Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli? – BekçiAlımı

Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişi için öncelikle bekçilik yazılı sınavı yapıldı ve hızlıca soru kitapçıkları ve yazılı sonuçları açıklandı. Adayların %85’i civarı yazılı sınavdan 50 ve üstü puan alarak başarılı oldu. Yazılı sonrası yapılacak olan sınav bekçilik fiziki parkur sınavıydı; parkurun bir aya yayılan bir süreçte yapılması beklenirken hızlıca duyuru yapılarak parkur kuralları açıklandı ve adaylar fiziki sınavlara girmek için polis okullarına davet edildiler.

Soru: Fiziki parkura giderken neler götürülecek?

 1. Sınav giriş belgesi: Polis Akademisi sayfasından sorgulayıp çıktısını alın.
 2. Nüfus cüzdanı
 3. Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin olmadığına air beyanları. Bu evrak bekçilik parkur sınavı dilekçesidir.

Bekçi adaylarının sınav yerlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.  Bu eşyalarla gelen adayların malzemeleri emanete alınır, yer yoksa etraftaki esnafa bırakmanız için yönlendirilirsiniz.

Soru: Sınava giderken üstümüz başımız nasıl olsun?

Spor ayakkabı ve spor kıyafetleriniz  yanınızda olsun. Sınavlara grup grup alınacaksınız. Parkur bölümü tanıtılacak ve sınava gireceksiniz. Deneme şansınız olmayacak. Size eşlik eden görevliler yardımcı olacak.

Soru: Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi?

Başka illere çağrılan adaylardan sıklıkla sınav okulunu değiştirme konusu geliyor. Sınava gireceğiniz kurumu değiştirme şansınız yok. O kuruma gitmeniz gerekiyor. Bu güne kadar bu konuda talep edipte sonuç alan duymadım. Çok çok ciddi bir gerekçeniz varsa Polis Akademisine belgelendirmek şartıyla sınav yerinizi değiştirme ihtimaliniz var. Bunun için sınava gireceğiniz kuruma gerekçeli dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. Mazeretinizi ifade eden belge ile kurum müdürlüğüne başvurur ya da telefon-fax ile iletişime geçerseniz, aynı gün için kolaylıkla sınav zamanını değiştiriyorlar. Farklı güne alma konusunda da insiyatif sağlıyorlar, yeterki gerekçenizi belgeleyin ve ivedi şekilde dilekçe harekete geçin.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

59 Soru Cevaplandı

 1. Iyi akşamlar benim sinav ayın 4 ne çıktıda o gün birde kpss sınavım var nasıl olacak bu is

 2. Bekçilik yaşı yukselirmi

 3. şehmus badur

  Benim indirdigim uygulama baska telefonda kaldi telefon bozuldu bu konuda yardimci olur musunuz yeni telefonuma nasil indirebilirim.

 4. Öncelikle iyi günler bir sorum olacaktı size sol elimden ameliyat oldum serçe parmagimin orasinda boksör kırığı oluştu kemik kaynasin diye bı cengelle sabitlediler elim bu yüzden bandajla sarılı fiziki parkur yapmama engel değil ellerimi hareket ettiriyorum 1 ay sonra çengel alınacak fiziki parkur yada sözlü mülakatta bir sorun çıkartırlar mi yoksa sağlık muayenesi işe başlamadan oncemi yaparlar ameliyattan sonra bişey yapmazlar diye düşünüyorum

 5. Hocam benim gözler sol 1 25 sağ 200 hipermetrop ön sağlıkta geçtim sözlü mülllakatta sorun olurmu

 6. eşimin sınav tarihi hafta içi ve çalıştığı yerden izin alması çok çok zor neden haftasonu yapılmıo sınavlar.kara kara düşünüyoruz nasıl izin alaçak diye.

 7. Bir daha ki bekçilik alım ön başvuruları ne zaman açılacak bilgisi olan yardımcı olabilir mi ?

 8. Mülakatta takım elbise giymek zorunlumu ?

 9. sınavdan 60 aldım parkurdan ise 95 veya 90 sözlü mülakat kalıyor acaba geçme payı zormu

 10. Spor kıyafeti takimmi olacak ve parkur dilekcesini kendimiz mi dolduracağız

 11. Miyopta sinir kac gece bilmek icn en fazla kac olmasi gerekiyor

 12. Merhaba;
  Polis Akademisi tarafından yayınlanan duyuruda; ”Not: Fiziki yeterlilik sınavına girecek adaylar spor kıyafetlerini yanlarında getireceklerdir.” diyor. Spor kıyafetlerimizi giyip gitsek takım elbisemizi de yanımıza alsak bir mahsuru var mı? Bilgi alabilir miyim?

  İyi Çalışmalar…

 13. Diste neye bakiyorlar benim arak azi dislerde 2 tane eksik var sorun olurmu

 14. Arkadasimin kalbinde kucuk bi delik varmis ama zarari yok demis doktor uzmanlik ta rapor alamadi elendi bekcilikte sorun olurmu

 15. Yarın spor mulakati var ayağım catladi doktordan rapor gotursem bi şans daha verilirmi

 16. Merhabalar ben 2ay askerlik yaptım 1yıl6ay kadarda uzman çavuş olarak görev yapmaktayım bu şartlarda benim başvurum kabul olurmu bekçiliğe geçiş yapma şansım varmı yardımcı olursanız sevinirim

  • Geçiş yok, başvurularda bitti maalesef.

  • Başvuru yaptım sınava çağırdılar gidip gitmeme de kararsız kaldım eğer böyle bir olanagım varsa şansımı denemek istiyorum dediğim gibi askerdeysen uzman çavuş oldum toplam 2ay askerlik yaptım ve her 3aya 1 ay askerlikten düşüyor 1yıl 6aylık uzmanım yardımcı olurmusunuz lütfen

  • Ben başvuruya kayıt yaptım 39 Batman’da çağırdılar ben durumu izah edim tekrar ben 2 aylık askerken uzman oldum 1yıl 6ay kadar uzmanım belli sözleşme imzaladık bu engel olurmu askerlikten muhaf olamadım 3aya 1 ay düşüyor bu engel olurmu karşıma çıkarmı ona göre sınava gidecem

  • Bilemiyorum.

 17. 2019 1.dönem 8000 bekçi alımında parkur ile mülakat aynı gündemi olacak?

 18. Hocam yarın sınav var şimdi mesaj geldi sınav göreceğiniz okul adresi değişmiştir diye tekrar yeni sınav giriş belgesini almak için sisteme giriyorum adres oncekiyle aynı değişmemiş bununla ilgili bilgi verir misiniz

 19. Spor sözlü aynı gün mü

 20. Admin merhaba, şimdi pomemin açıklamasında şu ibareler geçiyor

  ”İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır”

  yani hiçbirşekilde sözlü mülakatta o gün olacak diye bir yazı göremedim, lakin giriş belgesini indirdiğimde giriş belgeside sadece parkur için düzenlenmiş hazırlanmış. Sözlü mülakatın da parkur ile aynı gün olacağına dair bu yayınlanan ilanda bir ibare yok.

 21. Admine ve arkadaşlara bu sorum var. Görüşü net vi bilgi versin. Şimdi mülakat olacakmı parkurdan sonra

 22. Fiziki parkurla sözlü mülakat ayrı günlerde mi? geçen sene açıklamada ikisini beraber göndermişler ama bu sene sadece fiziki parkur demişler yardımcı olabilir misiniz?

 23. Admin itirazimiz olumlu oldu diyelim biz nasil dahil olucaz parkur ve mulakata ekran bizede acilirmi.

 24. Itirazlar nezaman aciklanacak tahmini bilgisi olan yokmu

 25. Ben sınavdan 50 aldım geçtiniz diyor ama fiziki sınava için giriyorum bu kişiye ait sonuç yok diyor sizce nasıl bilgi alirim ve bu sorunu nasıl çözerim

 26. Adamın merhaba bu hafta Pazar FYT sınavım var ancak parkur çalışmasında belimde kayma oldu parkur tarihini rapor ile değiştirme şansımız var Mıdır

 27. Spor mülakatina giderken sakal tıraşı olmamıza gerek var mı

 28. 2 gün sonra fiziki yeterlilik sınavım var. 4 gün önce parkura hazırlanırken kaval kemiğimin arkasındaki ince kemik kırıldı. Tekrar aynı harekette aynı yerden kırılma ihtimali var dedi doktor. Rapor verdiler. Pazartesi ortopediye gösterecem. Büyük ihtimalle raporu uzatacaklar. Bu raporun bana bi faydası olur mu?

 29. Fiziki yeterlilik parkuru ile mülakat aynı anda mı oluyor bilen varsa söylesin lütfen.

 30. Merhaba sınav giriş belgesinde sınav merkezi ve sınav yeri olarak iki farklı adres var hangisinde sınav olacak aceba bilginiz varmı?

 31. Nufus cüzdanı sartmi yoksa ehliyet ile gidebilir miyiz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir