Bekçilik Mesleği Hakkında Merak Edilenler – BekçiAlımı

Bekçilik Mesleği Hakkında Merak Edilenler

Türkiye çapında 20 bine yakın çarşı ve mahalle bekçisi görev yapıyor. Bunların hemen hemen hepsi son 3 yılda göreve başladılar. Öncesinde ise çok uzun bir süre bekçilik kavramı ülkemize yabancı olarak durdu. Bu yıl yapılacak olan 2019 1. dönem bekçi alımı ile neredeyse 100 bine yakın insanımız bu mesleğe adım atma umuduyla sınav süreçlerine dahil olacak. 2019 kazananları ile birlikte mahalle bekçiliğinde 28 bin memur görev yapıyor olacak. Üstelik bu sene köylere de bekçi verilmesi pilot olarak Ankara’da deneniyor; uygun bulunursa ülkemiz çapına yayılacak. Kısacası mahalle bekçileri güvenlik sistemimizde gittikçe daha aktif ve yaygın görev alanı buluyor. Tabi bu noktada bekçilik mesleği ile ilgili akıllara birçok soru geliyor. Eğitimleri, görevleri, yaptıkları… Bu makalemizde, Ankara-Keçiören’de aktif olarak bekçilik yapan bir arkadaşımıza bekçilik mesleği ile ilgili yönelttiğimiz soruları ve kendisinin cevaplarını bulabilirsiniz. Sizin de aklınıza takılan sorular ve konular olursa yorum bölümünden bize iletebilirsiniz.

1)Kaç aydır/yıldır çarşı ve mahalle bekçiliği görevi yapıyorsunuz?

Bekçilik eğitimini saymazsak 8 ay oldu göreve başlayalı.

2)Bu mesleği isteyerek mi seçtiniz, yani düşünüyor muydunuz hiç yoksa hayatın getirdiği bir yönelim mi oldu?

Bu mesleğe girmeden önce aslında uzmanlığı düşünüyordum. Uzmanlık için sınava girdim kazandım sağlık aşamalarına kadar herşeyi hallettim. Ama o sırada bekcilik alımı olduğunu gördüm ve biraz araştırdım. Tayin olmamasından dolayı kararımı bekçilikten yana kullandım.

3)Bekçilik eğitimi ne kadar sürdü? Nerede aldınız?

40 gün civarı yatılı eğitim oluyor. Polis Okullarında eğitim aldık. Ücret ödeyerek ihtiyaçlarımızı gideriyoruz. (Maaşlı memur olduğumuz için). Bizden önceki bekçiler kendi illerinde eğitim alıyorlardı ve yatılı değildi. Polis Akademisi tarafından bekçi alım süreci üstlenilince sistem değişti.

4)Silah eğitiminde neler gördünüz?

Silah tutuş şekillerini, hedef alma yöntemlerini, güvenlik tedbirlerini, seri-double atış şekillerini, silah sök tak, bakım yapmak, silahların teknik özellikleri vs uzmanlar rehberliğinde gördük.

Silahlar ise tabanca, mp5 ve keleşti.

5)Görev saatleriniz nedir? Haftada kaç gün çalışıyorsunuz? Silah var mı?

Görev saatimiz akşam 10 sabah 6. (ANKARA için) Silah var tabiki polisle tüm yetkiler aynı. Şuanda 6 gün çalışıp 1 gün izin yapıyoruz.

6)Özlük haklarınız nasıl? Polis ile aynı mı? Polsan üyeliği vs var mı? Polisevlerinden polisler gibi faydalanıyor musunuz?

Özlük hakları olarak polisler baz alınıyor. Bazı konularda polislerden biraz daha düşük haklar tanınıyor ama geneli aynı gibi. Polsan üyeliği var. Polis evlerini kullanabildiğimiz söyleniyor ama henüz böyle bir deneyimim olmadı..

7)Devriyeler nasıl oluyor? Tek mi takım mı? Yaya mı? Kışın ne yapacaksınız : )

2 kişi halinde yaya olarak geziyoruz. Yoruldukça oturuyoruz. Kışında aynı devam :Q

8)Tayin durumu var mı? Tayin istenebiliyor mu?

Tayin durumu yok. Eğer isterseniz ve valilik izin verirse becayiş sistemi var. Başka ilde görev yapan biriyle yerlerinizi değiştiriyorsunuz.

9)Ne kadarlık bir alanda dolaşıyorsunuz? Mahalle mahalle görev yeri mi var?

Bulunduğumuz karakolun mıntıkası dahilindeki alanlar paylaştırılıyor herkese. Bizim dolaştığımız yer baya büyük. Tamamını 1 kez turlamamız 3 saat sürüyor. Genel olarak karakoldaki herkesin böyle.

10)Mevcut silahınız nedir? Tercih hakkınız var mı? Ne kadar bedel ödediniz silaha? Diğer kılık-kıyafeti teşkilat mı veriyor?

Silahımız Kılınç 2000 mega Sarsılmaz. Tercih hakkı yok emniyet ne verirse o. Fiyat olarak 600 liraya yakın bir ücret ödüyoruz. Kalan ayakkabı, elbisele vs. ücretsiz olarak veriyorlar.

11)Polisliğe geçiş ile ilgili bir havada durum var sanırım. Tam sınırları belli mi?

O konuda sadece söylentiler var henüz net bir şey yok.

12)Silah eğitimi dışındaki normal eğitimde hangi dersler vardı? 

Genel olarak anayasal dersler, kanunlar cezalar falan vardı.

13)Bekçilik yeni bir kavram. Halk, mahalleli nasıl karşıladı? Polisle çok karıştırmışlardır sizi… Ya da vay bekçiler geri mi döndü diye şaşıran vb oldu mu?

İlk başlarda herkes şaşırıyodu bizi görünce. Her geçen bize bakıyordu yaşlı amcalar genelde bizi görünce 80li yılları hatırlayıp mutlu oluyolar. O dönemki günleri, bekçileri anlatıyorlar. İlk kez gören insanlar da şaşırıyor yetkileri bilmiyolar. Devamlı meslekle ilgili sorular soruyolar meraklarını gideriyolardı. Şimdi herkes alıştı artık polisten bir farkı olmadığını anladılar. O meraklı bakışlar kalmadı.

14)Hep gece çalışmak zor değil mi? Alışabiliyor musunuz?

Biz 6+1 çalıştığımız için zor. Alışmak da baya zor. Evli özellikle de eşi çalışanlar için daha da zor. Neredeyse birbirlerini göremiyorlar. Bu çalışma saatlerinde biz düzenlenmeye gidilmesini bekliyoruz ki gidilecektir de. Yoksa bu şekilde ilerlemek imkansız olur.

15)Bekçilik eğitimi bitince sınav var mı? Nasıl bir sınav oluyor? Mülakat, test, yazılı?

Sınav var test olarak yapılıyor ama formalite gibi birşey. Kalan yok prosedür gereği yapılıyor.

16)Eğitimler sırasında sizin grupta elenen oldu mu?

Yok kimse elenmedi.

17)Sizce bir bekçide olması gereken en önemli özellikler neler?

Bence olaylara karşı mantıklı bir bakış açısıyla yaklaşması lazım ve gerektiğinde insiyatif alabilecek özelliği olması gerekiyor.

18)Sizce bekçilik mesleğinin en zor yönleri neler?

Gece çalışmak ve yaya olmak.

19)Sizin gibi bekçi olmak isteyen şu an süreçleri yaşayan 80 bine yakın insan var. Onlara öneri, tavsiye ya da öğüdünüz var mı?

Mesleğe başladıktan sonra beklediklerinden daha zor şartlarla karşılaşcaklardır bunları bilsinler. Kazanmak isteyenler de bulduğu her fırsatta ders çalışsın ve spor yapsın. Allah yardımcıları olsun.

20)Polislerle ilişkiniz nasıl? Onlar amir konumunda mı? Yani birlikte çalışıyor musunuz? Çalışırsanız nasıl bir emir-komuta oluyor?

Polisler emir komuta zincirinde bizim üstümüzde. Ama bizim emir aldığımız kişi polisler değil karakoldaki ekip amiri komiserler oluyor. Polisler bizle abi kardeş gibi takılıyor öyle bir emir komuıta olayı yok. Komiserler ne derse o.

21) Maaş ne kadar?

4 bin civarı oynuyor maaş. Eş çocuk durumuna göre vs değişiyor.

Katkınız için sitemiz ve bekçi adayı arkadaşlar adına çok teşekkür ederim.

Ben teşekkür ederim.

Bekçilik mesleği hakkında en çok sorulan soruları sizler için aktif görev yapan bir mahalle bekçisi arkadaşımıza sorduk. Umarız faydası olmuştur. Sizlerin de merak ettiği konular varsa bize iletebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

579 Soru Cevaplandı

 1. Merhaba ben ön sağlığı geçtim ama bende kekemelik var ama çok değil o yüzden merak ediyorum sorun olur mu acaba diye?

 2. Merhaba size düzceden yazıyorum bende bir bekçi adayıyım adım ali arslan paylaştıklarınız çok iyi ama bu sınav hakında en çok sorular neler cıkıcak nelerden gelecek yazılı sınav bunları çok merak esıyoeu ve calısıyoruz nerelerden soru gelecek hıc bir fikrimiz yok

  • Neden bu kadar zorlaştirmıslar pomem degilde normal kaymakamlıklar.baksa daha güzel.olacaktı eskiden ne güzeldi ama simdi baya secilme.sansimiz düşmüş pomem bize yakın yok ben kalkıpta şırnaktan ankaraya mı gidiyim

 3. Egitim surecinde maas veiliyormu ?

 4. Kafamdaki çoğu soruya cevap aldım teşekkür ederiz yararlı paylaşım.

 5. Merhaba lar sağlık kurulu raporunu polis eşliğindemi alacağız ..

 6. admin bilgileriniz için çok teşekkürler peki en düşük bekçi maaşı ne kadar ?

 7. sağlıktan geçtikten sonraki aşama yazılı sınav mı yoksa sözlü (mülakat) mı olucak ??

 8. Bi arkadaş vardı 1 gün çalışıp 2 gün dinleniyorsun diyordu demek ki sallamis 🤔

 9. Selamun aleyküm ben k.maraş tan yazıyorum orta okul mezunları da 2018 kasım aralık ayındaki alımlarda başvuru yapabilecek mi her ilden olacakmı alım lar.

  • 10 bin alım ilanını görmek lazım.

  • Selamunaleykum emre koci
   Ben telefonuma uygulamanizi indirmistim. Sorunlar oldugu icin silip tekrar yuklemek istedim. Sildim ama uygulamanizi tekrar dan play store den bulamiyorum bana yardimci olabilirmisiniz tesekkrler.

  • Uygulamamız Google tarafından askıya alındı, çözmek için ilgililerle konuşuyoruz. Çarşambaya kadar uygulamanın tekrar geri geleceğini düşünüyorum. Eğer geri gelmezse, sipariş numaranız ile tekrar yorum atın çözüm sunacağım.

 10. Merhaba resmi gazetede en az ilköğretim mezunu olmak diyor 10 bin bekçi alımında ortaokul mezunlarda başvuru yapabilecekmi aklıma bu soru.Bu konuda sizden bilgi almak istiyorum.İyi günler..

 11. Askerliği yapma şartı varmı ?

 12. On mülakati geçtim yazılı sinav ne kadar sonra oluyor ?

 13. Manisa dan yazıyorum. Bekcilikte görev yerini tercih edebiliyor muyuz yoksa kura usulü mü gönderiyorlar…

 14. Ben Manisa dan yazıyorum. Bekcilikte görev yerimizi tercih edebiliyor muyuz ilçe olarak yoksa kura usulü mü gönderiyorlar…

 15. Neden bu kadar zorlaştirmıslar pomem degilde normal kaymakamlıklar.baksa daha güzel.olacaktı eskiden ne güzeldi ama simdi baya secilme.sansimiz düşmüş pomem bize yakın yok ben kalkıpta şırnaktan ankaraya mı gidiyim

 16. Bekcilere verilen silahları sivildede taşımakta sıkıntı olurmu . Mesala sabah işten çıktın çarşıda sivil kıyafetlerle geziyorsun o zmnada silahını tasiyabilirmiyiz istdigimiz yere götürebilir mıyız

 17. Bekcilere verilen silahları sivildede taşımakta sıkıntı olurmu . Mesala sabah işten çıktın çarşıda sivil kıyafetlerle geziyorsun o zmnada silahını tasiyabilirmiyiz istdigimiz yere götürebilir mıyız

 18. Mrb admin sizin uygulamadan kitapcigi satin almaya kalktim ve 3 4 kez denedim 2tl islem parasi kesti ve uygulamayida satin alamadim.Hata veriyor j7 samsung telefonum

 19. Slm lar ben uygulamanızı satın aldım. Telefonu drğiştitdiğim için uygulama silindi yeni telefon android değil ios işleyim sistemlidir haliyle tekrar ücret istiyor yardımcı olursanız sevinirim.

  • iOS android ayrı sistem. Değiştiriyorsanız almanız gerekiyor. Android cihazınız varsa onda kullanmaya devam edebilirsiniz.

 20. 10 bin bekçi alım başvurusu ne zaman olacak acaba bilginiz var mı

 21. Admin 10 bin alimda ortaokul mezunlarına şans varmı bu konuda bilgi verir misiniz?

 22. Abi ben sınavdan korkuyorum ya hadi kalırsam diye

 23. Beytullah Ünal

  Google olay uygulamayı satın almıştım silindi telefon da ve geri nasıl alabilirim yardımcı olursanız sevinirim

 24. Selam ben ilk okul terk ama bu meslegı yapmak ıstıyorum nasıl yaparım bana yardımcı olurmusunuz yas sınırı varmı pekı

 25. Yaş sınırı nedir ve alım ne zaman olacak

 26. Benim babam eski bekçilerden. Emekliliğine bir buçuk yıl kaldı. İstanbul’da asaleti tasdik olmuş bekçi bir arkadaşım var. Onunla emekliliğine yakın bir zamanda becayiş yapsa bir sorun çıkartırlar mı?

 27. Ya babam eski bekçilerden arkadaşında daha 1 sene oldu . Babam şu an karakolda nöbet tutuyor arkadaşım istanbulda yaya devriye olarak görevini yapıyor . Babam becayiş yapıp istanbula geldiğinde yaya devriye olarak mı görev yapar bir bilginiz var mı ? Ve emekliliğine son 3 ay kala becayiş yapmayı düşünüyor izin verirler mi ki buna rağmen .

 28. Mrb admin 2019 da alım olacakmı…

 29. Merhaba admin, ben bu mesleğe girmek istiyorm boyum 165 mezuniyetliğim lise terk , hiç bir ücret talebindede bulunmuyorym dilekce falan versem bi şeklde mülakatlara girebilirmyim

 30. bekçi sınavı ile ilgili bi haber varmı arkadaslar yoksa geçtide benmi kaçırdım merak edıyrm on saglık muaynemi oldum sınavı bekliyorum temmuz ayından beri net bısey yazarsanız sevınırım

 31. Arkadaşlar uzm cavuş olarak görev yapıyorum egerki alım yapılırsa sınavlarına girebilirmiyim bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olabilir mi

 32. Yeni yapılacak bir alım olursa uzm cavuş olarak sözleşmem bitmeden girebilirmiyim hepsinden geçtikten sonra bıraksam bi sorun çıkarmı uzm olduğum için

 33. Merhaba boy 1.74 kilo 82 yaş 27 sag kolumda dovme var bekcilik için her hangi bir sorun yasarmıyım

 34. .15.04.1989 dogumluyum bas vuru yapabilirmiyim

 35. merhaba baş vuru için yaş sınırı 35 olur mu böyle bir kanun teklifi var mı gündemde

 36. BEKÇİLİKLE İLGİLİ YATILI 3 AY OLARAK DENİYOR BU NE KADAR DOĞRU BİLEN VAR MI

 37. Turgut yılmaz

  Merhaba admin 1989 doğumluyum boy:178-klio 74 lise terkim başvuru yapabilirmiyim? Başvuru şartları nelerdir? Başvuruyu nereye yapıyoruz ? İyi günler

 38. Bekçilikte yılını doldurduğun zaman yıllık izin var mı yoksa 15 yıl görev süresi yazmış haklarında 15 yıl görevden sonra mı ?

 39. Merhaba bekçilerde yılını doldurunca yıllık izin hakları var mı ?

 40. Admin merhaba
  Bekçi hazırlık uygulamasını indirdim ama soru cevaplar açılmadı yardımcı olursanız sevinirim

 41. Admin ikametgah adresinin 1 yıl süresi dolmazsa engel olur mu?

 42. Askerlikten muaf olanlar bekçi oluyormu

 43. Mrb askerlikten 9 ayda ritim bozukluğundan elverişsiz raporu aldım ama şuanda hiçbir sorun yok bekçi olabilir miyim

 44. Biz simdi ilçeden basvuru yaptık 55 alimdan sadece 10 kişi basvuru yapip kazandi 45 bos kontenjan kaldi .. biz 10 kisiyi ilemi cekerler yoksa ikamet ettigimiz yerde mi kalir goreve başlarız

 45. Admin daha cok yas esnetilecegine 27 yas demisler sinir. dogrulugu nedir

 46. Gorev yeri ikamet ettigimiz ilcedemi olacak

 47. Merhaba
  Konuşma bozukluğu olanlar bekçi olabiliyor mu. Bu konu hakkında bilginiz var mı ?

 48. Askerde iken başvuruluyormu

 49. Askerde iken başvuruluyrmu

 50. Admin idrar testinde eritrosit 6 yüksek cıktı bende bekciliģe engelmidir

 51. Polis esiyim tayin durumu engel mi bekçi olmama

 52. admin egitimler yatilimi olacak ole soyluyorlar kesin bi bilgi varmi yatilimi

 53. admin egitim yatilimi oyle soyluyolar kesinlestimi yatilimi olacak

 54. egitimler yatilimi olacak ole soyluyorlar kesin mi yatilimi admin

 55. yatili egitimlerde haftasonu izin varmi eve gelinebilecekmi admin

  • Henüz detaylarını bilmiyoruz ama hafta sonu izni olur diye düşünüyorum.

 56. Slm. Bekçilik eğitiminde jilet izlerine tekrar bakılıyormu ? Üst soyması veya jilet dövme kontrolü ediliyormu ?

 57. İKAMETGAH ETTİĞİMİZ İLÇEDE GÖREV VERİLİR Mİ?

 58. kuvan baysal

  koruculuktan geçiş yapa biliyormuyuz

 59. Bekçilik yatılı olcak bu yıl dilekçe falan versem yatılı kalmasam böyle bişey olabilir mi ?

 60. Merhaba eşim bekçiligi kazandı. Biz ilçe de oturuyoruz ama ili istiyoruz. Bunu dile getirme fırsatı verirler mi bize ya değilse onlar kendileri mi atama yapıyorlar. Birde çalışma tebligatı eğitimden önce belli olr mu

 61. Reis atamalarımız oldu ben il merkrzi istiyodum
  Arkadaşımla yer değiştirme olayı varmı

 62. KOLAY GELSİN EŞİM ŞUAN MERZİFONDA EĞİTİM GÖRÜYOR HAFTASONU TATİL Mİ DEĞİL Mİ NET BİLGİSİ OLAN VARMI ?

 63. Bekcilik bütün işlemler bitmişti en son aşamada sayılı gün kala tebligat var diye çağırdılar güvenlik soruşturması olumsuz denildi bu aşamada yapılacak bir işlem var mıdır. Adli sicil kaydım yok .Neden dolayı olumsuz diye sorduğumda bilgi verilmiyor.

 64. MERYEM DALKILIÇ

  MERHABA EŞİM İZMİR’DE BEKÇİ.BENDE ÇORUMDA HASTANEDE SAĞLIK MEMURUYUM.EŞ DURUMU TAYİNİ İÇİN BAŞVURU YAPTIM AMA BEKÇİLERİN GÖREV TANIMLAMALARINDA VB. ŞEYLERDE KANUNDA AÇIKLIK OLDUĞU KESİN OLMADIĞI GEREKÇESİYLE TAYİN DİLEKÇEM BEKLETİLİYOR.657 YE BAĞLI DEVLET MEMURU DEĞİLMİ BEKÇİLER EŞ DURUMU TAYİN İSTEĞİME RET GELİR Mİ?

  • Bekçilerde tayin olayı yok.

  • MERYEM DALKILIÇ

   eşim bekçi ben değilim.ona tabii olarak tayin isteyende benim. sağlık bakanlığında çalışıyorum.yani eşimin tayininin çıkmayacağını biliyorum. ben yanına gitmeye çalışıyorum. o da mı yok???

  • Onu çalıştığınız kurum bilir benim bilgim yok.

 65. Eşimin ameliyat izi(gögsünde) ve kolunda çokta belli olmayan ber yanik izi var sorun olur mu

 66. Bu dönem bekçilik egitiminde sınavdan elenme olacakmis kagit imzalatmislar gecen döneme göre bu dönem sıkı bir egitim varmis dogruluğu ne kadar kesin eleme olacakmi ?

 67. Merhaba, eğitim bittikten sonra ilk atamamız ornegin ilcede ikamet ediyorsam ikamet ettiğim ilceye mi yapılıyor yoksa başka il ve veya ilçeye atama yapılıyor mu. Soruyu sorma nedenim ikamet ettiğim ılçede görev yapmak.

 68. Kazandigimiz taktirde kendi ikamet ettigimiz il ve ilcelere mi ataniyoruz yoksa baska bir il emi ataniyoruz arkadaslar

 69. Kardeşim ben şuan uzman erbaşım ve 1. Yılım haziran ayında dolacak. Bekçiliğe başvuru yapma hakkım var mı? Varsa ne gibi yol izlemeliyim? Aydınlatırsan çok memnun olurum. Allah kolaylık versin.

  • Merhabalar komutanım,
   Ikamet adresinizin bulunduğu yerden başvuru yapma hakkınız mevcuttur. Basvurular Mart ayı icinde ilana çıkacaktır. Başvuru tarihinde adaylar ikamet ettikleri illerdeki okullara planlama yapılır ve sınavlara girerler. Ayrıca adaylar basvuru yapacakları yerde en az 1 yıldır ikamet ediyor olmaları gerek. Hangi ilde ikamet ederken başvuru yapılırsa planlama o ile gore yapılır ve göreve başladığında o ile atanır. Mesleginizle ilisiginizi Haziran ayında kesebiliyorsanız başvuru yapmanız mümkün görünmüyor.
   Ancak yine de su şekilde açıklayayım;
   Mesela ailenizin yaşadığı yerde bekci olarak görev yapmak istiyorsanız yahut hangi ilde bekçi olarak görev yapmak istiyorsanız ikametinizin orada olması ve başvuru tarihinde burada en az 1 yıl ikamet etmis olmanız gerekiyor.
   Mart ayında Polis Akademisi internet sitesinde ön başvurular açılır. Buradan adaylar 15-30 arası başvuru yapabilirler. Daha sonrasında başvurusu kabul eden adaylar başvuru yaptıkları tarihte ikametinin görüldüğü ildeki okullara planlanırlar ve davet edilirler. Adaylar bu asamada asıl başvurularını yapar ve evrak teslimi yaparlar. Bu adım muhtemelen nisan-mayıs gibi olur. Daha sonra bu süreçleri yazılı,sözlü ve fiziki parkur sınavları takip eder. Bu süreçlerin hepsine katılabilmeniz gerekmektedir.

  • Teşekkürler kardeşim aydınlattığın için teşekkür ederim. Evet 1 yıldan fazla aynı bölgede ikametgah etmekteyim. Açıkcası benim aklıma takılan soru şu;
   Ben zaten bu mesleği yapmak istemiyorum. Ve yakın bir zamanda istifa edeceğim. Gerek evli olmam, gerek bazı sorunlar nedeniyle. Aklıma takılan soruları sana sorayım,

   1: Ben buradan istifa edersem bu durum memuriyete engel olur mu? Yani bekçilige başvuru yapmamda bir sorun teşkil eder mi?

   2:Uzman erbaş yönergemizde mesleği 7 yıl yapanların memuriyete geçiş söz konusu olduğu yazıyor bu durum bana yansır mı?

   Sivilde başvursam bence daha çok şanslı olacağıma inanıyorum. Eminim ki tanıdığın olarak daha önce uzman erbaş iken ekçiliğe başvuru yapanlar vardır. Onlardan belli şartlar istenmiş mi? Şuan meslekte olmamın sebebi bekçilik konusu. İstifa edersem başvuru yapabilir miyim? Yoksa buradayken mi başvuru yapmalıyım gibi sorular var aklımda. Bunları aydınlatsam direk istifa edip çıkacağım. Zaten dediğim gibi her halükarda bu meslegi bırakacağım. En azından şuan memur konumundayken daha iyi şartlarda bir meslek sahibi olayım. Kısacası şöyle sorayım kardeşim; ben başvuruyu istifa edip de mi yapayım etmeden mi? 😊 (Kusura bakma başını ağrıttım ama) 🙄

  • 1. Sorunuzun cevabı kesinlikle herhangi bir sorun olmaz.
   2. Sorunuzun cevabı denk kurumlar arası geçiş olmadığını sanıyorum. Ancak bu konuda net bir bilgim yoktur.

   Son olarak istediginiz zaman istifa edebiliyorsanız eger istifa etmeden başvuru yapın, izin alarak bir sekilde yapabiliyorsanız başvuru surecinin adımlarına katılın. Eger Bekçiliğe hak kazanamazsanız kendi mesleginize devam edersiniz. Diger türlü bekçiliği kazanamazsanız, askerlikten de olacaksınız.

  • Allah razı olsun kardeşim sen adamsın adam. Tüm kaygılarım ve aklımdaki soru işaretleri kalktı sayende. Bekçilik olmasa bile askerliği istemiyorum. En azından sivilde şansımın daha fazla olacağından şansımı orada deneyeceğim. Aynı meslekte olmak dileğiyle. 🙏😊

  • Inşallah. Allah’ım gönlünüze göre versin.

  • ben ilkokul mezunuyum basvura bilirmiyim

  • Polis Akademisi tarafından alımların en az lise mezunu olacağı resmi olarak açıklanmıştır.

 70. Bekçi olmak için bulunduğunuz yerde en az 1 yıl ikametgah etmek gerekiyormuş. Ben İstanbulda 4 yıldır yaşıyorum ama ikametgahım mersinde, İstanbulda başvurabilirmiyim?

 71. ben samsunda yaşıyorum bafra ilçesinde ben bekçi olmak istiyorum samsundaki polis okulunda eğitim görücem heralde eğitim bittikten sonra samundamı görev yapabilirim yoksa bafrada yapabilirimiyim

  son olarakta bu bekçilik mesleğini çevremdeki bazı kişiler gelip geçici diyorlar belli olmaz 1 anda bir karar gelip kapanır diyorlar acaba bu doğrumu ben pek inanmadım ama. cevabınız için teşekkür ederim

  • Merhabalar,
   Samsun’dan başvuru yaparsanız ve bekci olmaya hak kazanırsanız 1 aylık yatılı egitime tabi tutulacaksınız. Bu eğitim ilinizdeki bir egitim kurumunda da olabilir, ilinizi de icine alan birkac ile ortak uzaklıkta olan pilot illerde de olabilir. Egitimi biten adaylar başvuru yaptıkları ilin ikametine yakın olan illerinde görevlendirilir. Yani Bafra’da da görevlendirilebilirsiniz, Bafra çevresindeki ilçelerde de.

  • teşekkür ederim

   bir sorum daha olucak bekçiliğin sonu gelirmi mesela mesleğe başladık sonra 1 kanun gelince bi anda meslek bitti sonra biz napıcaz

  • Şu şekilde anlatmam gerekecek simdiden kusura bakmayın;

   Ülkemiz “Bekçi” ile 22 Temmuz 1966 yılında tanıştı. Uzun yıllar karanlık sokaklarda varlığını sürdüren Bekçiler icinde o gün ki sartlarda görevini keyfiyete dönüştüren durumlar hasıl olduğundan ve o gün ki koşullarda bekçi birimlerinin gereksiz olduğu görüldüğünden bekçiler “yardımcı hizmetler” sınıfına alınmış, bu durum bekçilerin sokaklardan çekilmesine sebep olmuştur. O günden beri bekçi alımı yapılmamış olup, görevli bekçileri karakol nöbetleri vb görevlerde varlıklarını sürdürmeye devam etmistir. 27 Mayıs 2008 tarihinde 81 ile gönderilen bir kararname ile bekçiler bu sefer “emniyet hizmetleri” sınıfına alınmış olsalar da görevleri diger yandan daha da pasifize edilmiş, arac şoförlüğü, karakol nöbetleri vb görevlerde bulunmaya devam etmişler, ilerleyen tarihlerde de bir cogunun emekli olması ve görevden ayrılması ile sayıları bitme noktasına gelmiştir.
   Ta ki 29 Nisan 2017 tarihine kadar. Bu tarihte tekrar bekçilere ihtiyaç duyulduğu görüldüğünden bekçi alımlarının yeniden yapılması kararlaştırılmış ve günümüzdeki alımlar yapılmaya başlanmıştır.

   Yani şunu söylemek istiyorum. Bekçilik ortaya ilk çıktığı 22 Temmuz 1966 yılından beri hic kaldırılmamış, sadece o gun ki sartlar gerektirdiği icin alım yapılmamıştır. Alım olmaması durumunda bile 50 sene varlığını devam ettirmistir.
   Bekçilik mesleginin kalkması soz konusu olamaz. Kaldırılması için alım olmaması gerekir. Alım olmaması ve görevdeki bekçi kalmayana kadar beklenmesi ve görevde bekçi kalmayınca kaldırılması gerekir. Görevde olan personel mevcut oldukca ya o personeller teskilat icinde baska görevlere atanır(polis olur) yahut emekli olmaları, gorevi bırakmaları, hayatlarını kaybetmeleri vb beklenir.
   Goreve hak kazanmısların hakkı, kişilere denk haklar tanınmadan ellerinden alınamaz.
   Buraya kadar okuduysanız tebrik ederim. Insallah açıklayıcı olmuştur.

 72. Yani İstanbulda başvurabilirmiyim kardeşim. Tekrar söylüyorum bir yanlışlık olmasın. Benim ikametgahım mersinde ama ben 4 yıldır İstanbulda yaşıyorum İstanbulda üniversite okudum daha sonra çalıştım falan. İstanbulda başvuru yapabilirmiyim

  • Şöyle izah edeyim;
   Sadece ikametinizin göründüğü ilden başvuru yapabilirsiniz.
   En az son 1 yıldır başvuru yapacağınız ilde ikamet ediyor olmanız gerek.

   Özetle;
   1-) İkametiniz Mersinde ise Mersin’den başvuru yapabilirsiniz sadece.
   2-) Mersin’den basvuru yapabilmek için de son 1 yıldır ikametinizin aralıksız orada olması gerek.
   3-) İstanbulda yaşıyor olsanız da ikametiniz Mersin oldugu icin İstanbul’dan başvuru yapamazsınız.

 73. İkametim İstanbul da. Şu an başka bir şehirde üniversite okuyorum. Öğrenci olduğum için hem zamanım yok hem de masraf yapmak istemediğim için başvurum kabul edildikten sonra lazer tedavisi olmayı düşünüyorum, gün içerisinde yapılıyormuş. Böyle bir kolaylık mümkün mü? Uzman olan arkadaşımın böbrekleriyle ilgili sıkıntısı çıkmıştı alımlarda tedavi ettirip eğitime almışlardı da bekçilik içinde olabilir diye düşündüm. Lazer işlemi için zaman veriyorlar mı?

  • Merhabalar,
   Alım süreci ve öğrencilik sureci içerisinde herhangi bir tıbbi tedaviye izin verilmemekte olup, adayların başvuru ve öğrencilik süreçlerinde tam ve sağlam olması isteniyor.

  • belki de en iyisi okulumu bitirmektir, bir kolaylık sağlanıyor olmasını ne çok isterdim. teşekkürler admin.

  • Orta okul mezunuyum basvuru yaptin gerimi cevirirler hic oluru yokmu

  • Maalesef geri cevirirler. Lise diploması ibraz edemeyen adayların basvurusu kabul edilmiyor ve yollanıyor.

 74. Askerim askerliğimin bitmesine 2ay var başvuru yapabilirmiyim?

  • Merhabalar,
   On başvurular e-devlet sifresi girilerek yapıldığından sistem tarafından bazı bilgiler başvuru formuna otomatik doldurulur. Eger on başvuru yaparken sistem başvuruyu askerlik sebebiyle otomatik reddetmezse ön başvuru yapabilir şansınızı deneyebilirsiniz. Asıl başvuru ve evrak teslimi gününün terhis tarihine yetisme şansı vardır.

 75. Boynum da bi dövme var bu engel oluurmu acaba?

 76. Aynı ilde ilçeler arası ikametgah değişikliği sorun olurmu

 77. Yuzumde iki tane leke tarzi ben var engel olurmu sozlu mulakatta sikinti olurmu

  • Merhabalar,
   Yüz eskal belirleyici yerlerin en başında gelen yeridir vücudun. Burada olan izler daha detaylı incelenir. Eskal belirleyen her türlü iz engel teskil eder. 5 metre mesafeden fark edilmeyecek izler ise kabul edilir. Ancak tamamen komisyon insiyatifindedir. Görmeden birsey demek mumkun degildir.

  • admin benlerimi aldirmaya karar verdim sence aldirmalimiyim birde dislerimde on tarafta bi dis bozuk yani fazla arkaya dogru sikinti olurmu cektirmelimiyim tek hayalim bekci olmak sinav ve parkurlarda basarili olacagima inaniyorum sozlu mulakat ve saglik artik nasip isi herseyin hayirlisi olsun

  • On dis takımında olan eksiklikler öğrenciliğe engeldir 1 tane bile olsa. Sağlıklı olmayan, koku saglam olmayan ağız kapalıyken birbirine degmeyen gomulu disler eksik dis sayılır. On dis gurubu denilen disler gulunce gorunenlerdir. Dedigimiz gibi on dislerde 1 eksik bile olsa elenirsiniz. Diger dislerde 5 e kadar kabul ediliyor. 20’lik dislerin yokluğu eksik dis sayılmıyor. Benler yuzunuzde ve eskal belirten duzeydeyse aldırın ama gec kaldınız bu alımlar icin. Yaptıracağınız lazer olduğunu tahmin ettigim izler 15-20 gunde gecen izler bırakır. On mulakata denk gelirse benden elemeyeceklerse izden elerler. On mülakatı bi atlatın sonra aldıracaksanız aldırın.

  • on dislerim tamam bitane arkada var yani onu aldirmalimyim on saglikta sakalsiz benlerim dikkat cekebilir o kadar buyuk degiller ama tahmnimim oyle on sagliktan gecermiyim on sagliktan sonra aldirsam sikinti olurmu tesekkurler

  • On dislerde sorun yoksa arkadakilerin 5 e kadar yolu var. Hafif kirli sakal bırakabilirsin.Büyük degillerse sorun da olmaz oyle küçük nokta gibi seylerse. On mulatakattan sonra aldırırsın.

  • Admin cok tesekkur ederim alllah razi olsun cok istiyorum bekci olmayi o uniformayi giymeyi sinavlara ve parkurlara cok calisacagim gerisi takdiri ilahi saygilar..

 78. Askerden geleli 4 ay oldu ikametgah askerlik yaptığım yerimi gösteriyordu

 79. Iyi günler bende bekci olmak istiyorum suanda bi
  Fabrikada calismaktyım sigortam yatmak durumunda bu bekçilik baş vurusuna engel mi ?

  • Hayır engel degildir. Atamanız olacağı zaman istifa etmeniz istenmektedir. O zamana kadar çalışmaya devam edebilirsiniz.

 80. Açıkogretim lise okuyorum bekci olabiliyormuyum

 81. başvuru ne zaman baslıyacak kesın bı tarıh daha bellı olmadı sanırım

 82. Bekçi olabilmek için en az ne mezunu olmak gerekiyor

 83. hüseyin bozdemir

  merhaba admin
  08.08.1988 dopumluyum başvuru şartlarında 02.07.1988 tarihinden sonra doğanlar başvuru yapabilir diyor önümüzdeki alımlarda yaş şartı değişirmi mevcut alımlara katılabilirmiyim

 84. Bekci adayiiii

  Admin silah hep bizdemi kaliyo

  • Polis ne ise bekçi o dur. Sivilken de silah bulundurmak keyfi değil mecburidir.

 85. Ortaokul mezunu olanlar bekçi olabirmi hep farklı haber var neden kesin bir ilan yok.Kimine göre orta okul mezunları türk vatandaşı gibi görmuyorlar nden acaba nizimde seçme seçilme hakkına liseli vatandaşlar gibi hakımız bulunuyor diye duşunuyorum benim işim sürekli olarak gece yanai gece baykuş gibi uyanık oldugumdan gece çalışmak benim için zor olmaz.

  • Polis Akademisi tarafından alımların en az lise mezunu olacağı resmi olarak açıklanmıştır

 86. Mehmet metiner

  Göreve başlayan bekçilerin %9₺’ı lisans mezunu deniliyor doğru mudur sizce?

  • Kim başarırsa kontenjana girerse o olur. Egitim durumuna göre oncelik tanınmaz. Egitim durumu daha yuksek olanların tek ayrıcalığı daha fazla maas almalarıdır.

 87. İyi günler elimde askerliğimi yaptığıma dair belge yok kayboldu
  ne yapmaliyim

 88. Sizce başvurular neden açıklanmadı.ve tahminen nezaman açıklanir

  • Polis Akademisi’nin sınav takviminin yoğun olması sebebiyle olması en yüksek ihtimal olsa da , alım şartlarında surpriz degisiklikler olması da ihtimal dahilinde.

  • Mustafa MECİT

   Admin kolumda küçük yaşlardan kalma kesik izi var sorun olurmu sağ kol dirseğimin altında 4cmm kadar

  • Bariz belli olmuyorsa, ve kendine zarar vermek icin yapılmadığı konusunda komisyon kanaat getirebiliyorsa genelde böyle izlere musamaha gisteriyorlar. Ancak belirgin ve 5 metreden görünüyorsa sorun oluyor.

 89. admin ilçerler bazında mı yarısacaz bekçilikte örnek ben yuregirden basvuru yapcam 70 kişi alıyor sadece rakibim yüreğirdekilermi seyhandakiler seyhandakiler le mi yarısacak

  • Alımlar il bazında olacaktır. Adaylar başvuru yaptığı ildeki başvuran kişilerle yarışacak olup, ilin belirtilen kontenjanına girmeye çalışacaktır. Örneğin ben istanbuldan basvurdum ve ıstanbul 1000 kisi alacak diyelim.Istanbuldan da 9000 kisi basvuru yaptı. Ben bu istanbul dan basvuru yapan 9000 kisi icinde ilk 1000 e girmeye çalışacağım.
   Kazananlar da başvuru yaptıkları ilin ikametlerine yakın ilçeleri basta olmak uzere herhangi bir ilcesine atanır ve orada gorev yaoarlar.

 90. Pa sayfasını yenilemekden yoruldum 😁 ne zaman açıklanacak kesin bilgi varmı

 91. Polis Memurları Bekçilerin Üstümü oluomuş hani aynı statüdeydik

  • Aynı stadudesin. Adamlar senelerce polis egitimi alıp oraya gelmis bırak ayrıcalıkları olsun. 6 hafta egitim alıp silahı bele takıp 4000 lira maas alacaksın yetmez mi? Ayrıca ikametine yakın bir yerde tayin derdin yok birseyin yok? Birçok polis bekçi olmak istiyordur emin ol. Egitim durumu bekçilik meslegi icinde de fark yaratır. Mesela onlisans mezunu bekçi lise mezunu olandan fazla maas alır. Lisans mezunu bekçi ise onlisans mezunu olandan daha fazla maas alır.

  • Anladım kral Haklısın devre ve Kıdem farklı var onların gözünde de biz yeni yetmeyiz onda haklısın. Biraz olsun kıdem derecesi olacak tabi .

  • Onların gözünde değil Bekci kanununa göre oylesiniz/”oyleyiz”. Polis memuru bekçi memurunun ilk amiridir. Ama gorev yapilan yerlerde bekci polis abi kardes gibidir. Hic bir polis bekciye emir vermez. Polis neyse bekci odur. Esit muamele görürler.

 92. admim o zmaan haksızlık olur pastanın en buyuk payı seyhan alır oturduğum ilçede egiğim seviyesi düşük okuyanların derece yapanların coğpu seyhanda örnek 260 kişi alınacak adanaya sırf seyhanda 1000 kişi zaten kazanır bize sıra gelmezz o zman hangi ilçeden basvuru yaptıgının bir anlamı yokk

 93. Bayanlar giremiyomu bu bekçi alımı na

  • Bayanlar da bekci olabilmekte. Ancak su anda bayanlara kontenjan ayrılmış durumda olmayıp sadece erkek adaylar alınmaktadır.

 94. daha yeni öğrendim admin ya tüm hevesim gitti siyasilerin yanlarına takılanlardan bize sıra gelmez o zamannn

 95. Bayan bekci alımı olacakmi

  • Bu alımda sadece erkek aday alınıyor. Başka alım olur mu, bayan kontenjan olur mu henuz belli değil.

 96. admin kolay gelsin senin tahminine göre başvurular ne zaman olur.birde eğitim yatılı olacakmışya 40 gün hiç izin yokmu acaba bilgi verirsen sevinirim

 97. admin kolay gelsin sence başvurular tahmini ne zaman olur . birde eğitim 40 gün yatılı olduğu için 40 gün hiç izin hakkın yokmu

 98. 26.10.1993 doğumluyum belgi verirmisiniz

  • Yaşınız uygun. Diger gereklilikleri de taşıyorsanız başvurular başlayınca başvuru yapabilirsiniz. Polis Akademisi’nin internet sitesini takip ediniz.

  • Teşekkür ederim Allah razı olsun

 99. Resul Baştürk

  Alt ön iki dişten biri hafif sağa diğeri hafif sola yamuk, dolayısyla arada yaklaşık 1 cm bir boşluk var, sorun olur mu?

  • Bu tür boşluk ve yamukluklar aşırı olmadığı muddetce sorun olmamakta yeterli eksik olmasın. Ortodonti oneririm her ihtimale karşı.

  • Resul Baştürk

   Ortodonti dediğin tel taktıracak, muayeneye gene arası açık gitmiş olacağım ama. Mülakatta da telle nasıl konuşulur, saçmalamayayım sonra?

  • Olsun tedaviye başlamış olmak kabul ediliyor. Ve dis teli tedavisi izin verilen nadir tedavilerden. Yani aralık muhtemelen sorun olmaz ama isim garanti olsun diyorsanız eger diye dış teli dedim.

  • Resul Baştürk

   Anladım çok teşekkür ederim.

 100. Merhaba admin kardeşim alımlar secimden sonrasına kalmış olmasın malum seçim çalışmaları falan

  • Secimden sonra ne bekci adı geçer ne baska birsey. Mantık doğru ama fikir yanlış. Ne olursa secimden önce olur.
   Bu alımdan sonra bir muddet alım olacağını dusunmuyoruz.

 101. Merhaba admin ben 19 yaşındayım askerliğimi yapmadım bekçilik için başvurabilirmiyim ?

  • Askerden muaf olmadıysanız başvuru yapamazsınız. Askerligini yapmamış olanlar basvuru yapamaz

 102. Bedelli askerlik yapacağım kasım ayında askerlik şartı bu alımda da olacak mı ?

  • Herhangi bir degisiklik ilan edilmemistir. Edilene kadar askerlik şartı aynı sekilde devam edecektir.

 103. Admin hala başvurular aciklanmadimi

  • Hayır henuz açıklanmadı en fazla birkac gun olmak kaydı ile her an açıklanabilir

 104. Hayırlı günler kardeşim. Öncellikle bizleri bilgilendirdiğiniz için çok sağolun

  Ben 5 yıl sözleşmeli er olarak Şemdinli de görev yaptım ve 5 yıldır ikamet adresim Hakkari 6 ay oldu bırakalı adresimi kendi memleketim yaptım sizce bi sorun çıkar mı.
  Bi de göz derecem 1.25 , 2.25 sizce sorun olur mu ?

  • Goz derecelerinde her bir goz en fazla 2 derece olabilir. Sizin 2.25 olan göz sorun olacaktır.
   Ayrıca ikamet konusunda askerlik sebebi ile ikameti degisenlere esneklik sağlanmıştır. Ancak sözleşmeli erlerimiz bundan faydalanır mı bilemiyoruz. Polis Akademisi Başkanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na danışabilirsiniz.

 105. Merhabalar Ben bekçiligi asil olarak kazandım. Atamam yapıldı fakat eğitime gitmeme 3 gün kala ailevi nedenlerden dolayı istifa etmek durumunda kaldım ve eğitime gidemeden istifa ettim. Ve şimdiki yapılacak bekçi alımlarına basvurabiliyormuyum. Bir kaç polis sayfası ve bekçi sayfasına sordum bu sorumu Evet tekrar başvuru yapabilirsiniz dediler. Her hangi bir engel durum söz konusu değil dediler. Siz değerli adminlerede sormak istedim saygılar 🙂

 106. ADMİN BEKÇLİK SINAV DUYURUSU DEĞİŞMİŞ 8000 OLAN KONTENJAN 8187 OLARAK GÜNCELLENMİŞ BU KONUDA BİLGİNİZ VARMI KOMPLE KONTENJANLAR DEĞİŞMİŞMİDİR İLLERİN

  • O en son eklenen 187, geçtiğimiz alımda kalan açıktır. Yani işlemleri devam eden 187 kisi elenmiş, yeni alım süreci girdiği icin bu boşluk bu alıma eklenmiştir. Kisisel tahminimce surpriz degisiklikler olabilir alım şartlarında. Il kontenjanları değişmez istanbul basta olmak uzere büyükşehirlere paylastırılır bu 187

  • Alima iliskin nasil supriz degisiklik olabilir admin bu olumlu yonde mi yoksa sartlar zorlastirilir mi size gore nasil bi degisiklik olabilir

  • Yas şartı değişebilir.

  • Admin nasil acik kaliyo anlamadim o kadar rapor aldirilan yedek var onlardan aldilardami acik kaldi her ilde rapor aldirilan yedek var bekleyen istanbulda 126 yedek gitmis 270 yedek daha var raporlu

 107. Cevabınız için çok teşekkür ederim… Son sorum şu olucak istifa edeli Tam iki ay oldu.. Ben şimdi tekrar girip asil olarak kazanırsam nasip olursa.. atamamda veya güvenlik soruşturmamda her hangi bir sorun yaşamam değil mi.

  • Hic bir sorun yasamazsınız hatta islemleriniz daha hızlı olur.

  • Çok teşekkür ederim içim rahatladı sayenizde … ve birde tekrar atamam olması için falan 6 Ay veya belirli bir süre geçmesi gibi beklemek durumunda değilim degilmi… yani kazandığım halde dediğiniz gibi sorunsuz atanabilirim son sorumdu bu 🙂

 108. Adminim her geçen gün yaş sınırı olayı dahada da soru işaretli oluyor. 1 nisan 1989 sence bu tarihlerden sonra başvuru yapabilir mı gelecek ilanda. Tecrübelerine dayanarak nasıl yorumlayabilirsin. Teşekkür ederim simdiden iyi çalışmalar

  • Muhtemelen yıl hesaba katılır. Yıl bazlı hesap olursa 1989 dogumlular başvuru yapabiliyor. Ama ay da isin içine girerse 1989 dogumlularin bir kısmı basvuru hakkını kaybediyor. Basvuru ekranı açıldığında net tarih belirtilecektir.

  • Saol adminim. Peki ay bazlı olupta, Mart ayinda da ilanin gelmesi durumumda Başvuru yapabilir mi 1 nisan doğumlu kişiler. Buna yorumun nedir adminim

  • 1 nisan dogumlu kisi Mart’ın son günü dahil olmak uzere başvuru yapabilir. Başvuru yaptıktan sonra sorun olmaz.

  • Adminim Çok teşekür ederim ilgin icin

 109. Bekci adayiiii

  Admin merhaba ilan cikmadi dogru bir tahminde yok nezaman olacagi peki secimden oncemi sonrami olur ilan cikisi. Ayrica siteyi ben URL olarak ana ekrana kopyalamadim nerdeyse hic baglanmiyo ve ayrica mozilla ve diger tarayicilardan bile baglanma yapamiyorum cok zor sekilde belki bazen baglanma oluyo bu sorunu cogu kisiden duydum bilgin olsun. Hayirli aksamlar.

  • Bu gece yuksek ihtimalle ilan edilir. En gec pazartesi diyorum ben. Pazartesi de olmazsa şartlarda çok büyük degisiklikler olacak demektir.

 110. Cevaplariniz için çok teşekkür ederim. Emeğiniz ıcınde son olarak… istifa ettiğim için yeniden memur olarak atanmam için aradan 6 aylık gibi bir süre geçmesi için beklemek durumunda değilim degilmi istifa edeli iki ay oldu ya. Nisanın 11 inde 3 Ay olucak.. yani 6 Ay veya başka bir zaman dilimi gibi beklemek veya süre geçmesi gerekli değil demi. Kazanırsam atamam sorunsuz şekilde olur yani sizinde dediğiniz gibi. 🙂

 111. bekcilikte emeklilik yaşı kaç

 112. kolay gelsin admin.polislikte askerlik şartı aranmıyor bekçiliktede bu düşünceyle askerlik şartının kaldırılma ihitmali olabilirmi acaba.yada tecilli olanlar başvurabilir gibi esnetme olabvilir mi olma olasılıgı sizce nedir duyumlarınıza bilgilerinize göre

  • Su anda böyle bir değişiklik söz konusu değil. Haliyle askerlik şartı bekçi alımlarında devam etmekte. Polislikte 10 sene görev yapanın askerlik hizmetini yerine getirmis sayılması gibi bir husus var. Bu maalesef bekçilikte uygulanmıyor. Bu koşulun değişmesi yönünde bilgi edinirsek zaman kaybetmeden sitede ilan edecegiz. Ancak yaş şartı ihtimali dışında diğer şartlarda bir değişiklik olacağı yönünde bir duyumumuz yok.

  • TEŞEKKÜR EDERİM

 113. Cevaplariniz için çok teşekkür ederim. Emeğiniz ıcınde son olarak… istifa ettiğim için yeniden memur olarak atanmam için aradan 6 aylık gibi bir süre geçmesi için beklemek durumunda değilim degilmi istifa edeli iki ay oldu ya. Nisanın 11 inde 3 Ay olucak.. yani 6 Ay veya başka bir zaman dilimi gibi beklemek veya süre geçmesi gerekli değil demi. Kazanırsam atamam sorunsuz şekilde olur yani sizinde dediğiniz gibi. 🙂

 114. istifa ettiğim için yeniden memur olarak atanmam için aradan 6 aylık gibi bir süre geçmesi için beklemek durumunda değilim degilmi istifa edeli iki ay oldu ya. Nisanın 11 inde 3 Ay olucak.. yani 6 Ay veya başka bir zaman dilimi gibi beklemek veya süre geçmesi gerekli değil demi. Kazanırsam atamam sorunsuz şekilde olur yani sizinde dediğiniz gibi. 🙂 Cevaplariniz için çok teşekkür ederim. Emeğiniz ıcınde

  • Atama en az 6 ay sonra olur. Başvurun.

  • Teşekkür ederim… nisanın 11 inde 3 Ay olucak tam. 6 ayı bulur diyorsanız 9 Ay geçmiş olur bir sorun olmaz…. bide diğer arkadaş atamaniz da bir sıkıntı olmaz hatta islemleriniz daha hızlı olur dedi. Doğru demi.. 🙂

 115. Kolay gelsin

  Ben 01 11 1988 doğumluyum sınava girebilir iyim bu yaş 31 gün almamış gerekiyormuş cvp verirseniz sevinirim

 116. Meraba.ikametle ilgili bi sorum var.20 senedir tokatta ikamet ediyorum.3 ayligina astegmenlik gorevimden dolayi ikametimi kayseriye aldim.astegmenlik gorevim bittiktem sonra tekrar uzun yillar ikamet ettigim yer olan tokata aldirdim.4 aydir ikametim tokatta suan.sorum şu basvurum kabul edilirmi mecburiyetten askerlikten dolayi ikametimi aldirdim.durumu aciklarsam elimde resmi bir evrak olduğunu kanitlarsam askerligi mezaret sayarlarmi.?

 117. Admin Bekçilik şartlarında 1.67 boy ıstenıyor. 1.66 boyda alım olur mu

 118. Admin siteye baktım İstanbul sadece Çatalca ilcesinden mı alım yapacak yoksa karışık mı ? Anlayamadım

  • Iki ayrı alım var. Siz 2019/1 dönem olan “81 il için” yazan yere basvuru yapacaksınız.

 119. Meraba.ikametle ilgili bi sorum var.20 senedir tokatta ikamet ediyorum.3 ayligina astegmenlik gorevimden dolayi ikametimi kayseriye aldim.astegmenlik gorevim bittiktem sonra tekrar uzun yillar ikamet ettigim yer olan tokata aldirdim.4 aydir ikametim tokatta suan.sorum şu basvurum kabul edilirmi mecburiyetten askerlikten dolayi ikametimi aldirdim.durumu aciklarsam elimde resmi bir evrak olduğunu kanitlarsam askerligi mezaret sayarlarmi.?..

  • Sorun olabilmektedir. Polis Akademisi Başkanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü Personel Dairesi Başkanlığı’na durumunuzu izah edip bilgi talep edin.

  • Biraz once parayi yatirip basvuru yaptim.basvuru ekraninda 1 yil ikametiniz dolmadigi icin başvurunuz onaylanmaz yaziyo.askerlikten dolayi aldirdim ama ben.basvuru onaylanirmi cok onemli benim icin.ne yapmam gerek

  • Evrak tesliminde durumu anlatırsınız

  • Evrak teslimine cagirirlarmi ikamet sartini saglamadigim halde

  • Evet

  • Evrak teslimine cagirirlarmi.ikamet sartim tutmuyor ya

  • Çağırırlar.

 120. uzman çavuş eğitiminden ayrıldım bekcilige başvurabilirmiyim

 121. uzman çavuş eğitiminden ayrıldım bekcilige başvurabilirmiyim herhangi bi sıkıntı olurmu

 122. uzman çavuş eğitiminden ayrıldım bekcilige başvurabilirmiyim herhangi bir sıkıntı olurmu

 123. güvenlik soruşturmasında aday memurluktan istifa edenlerin yerine yedek adaylar çağrılcak yazıyo bu nedemek hangi kurumu kapsıyo?

 124. güvenlik soruşturmasında aday memurluktan istifa edenlerin yerine yedek adaylar çağrılcak yazıyo bu nedemek hangi murluktan ayrılan için

 125. Admin ben internet üzerindeki ön basvuruyu yaptım şimdi ne yapmam gerekiyor

 126. Suan parayi yatirip basvuruyu yaptim.basvuru ekranin uyari yazisi geldi.basvuruyu yaptim ama uyari yazisinda 1 yil ikamet sarti dolmadigi icin basvurunuz iptal edilecektir yaziyo.ben askerlikten dolayi ikametimi aldirdim..on basvurum kabul edilip asil basvuru icin cagirirlarmi acaba bilgi verir misiniz

  • Kayıt numarası aldınız mı?

  • Admin ön basvuru yaptım kayıt numarasıda aldım sonraki işlem ne olacak

  • Duyuruyu bekleyin

  • Basvuru numarasi aldim evet.Orda yazan bu ( Uyarı !: Başvurduğunuz ilde en az son bir yıldır ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Başvuru için gerekli şartları taşımıyorsanız başvurunuz iptal olacaktır.)

 127. Evet basvuru numarasi aldim. Orada yazan şu ( Uyarı !: Başvurduğunuz ilde en az son bir yıldır ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Başvuru için gerekli şartları taşımıyorsanız başvurunuz iptal olacaktır )

 128. ben lise terkim tastikname var elimde parayı yatırdım başvurum kabul oldu daha sonrasında elenme gibi bir durumum olur mu?

 129. Evrak tesliminde durumu belirtirim.ama ikamet sartina uymadigim icin beni evrak teslimine cagirirlarmi

 130. Ön başvuruyu yaptıktan sonra eğitime çağırılması ne kadar zaman alıyo

 131. 150 kredim var 192 olunca lise bitecek peki ben başvurabilirmiyim

 132. başvuru ücretini yatırdım ama bir türlü ön başvuruyu yapamadım e devlete girilmiyor başvuru bilgilerinize ulaşılamadı diyo sürekli

  • Site yoğunluğundan. Her alımda öyle olur merak etmeyin. Kısa sürede duzelecektir.

 133. 4 yıl önce uyuşturucudan tedavi olup temiz çıkan biri bekçi olabilirmi

 134. Ben askerden 5 ay önce terhis oldum fakat bulunduğum ilçede 24 senedir ikamet ediyorum askerlikten dolayı elenme gibi bı ihtimalim olurmu bilgilndirirseniz sevinirimm

 135. Arkadaşlardan biri sormuş duyuruyu bekleyin demişsiniz fakat askerlik ve oy kullanmak için eylül ayında adres değişikliği yapmıştım. başvurumu yaptım sıra numarası aldım bugün ama… “Başvurduğunuz ilde en az son bir yıldır ikamet ediyor olmanız gerekmektedir. Başvuru için gerekli şartları taşımıyorsanız başvurunuz iptal olacaktır.” diyor. bu kısa süreli adres değişikliğinden dolayı başvurum geçersiz sayılır mı?

 136. ben şuanda askerliğimi yapmaktayım 4 mayıs da terhis olacağım acaba her hangi bir sorunla karşılaşırmıyım (baş vuru sürecince felan)

 137. Görev yeri olarak neresi oluyor? 1 yıldan fazla süredir ikamet ettiğim mahallenin karakoluna mı yoksa ilçede bir karakolamı veriyorlar? yada bambaşka bir ilçeye?

 138. Bekçilik için polislik ve askerlikteki gibi zorunlu bir çalışma süresi mevcut mu? Yani şu kadar yıl görevden ayrılamazsınız aksi halde şu kadar bedel ödenir gibi.

 139. Merhaba oncelikle sorum şu Eş durumlarında eşim oğretmen fakat atama henüz olmadı. Ben eğer bekçi olursam eşim yanıma gelebilirmi yani onun doğu gorevi olacak ? ikincisi üstünlük açısından hangısı daha üstündür memur olarak ?

 140. Slm admin başvuru esnasında lisenin adını sordular yanlız bazı liselerin isimleri değişti bir iki cümle yada tamamiyen biz bu yeni olan ismimi yoksa DİPLOMADAKİ İSMİMİ YAZACAZ TŞK.

 141. yavuz ekim çelik

  merhabalar bekciler bıyık bırakabilirmi eğitimde illa sakallar gidicek ama normal bıyık bırakamazmıyız kesmek mi zorundamıyız

 142. Benm suçsuz olduğum bir olay yüzünden denetimli serbestliğim var kamu davasına kadar devam edeceğini söylediler haftanın pazartesi günleri karakola imzaya gidiyorum bekçi olabilirmiym.

 143. Dövme sıkıntı oluyor mu çoğu kişi bunu merak ediyor

  • Admin bu doğu illerinde ilk okul mezunu bekçi olma ihtimali varmı yada varsa ne zaman söylerler şu iller için ilk okul mezunu bekçi alımı olacak diye yada biz nerden anlayacağiz bu konuyu aydınlatırsanız çok iyi olur

  • O iş bitti. Artık en az lise mezunu aranır

 144. hocam merhaba kolay gelsin öncelikle lütfen kesin bilginiz varsa söylerseniz veyahut yönlendirirseniz sevinirim ben 2018 mart ayında jandarma komando uzman çavuş olarak Türk silahlı kuvvetlerine eğitime başladım sonrasında seçim dolayısı ile bize sormadan oy kullanabilmemiz amacıyla bizim ikametgahımızı izmire aldılar sonrasında atandığım yerde görev yaparken bir sakatlıktan dolayı rapor aldım ve rapor yüzünden meslekten aktim sağlandı şimdi bekçiliğe başvuruyu yaptım ancak tekrar istanbula ikametgahımı alalı bir buçuk iki ay oluyor ancak geride kalan 23 seneyi bu semtte geçirdim sadece üç aylık bir değişim oldu bu benim için sorun teşkil edermi acaba bilginiz var ise cevaplarsanız makbule geçer hayırlı geceler

 145. ön başvuru sayfasında çarşı ve mahalle bekçiliği giriş sınavı yönetmenliği 8.madde1/d bendi gereği kendisi ve evli ise eşinin sabıka kaydı olmadığını ifade eden yazılı beyanı ____kendisini_____eşinin____ bunu başvuru sayfasınamı yazıyoz başka adlı kurumdanmı çıkarıyor?

 146. …………MÜDÜRLÜGÜNE/AMİRLİĞİNE DİYO noktalı yere ne yazıyoz

 147. başvuru dilekçesinde adlı sicil kaydı kendisinin ve eşinin sicil kaydı yazıyo herhangi bir açıklama yapmamışlar adliyedenmi çıkacak yoksa dilekçenin üzerinemi yazılacak

 148. ÖN BAŞVURU İÇİN 130 TL YATIRDIM BAŞVURUYU YAPTIM *1Cİ TELEFON NOSUNU YAZDIM YILDIZ VAR BAŞINDA 2 Yİ YAZDIM YOK *EPOSTADA YİNE YILDIZ VAR VE LİSE ADI VE BÖLÜMÜ YAZDIM ONLARINDA BAŞINDA YILDIZ VAR.ÜNİVERSİTE BİLGİSİNDE YILDIZ YOK BAŞVURU KAYDEDİLDİ AMA O YILDIZLAR KAFAMI KARIŞTIRDI BİLGİLER DOGRU :/

 149. partiye üye olmadığına dahil yazılı Beyhan nerden cıkıyo

 150. herhangi bir partiye üye olmadığına dahil yazılı Beyhan nerden cıkartıyoz

 151. Admin bu doğu illerinde ilk okul mezunu bekçi olma ihtimali var mı yada olsa ne zaman olur nasıl haberimiz olur

 152. İzmirde 6 gün çalışma bı gün izin diyorlar bu ne demek her gün 6 gün boyunca çalışıp 1 gün izin mi yoksa bı gün akşam 7 de başlayıp sabah 7 de istirahate çıkınca o gün komple izinlimi ertesi gün akşam 7 demi yoksa her gün akşam 7 demi

 153. Bekçi olarak bi rütbeniz varmı

 154. Bekci olarak atandık diyelim 1 yıl sonra kpss den öğretmen atamalarında kazansam öğretmenliğe geçebilir miyim

 155. Bekçileri oturdukları bölgedemi görev yapıyor aynı ilde farklı ilçeye taşınma durumunda görev yeri ona göre değişirmi

 156. bekçilikte bıyık bırakmakta yasakmı

 157. Ben ankarada cebeci de yasiyorum en yakın ilçe gölbaşı işaretledim bi sıkıntı olurmu

 158. akciğer pnomotoraks’dan hava toplanmasında ameliyat oldum 5’yıl önce önsaglıkta sıkıntı oluyomu şuan hiç sağlıkta sıkıntım yok

 159. Orta okul mezunu olanlar girebiliyormu sadece lisemi

 160. Merhabalar ben bekciligi asil olarak kazandım atamam yapıldı fakat ailevi nedenden dolayı eğitim yerime gitmeden 11 Ocak günü bekcilikten istifa ettim. Sizin sayfanıza ve diğer polis sınavlarının adminine sordum tekrar başvuru yapabilirmiyim. Diye evet başvuru yapailirisniz herhangi bir problem yok dediler. Şimdi bende tekrar başvuru yaptım. Ve ön sağlık ve evrak teslimini bekliyorum. Sorum şu olucakki 11 ocakta istifa ettim ya tekrar başvuru yaptım. Kazandığım halde atamam da ve güvenlik soruşturmamda sıkıntı yaşamam değilmi birde istifa ettiğim için yeniden atanmam için belirli bir süre geçmesi lazimmi yoksa sorun olmazmi 11 Ocak günü istifa ettim. Nisanın 11 inde Tam 3 Ay olucak cevaplarsaniz çok sevinirim.. emeğinize sağlık.

 161. Bekçiliği asıl olarak kazandım eğitime 1 gün kala güvenlik soruşturması olumsuz cevap geldi diye elendim tekrar başvuru yapabilir miyim

 162. Merhaba ben askerliğimi yapmadım 3 yıl tecilliyim diğer başvuru şartlarında herhangi engelim yok şu an başvuru yapsam olur mu ?

