 bin bekçi alım süreci ise 2018 kış aylarında yapılacak. Toplam 17 bin mahalle bekçisi 2018 içinde EGM bünyesine katılacak. Yüz bine yakın başvurunun arasından sıyrılıp mahalle bekçisi olmaya hak kazanmak için bekçilik sınavlarını geçmek gerekiyor. Peki bekçilik sözlü mülakatlarına nasıl hazırlanılır? Yazılı sınavda nasıl başarılı olunur? Bu konuda 60-70 TL fiyatlarla satılan yazılı eserler var. Bunlara alternatif olarak Bekcialimi.com güvencesi ile hazırlanan Bekçilik sözlü mülakatları ve yazılı sınav uygulaması artık Play Store üzerinden satın alınabiliyor.

Uygulamamızın içerisinde dört ana bölüm var:

 • Günlük Yazılı Sınav(Yeni)
 • Sözlü Mülakat Soruları
 • Yazılı Sınav Testleri
 • Çözümlü Yazılı Testler (yeni)
 • Haberler (yeni)

Günlük Yazılı Sınav modülü, size gerçek sınav atmosferini sunuyor. 6 dersten toplam 100 çözümlü soru ile bekçilik sınavı oluyor gibi kendinizi deneyebilir, kaç puan aldığınızı sınav sonunda görebilirsiniz. Bu bölüm her gün güncellenmekte olup, günlük tek sınava girmenize imkan veriyor ve aldığınız puanları sisteme kaydediyor. Böylece gün gün kendinizi değerlendirebilirsiniz.

Çözümlü Yazılı sınav testleri bölümünde geçen dönem yapılmış yazılı sınav soruları ve benzerleri yer almaktadır. Çözümlü sorular bölümünde ise, 2018 yılı ile bekçi adaylarına yapılacak olan aşağıda isimlerini verdiğimiz ders alanalarına yönelik testler ve çözümlü sorular yer almaktadır.

 • Hayat bilgisi
 • Türkçe
 • Matematik
 • Genel Kültür
 • Sosyal Bilgiler
 • Fen Bilgisi

Tüm bu sınavlar, testler, mülakat soruları, gün gün güncellenmekte olup sürekli geliştirilmektedir. Tek bir kaynak ile tüm sınav süreçlerine hazırlanmanız için var gücümüzle çalışıyoruz. Üstelik, cihazınıza yüklediğiniz içeriği offline durumdayken de internet gerekmeksizin kullanabiliyorsunuz. İnternetiniz olduğu anda soruları güncelle diyerek tüm içeriği cihazınıza yükleyebiliyorsunuz.

Sözlü mülakat soruları kısmında, bundan önceki bekçi alımlarında komisyon tarafından adaylara sorulan sorular ve bunlara verilmesi gereken cevaplar yer alıyor.

Yazılı Sınav kısmımızda, eski bekçi alımlarında sorulan sorular ile çıkabilecek testlere benzer sorular içeren sınavlar hazırladık.

Haberler kısmında son dakika gelişmeleri ve rehber içerikleri paylaşıyoruz.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek bu kısa zamana, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için hemen bu uygulamayı alın ve çalışmaya başlayın. Üstelik, 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 22.99 TL.

Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun.

ÖNEMLİ NOT: Bu uygulama test kitabı mahiyetindedir, kesin çıkacak soruları içerme iddiasında değildir. Daha önce sorulmuş, çıkmış soruları ve çıkabilecek mülakat soru-cevap ve yazılı testlerini içermektedir. Kesin çıkacak soruları kimse bilemez, bilse de kanunen açıklayamaz. Bu hususu dikkate alarak satın alınız.

Satın aldıktan sonra 2 saat içinde sistem üzerinden iade edebilirsiniz. Daha sonra iade yapılmamaktadır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

17 Soru Cevaplandı

 1. Selamun aleykum kolay gele. Uygulama güzel ama sorulan sorunun cevabi hepsinde sonraki soru diye yazıyor cevabi göstermiyor. Eksik çok bi el atmanizi istiyorum.

  • Cevapsız mülakat sorularında sonraki soru diye yazdık hocam. Bu durum sadece cevapsız sorularda geçerli, günlük yeni soru girmeye çalışıyoruz ve bu sene çıkan mülakat sorularını da ekliyoruz.
   Konu özetlerini de ekliyeceğiz. Tam sınava hazırlık uygulaması olacak.
   Uygulamayı inirdiğiniz için teşekkür ederiz.

  • Elinize sağlık böyle uygulama gerekliydi. Biraz daha hızlı bitirebilirseniz çok uygun olur bize yakin zamanda mülakata giricez insallah yaziliyada girer kazanip bekçi oluruz.

  • Hocam vakit buldukça ekleme yapıyoruz. İnşallah ekleyebildiğimiz kadar ekleyeceğiz.
   Yorumunuz için teşekkür ederiz.

 2. uygulamada yazılı deneme sınav soruları lise düzeyi kpss tarzında mı ??

  • Şuan ekli olanlar biraz kolay sorulardan oluşmakta. Bugün ve yarın ekleyeceğimiz yeni denemeler biraz daha zor seviyede olacak.
   Uygulamaya her gün genelde geceleri soru eklemeleri yapılıyor ve soru eklendiği zaman size bildirim gelir.

 3. Merhaba ilk olarak sözlü mülakat mı olacak peki ona göre hazırlasak kendimizi

 4. Once sözlü mulakatmi olacak

 5. Merhabalar. Fiziki Parkur Nasıl ? Şınav Mekik Barfiks kaçar adet bilgi alabilirmiyim. Teşekkür Ederim..

 6. Merhaba .uygulama gerçekten güzel elinize sağlık . Ama son eklenen günlük yazılı sınava girmiyor uygulamadan atıyor bunun sebebi ne olabilir .diğer soruların hepsini bitirdim şuan birşey yapamıyorum yardımcı olursanız çok sevinecegim

  • Günlük yazılı sınav her cihazda çalışmıyor. Zaten orada ayrı bir soru yok. Çözümlü sorulardan 100 tane seçip çıkartıyor. yani çözümlü soruları çözdüyseniz herhangi bir kaybınız yok. Haftada bir soru database yenileyin, yeni eklenen testleri çözün şu aşamada.

 7. merhaba uygulamam açılmıyor yardımcı olurmusun teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir