Ana Sayfa / Bekçi Haberleri / Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli?

Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişi için öncelikle bekçilik yazılı sınavı yapıldı ve hızlıca soru kitapçıkları ve yazılı sonuçları açıklandı. Adayların %85’i civarı yazılı sınavdan 50 ve üstü puan alarak başarılı oldu. Yazılı sonrası yapılacak olan sınav bekçilik fiziki parkur sınavıydı; parkurun bir aya yayılan bir süreçte yapılması beklenirken hızlıca duyuru yapılarak parkur kuralları açıklandı ve adaylar fiziki sınavlara girmek için polis okullarına davet edildiler.

Soru: Fiziki parkura giderken neler götürülecek?

  1. Sınav giriş belgesi: Polis Akademisi sayfasından sorgulayıp çıktısını alın.
  2. Nüfus cüzdanı
  3. Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin olmadığına air beyanları. Bu evrak bekçilik parkur sınavı dilekçesidir.

Bekçi adaylarının sınav yerlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.  Bu eşyalarla gelen adayların malzemeleri emanete alınır, yer yoksa etraftaki esnafa bırakmanız için yönlendirilirsiniz.

Soru: Sınava giderken üstümüz başımız nasıl olsun?

Spor ayakkabı ve spor kıyafetleriniz  yanınızda olsun. Sınavlara grup grup alınacaksınız. Parkur bölümü tanıtılacak ve sınava gireceksiniz. Deneme şansınız olmayacak. Size eşlik eden görevliler yardımcı olacak.

ÖNEMLİ:   Hemoroid(Basur), Anal Fistül, Anal Fissür( Makat Çatlağı) Hastalıkları Bekçi Olmaya Engel mi?

Soru: Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi?

Başka illere çağrılan adaylardan sıklıkla sınav okulunu değiştirme konusu geliyor. Sınava gireceğiniz kurumu değiştirme şansınız yok. O kuruma gitmeniz gerekiyor. Bu güne kadar bu konuda talep edipte sonuç alan duymadım. Çok çok ciddi bir gerekçeniz varsa Polis Akademisine belgelendirmek şartıyla sınav yerinizi değiştirme ihtimaliniz var. Bunun için sınava gireceğiniz kuruma gerekçeli dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. Mazeretinizi ifade eden belge ile kurum müdürlüğüne başvurur ya da telefon-fax ile iletişime geçerseniz, aynı gün için kolaylıkla sınav zamanını değiştiriyorlar. Farklı güne alma konusunda da insiyatif sağlıyorlar, yeterki gerekçenizi belgeleyin ve ivedi şekilde dilekçe harekete geçin.

59
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Adem erte
Ziyaretçi
Adem erte

Nufus cüzdanı sartmi yoksa ehliyet ile gidebilir miyiz

Orhan
Ziyaretçi
Orhan

Merhaba sınav giriş belgesinde sınav merkezi ve sınav yeri olarak iki farklı adres var hangisinde sınav olacak aceba bilginiz varmı?

Soner
Ziyaretçi
Soner

Fiziki yeterlilik parkuru ile mülakat aynı anda mı oluyor bilen varsa söylesin lütfen.

Recep
Ziyaretçi
Recep

2 gün sonra fiziki yeterlilik sınavım var. 4 gün önce parkura hazırlanırken kaval kemiğimin arkasındaki ince kemik kırıldı. Tekrar aynı harekette aynı yerden kırılma ihtimali var dedi doktor. Rapor verdiler. Pazartesi ortopediye gösterecem. Büyük ihtimalle raporu uzatacaklar. Bu raporun bana bi faydası olur mu?

Oktay
Ziyaretçi
Oktay

Spor mülakatina giderken sakal tıraşı olmamıza gerek var mı

Erhan
Ziyaretçi
Erhan

Adamın merhaba bu hafta Pazar FYT sınavım var ancak parkur çalışmasında belimde kayma oldu parkur tarihini rapor ile değiştirme şansımız var Mıdır

Davut
Ziyaretçi
Davut

Ben sınavdan 50 aldım geçtiniz diyor ama fiziki sınava için giriyorum bu kişiye ait sonuç yok diyor sizce nasıl bilgi alirim ve bu sorunu nasıl çözerim

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Itirazlar nezaman aciklanacak tahmini bilgisi olan yokmu

Bekci adayi😁
Ziyaretçi
Bekci adayi😁

Admin itirazimiz olumlu oldu diyelim biz nasil dahil olucaz parkur ve mulakata ekran bizede acilirmi.

Okan
Ziyaretçi
Okan

Fiziki parkurla sözlü mülakat ayrı günlerde mi? geçen sene açıklamada ikisini beraber göndermişler ama bu sene sadece fiziki parkur demişler yardımcı olabilir misiniz?

Ali
Ziyaretçi
Ali

Admine ve arkadaşlara bu sorum var. Görüşü net vi bilgi versin. Şimdi mülakat olacakmı parkurdan sonra

aday
Ziyaretçi
aday

Admin merhaba, şimdi pomemin açıklamasında şu ibareler geçiyor

”İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır”

yani hiçbirşekilde sözlü mülakatta o gün olacak diye bir yazı göremedim, lakin giriş belgesini indirdiğimde giriş belgeside sadece parkur için düzenlenmiş hazırlanmış. Sözlü mülakatın da parkur ile aynı gün olacağına dair bu yayınlanan ilanda bir ibare yok.

Veysel
Ziyaretçi
Veysel

Spor sözlü aynı gün mü

Yusuf
Ziyaretçi
Yusuf

Hocam yarın sınav var şimdi mesaj geldi sınav göreceğiniz okul adresi değişmiştir diye tekrar yeni sınav giriş belgesini almak için sisteme giriyorum adres oncekiyle aynı değişmemiş bununla ilgili bilgi verir misiniz

Brk
Ziyaretçi
Brk

2019 1.dönem 8000 bekçi alımında parkur ile mülakat aynı gündemi olacak?

Cihazınızda internet yok...