Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi? Parkur ve Sözlü Mülakata Ne Götürülmeli?

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen on binlerce kişi için öncelikle bekçilik yazılı sınavı yapıldı ve hızlıca soru kitapçıkları ve yazılı sonuçları açıklandı. Adayların %85’i civarı yazılı sınavdan 50 ve üstü puan alarak başarılı oldu. Yazılı sonrası yapılacak olan sınav bekçilik fiziki parkur sınavıydı; parkurun bir aya yayılan bir süreçte yapılması beklenirken hızlıca duyuru yapılarak parkur kuralları açıklandı ve adaylar fiziki sınavlara girmek için polis okullarına davet edildiler.

Soru: Fiziki parkura giderken neler götürülecek?

  1. Sınav giriş belgesi: Polis Akademisi sayfasından sorgulayıp çıktısını alın.
  2. Nüfus cüzdanı
  3. Bekçi adaylarının fiziki yeterlilik sınavı parkuruna katılmasına engel sağlık probleminin olmadığına air beyanları. Bu evrak bekçilik parkur sınavı dilekçesidir.

Bekçi adaylarının sınav yerlerine girişte yanlarında cep telefonu, ses ve görüntü kayıt cihazı veya bunlara benzer değişik elektronik eşya bulundurmamaları gerekmektedir.  Bu eşyalarla gelen adayların malzemeleri emanete alınır, yer yoksa etraftaki esnafa bırakmanız için yönlendirilirsiniz.

Soru: Sınava giderken üstümüz başımız nasıl olsun?

Spor ayakkabı ve spor kıyafetleriniz  yanınızda olsun. Sınavlara grup grup alınacaksınız. Parkur bölümü tanıtılacak ve sınava gireceksiniz. Deneme şansınız olmayacak. Size eşlik eden görevliler yardımcı olacak.

ÖNEMLİ:   Bekçilik Uygulaması Yenilendi

Soru: Bekçilik Sınav Yeri ve Zamanı Değişir mi?

Başka illere çağrılan adaylardan sıklıkla sınav okulunu değiştirme konusu geliyor. Sınava gireceğiniz kurumu değiştirme şansınız yok. O kuruma gitmeniz gerekiyor. Bu güne kadar bu konuda talep edipte sonuç alan duymadım. Çok çok ciddi bir gerekçeniz varsa Polis Akademisine belgelendirmek şartıyla sınav yerinizi değiştirme ihtimaliniz var. Bunun için sınava gireceğiniz kuruma gerekçeli dilekçe ile başvurmanız gerekiyor. Mazeretinizi ifade eden belge ile kurum müdürlüğüne başvurur ya da telefon-fax ile iletişime geçerseniz, aynı gün için kolaylıkla sınav zamanını değiştiriyorlar. Farklı güne alma konusunda da insiyatif sağlıyorlar, yeterki gerekçenizi belgeleyin ve ivedi şekilde dilekçe harekete geçin.

TIKLA TAKİP ET!
Bildir
guest
59 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Adem erte
Adem erte
29 Ağustos 2019 00:20

Nufus cüzdanı sartmi yoksa ehliyet ile gidebilir miyiz

Orhan
Orhan
24 Ağustos 2019 13:38

Merhaba sınav giriş belgesinde sınav merkezi ve sınav yeri olarak iki farklı adres var hangisinde sınav olacak aceba bilginiz varmı?

Soner
Soner
24 Ağustos 2019 00:37

Fiziki yeterlilik parkuru ile mülakat aynı anda mı oluyor bilen varsa söylesin lütfen.

Recep
Recep
23 Ağustos 2019 11:02

2 gün sonra fiziki yeterlilik sınavım var. 4 gün önce parkura hazırlanırken kaval kemiğimin arkasındaki ince kemik kırıldı. Tekrar aynı harekette aynı yerden kırılma ihtimali var dedi doktor. Rapor verdiler. Pazartesi ortopediye gösterecem. Büyük ihtimalle raporu uzatacaklar. Bu raporun bana bi faydası olur mu?

Oktay
Oktay
21 Ağustos 2019 17:55

Spor mülakatina giderken sakal tıraşı olmamıza gerek var mı

Erhan
Erhan
20 Ağustos 2019 11:02

Adamın merhaba bu hafta Pazar FYT sınavım var ancak parkur çalışmasında belimde kayma oldu parkur tarihini rapor ile değiştirme şansımız var Mıdır

Davut
Davut
18 Ağustos 2019 20:30

Ben sınavdan 50 aldım geçtiniz diyor ama fiziki sınava için giriyorum bu kişiye ait sonuç yok diyor sizce nasıl bilgi alirim ve bu sorunu nasıl çözerim

Bekci adayi😁
Bekci adayi😁
17 Ağustos 2019 18:13

Itirazlar nezaman aciklanacak tahmini bilgisi olan yokmu

Bekci adayi😁
Bekci adayi😁
17 Ağustos 2019 10:15

Admin itirazimiz olumlu oldu diyelim biz nasil dahil olucaz parkur ve mulakata ekran bizede acilirmi.

Okan
Okan
17 Ağustos 2019 00:46

Fiziki parkurla sözlü mülakat ayrı günlerde mi? geçen sene açıklamada ikisini beraber göndermişler ama bu sene sadece fiziki parkur demişler yardımcı olabilir misiniz?

Ali
Ali
16 Ağustos 2019 23:46

Admine ve arkadaşlara bu sorum var. Görüşü net vi bilgi versin. Şimdi mülakat olacakmı parkurdan sonra

aday
aday
16 Ağustos 2019 23:01

Admin merhaba, şimdi pomemin açıklamasında şu ibareler geçiyor

”İlan edilen tarihte ve sınav merkezinde adaylar fiziki yeterlilik sınavına katılacaklardır”

yani hiçbirşekilde sözlü mülakatta o gün olacak diye bir yazı göremedim, lakin giriş belgesini indirdiğimde giriş belgeside sadece parkur için düzenlenmiş hazırlanmış. Sözlü mülakatın da parkur ile aynı gün olacağına dair bu yayınlanan ilanda bir ibare yok.

Veysel
Veysel
16 Ağustos 2019 22:41

Spor sözlü aynı gün mü

Yusuf
Yusuf
12 Temmuz 2019 16:21

Hocam yarın sınav var şimdi mesaj geldi sınav göreceğiniz okul adresi değişmiştir diye tekrar yeni sınav giriş belgesini almak için sisteme giriyorum adres oncekiyle aynı değişmemiş bununla ilgili bilgi verir misiniz

Brk
Brk
28 Nisan 2019 00:22

2019 1.dönem 8000 bekçi alımında parkur ile mülakat aynı gündemi olacak?

Cihazınızda internet yok...