Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli?
bekci duyuru

Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişi için öncelikle bekçilik yazılı sınavı yapıldı ve hızlıca soru kitapçıkları ve yazılı sonuçları açıklandı. Adayların %85’i civarı yazılı sınavdan 50 ve üstü puan alarak başarılı oldu. Yazılı sonrası yapılacak olan sınav bekçilik fiziki parkur sınavıydı; parkurun bir aya yayılan bir süreçte yapılması beklenirken hızlıca duyuru yapılarak parkur kuralları açıklandı ve adaylar fiziki sınavlara girmek için polis okullarına davet edildiler.

Soru: Fiziki parkura giderken neler götürülecek?

  1. Sınav giriş belgesi: Polis Akademisi sayfasından sorgulayıp çıktısını alın.
  2. Nüfus cüzdanı
  3. Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin olmadığına air beyanları. Bu evrak bekçilik parkur sınavı dilekçesidir.

Bekçi adaylarının sınav yerlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.  Bu eşyalarla gelen adayların malzemeleri emanete alınır, yer yoksa etraftaki esnafa bırakmanız için yönlendirilirsiniz.

Soru: Sınava giderken üstümüz başımız nasıl olsun?

Spor ayakkabı ve spor kıyafetleriniz  yanınızda olsun. Sınavlara grup grup alınacaksınız. Parkur bölümü tanıtılacak ve sınava gireceksiniz. Deneme şansınız olmayacak. Size eşlik eden görevliler yardımcı olacak.

Soru: Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi?

Başka illere çağrılan adaylardan sıklıkla sınav okulunu değiştirme konusu geliyor. Sınava gireceğiniz kurumu değiştirme şansınız yok. O kuruma gitmeniz gerekiyor. Bu güne kadar bu konuda talep edipte sonuç alan duymadım. Çok çok ciddi bir gerekçeniz varsa Polis Akademisine belgelendirmek şartıyla sınav yerinizi değiştirme ihtimaliniz var. Bunun için sınava gireceğiniz kuruma gerekçeli dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. Mazeretinizi ifade eden belge ile kurum müdürlüğüne başvurur ya da telefon-fax ile iletişime geçerseniz, aynı gün için kolaylıkla sınav zamanını değiştiriyorlar. Farklı güne alma konusunda da insiyatif sağlıyorlar, yeterki gerekçenizi belgeleyin ve ivedi şekilde dilekçe harekete geçin.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
59 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Agit
Agit

Iyi akşamlar benim sinav ayın 4 ne çıktıda o gün birde kpss sınavım var nasıl olacak bu is

Mesut süeel
Mesut süeel

Bekçilik yaşı yukselirmi

şehmus badur
şehmus badur

Benim indirdigim uygulama baska telefonda kaldi telefon bozuldu bu konuda yardimci olur musunuz yeni telefonuma nasil indirebilirim.

Tanet
Tanet

Öncelikle iyi günler bir sorum olacaktı size sol elimden ameliyat oldum serçe parmagimin orasinda boksör kırığı oluştu kemik kaynasin diye bı cengelle sabitlediler elim bu yüzden bandajla sarılı fiziki parkur yapmama engel değil ellerimi hareket ettiriyorum 1 ay sonra çengel alınacak fiziki parkur yada sözlü mülakatta bir sorun çıkartırlar mi yoksa sağlık muayenesi işe başlamadan oncemi yaparlar ameliyattan sonra bişey yapmazlar diye düşünüyorum

Mevlut
Mevlut

Hocam benim gözler sol 1 25 sağ 200 hipermetrop ön sağlıkta geçtim sözlü mülllakatta sorun olurmu

elif
elif

eşimin sınav tarihi hafta içi ve çalıştığı yerden izin alması çok çok zor neden haftasonu yapılmıo sınavlar.kara kara düşünüyoruz nasıl izin alaçak diye.

S. Riyan
S. Riyan

Bir daha ki bekçilik alım ön başvuruları ne zaman açılacak bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

Aykut
Aykut

Mülakatta takım elbise giymek zorunlumu ?

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...