 163. Bekçilikten istifa eden kişi yeniden başvuru yapabilirmi… ve atanabilirmi. ?

  • Ne zaman ayrıldınız? Hangi aşamada*

  • Atamam yapıldı eğitime gitmeme 3 gün kala 11 ocak günü istifa ettim… istifam aynı gün içinde onaylandı… eğitim 14 ocakta idi… yani eğitime katılmadım… Nisanın 11 inde tam 3 olacak istifa edeli.. bu aşamada sayın admin.diğer polis sayfalarına sordum gırebilirsin dediler sizede sormak istedim. saygılar.

  • Eğitime gitmeme 3 gün kala 11Ocak günü istifa ettim ve aynı gün içinde istifam onaylandı.. eğitim 14 ocakta başlıyordu ben 3 gün öncesinden 11 ocakta eğitime gitmeden istifa ettim.

  • Sorun olmaz kanısındayım

 164. ÖN SAĞLIKTA DÖVMEYE BAKILIYORMU TAM OLARAK NEYE BAKILIYOR

 165. Anıl Can kayalı

  Karnimda 8 cm uzunlugunda bir iz var demire surdundum küçükken bildiğin kesildi ama jilet izi olmadığı belli zaten hekim karşısında anlaşılır bu öyle degilmi? Bu her hangi bir engel teşkil edermi gözle görünmeyen yerde karın kısmında sonucta?

 166. ben ilk alımı kazandım ama ailevi sebeblerden gidemedim şimdiki alıma başvuru yapabilirmiyim

  • Evet

  • Merhabalar sorum şu bilgi almak için iletişim numaraşu alabalırmiyum. Şuan askerim lakin 19nda sınav var terhis belgesi istiyorlar terhis belgem 5nci ayın 7sinde bidaha ki ayın muhtemel terhis belgesi alsam sorun olurmu

  • Polis Akademisi ne danışın.

  • Kardesim cevabimi gorursen bana ulasirmisin 05063538384

 167. Bekçi şartlarında yaş ile ilgili bir madde yoktu. Biz sınav ücretini yatırdık karşımıza yaş engeli çıkıyor başvuruda. Şimdiki ilana baktığımda yaş maddesi açıkça ve açıkça yazılmış eklenmiş. Ama sınav ücretimiz ne olacak daha sınav olmadı bile olmadı 130tl ne olacak

 168. her ilde çalışma saatleri bu şekilde mi? her zaman gece çalışmak mı gerekiyor? bir hafta boyunca öğlen 14.00 akşam 10.00 çalışanların oldugunu duyuyorum

 169. Diyelim kazandik atandik. Omur boyu gece mi calisacagiz vardiya sistemi gundem de yok mu ? Ayrica diyelim 5 aydir bekciyim istifa edip pomem veya tegmenlik basvurabiliyor muyum ?

 170. askerlikten dıyabet yüzünden muaf olan birisi tüm değerleri iyi olmasına ragmen bekçilik olma samsı nedir

 171. Iyi günler… arkadaşlar sorularda sormuşlar ama ben kendi adıma emin olmak için soruyorum.. Arkadaşlar gibi bende bekciligi asil olarak kazandim. Atamam yapıldı ama eğitim yerime gitmeden istifa ettim… ve bu bekçi alimlarina tekrar başvuru yaptım. Istıfa eden bekçi tekrar başvuru yapabiliyor mu.. ve kazanırsak herhangi bir sıkıntı olmaz degilmi ? Teşekkürler.

 172. Görev yerimiz ikamet ettiğimiz ilçe sınırları içinde mi oluyor yoksa il sınırlarında herhangi bir ilçeye mi görevlendiriliyoruz?

 173. S.a benim sağ elimin işaret parmağı 1 cm koptu iş kazası oldu askere giderken muayenede bi sıkıntı olmamıştı bekcilikte olur mu acaba?

 174. SAYGI DEĞER BÜYÜKLERİMİZ’DEN YAŞ SINIRI 36 OLMASINI İSTİYORUZ
  Yaş sınırından dolayı
  bir çok kişi alınamiyor bu çok üzücü ve hayal kırıklığı oldu.
  Yaş sınırı 36 olmasını
  ARZ EDERİM
  SAYGILARIMLA

 175. İsmail Özsoy

  Sınav başvuru belgemin çıktısını almadım günü geçti sorun olur mu sınav giriş belgemi almam yeterli olur mu

 176. Admin kilo endeksi falan istiyolarmi

 177. Admin benim testisin biri yok alındı yönetmelikte tek testis kabul sıkıntı olmaz diyo.ben bunu ön sağlıkta söylemesem bi şey olur mu anlarlar mı

 178. Admin merhaba ben van merkezde oturuyorum 130 TL BAŞVURU ucretini yatırdım ve başvuru yaptım E DEVLET ÜZERİNDEN GİRİŞ YAPTIM BANA ERZURUM POMEN ÇIKTI VE İLK OKUL MEZUNUYUM AMA DOĞUDA YETERİ LİSE MEZUNU ÇIKMAZSA İLK OKUL MEZUNU BEKÇİ ALIMI OLABİLİR DİYORLAR YADA ERZURUM POMEN POLİS OKULUNA GİTSEM BİR SORUN ÇIKARMI

 179. Bekçilik eğitimi alırken elenme oluyor mu.

 180. Merhaba basvuruyu yapip parayi yatrdim suan yazili sinav var bunun oncesinde herhangi birsey varmi? Saglik boy kilo endeksi felan?

  • Yazılı sınav daha sonra. Şimdi evrak teslimi ve ön sağlık taraması var.

 181. iyi günler vucüt kilo endeksi 27.5 olursa elenme durumu olur mu ?

 182. Admin evli değilsek ve yas düzeltmesi yapmadıysak bu belgelere ihtiyaç varmı

 183. Merhaba. Benim bir sorum olacaktı. İstanbul maltepe de oturuyorum yalnız bekcilik başvurusunu 2. Dönem ankara ve istanbul illeri icin olan kısım dan çatalca ilçesini seçtim.Bundan dolayı her hangi bit sıkıntı yaşar mıyım?

 184. Yazılı sözlü ve fiziki sınav bölge illerde mi yoksa başvuru yaptığımız ildemi oluyor

 185. Sicil veya dövme çok sıkıntımı elerlermi direk yüz kızartıcı suş olmasa dahil sicil oldugu için elerlermi ?

 186. Boy kilo endeksi alınırken sadece iç çamaşırla mi alıyorlar KİLO VE BOYU YOKSA GİYİNİK Mİ ?

 187. On saglik ve belge teslim var yarin 13.00 yazmislar ozaman mi teslim edecegiz daha erken gidip teslim etsek olur mu yani gün boyu isim surer mi yarin uzun surer mi evrak teslimi on saglik

 188. Babam kardeşim sabıkalı beni etkilermi suçlar siyasi veya terör degil

 189. 30 nisanda tehris olucam yanlız terhis belgemi önceden aldım sorun olur mu TMİ 3 günüm kalıyo

 190. Bende dövme var ama şuan sildirme tedavisi görüyorum elimde sildirdiğime dair rapor da var sizce elenirmiyim?

 191. Bekcilik sinavi şahsen basvuru yazili sinav ve fiziki olarak mi ?devam ediyor. Bir de sahsen basvuru samsuna cikti diger sinavlarda da samsuna mi cikacak

 192. Askerdeyken babam adres degisikligi yapmiş daha sonra tekrar bulunduğu ile almiş ama ben bu sırada askerdeydim bi sorun olurmu ?

 193. merabalar ben ön lisans öğrencisiyim tek dersim kaldı lise diplomam okulda olduğu için aslı veya fotokopisi yok e devletten alıcağım lise mevzuniyet belgesi ve öğrencilik belgesini kabul ederlermi acaba?

 194. Admin ben askerde kıl dönmesi ameliyatı oldum,elenme sebebi olurmu.
  birde terhis belgemde ameliyat oldugum yazıyor, sağlık formuna başkabir ameliyatınız varmı yerine yok yazzsam ileride yanlış bilgi vermekten sıkıntı olurmu?

 195. yoksa kıl dönmesi ameliyatı oldugumu,saglık bilgi formuna yazsam mi

 196. Ön sağlık dan geçtik yazılı sözlü sınavı ne zaman açıklanır tahmini

 197. her adımdan geçip bekçi olan biri, asalet tasdiki öncesi yeniden sağlık muayenesine sokulur mu? yani lazer operasyon ile gözlerini düzelttirmiş ve bekçi olmuş biri, asalet tasdiki öncesi yeniden göz muayenesinden geçmek zorunda mı?

  • Kazananlar Heyet raporu aldırılır. Daha sonra o kadar detaylı kontrol yok.

 198. Iyi gunler ben e devlet sayfasi acilmadigi yani goruntulenmedigi icin sinav gününü kacirdim bu atamadan sonra baska bi bekci alimi varmi bu yil icersinde.

 199. Arkadaşlar Bn dün Kırşehir pomemde ön sağlığa girdim egerki başka Bn aslen konyalıyım ama eşimin tahinindrn dolayı nigdeye gelmek zorunda kaldım ikametgah ta sorun yaşadım Kırşehir’de ..Bn Niğde’de 8 aydır ikamet ediyorum. Yalnız eğer başka bi ilden başka bir ile taşındıysanız bekçiliğe başvuru yaptıysanız ön sağlık duyurusu ilan edildiyse eğer ikametgahınızı. Mutlaka değiştirin nigdeyse Konya yapın

 200. Ama hepsi coook iyilerdi ilk girecekler sakın doruğa kapılmayın Kırşehir’de girecekler✋😊

 201. Merabalar ben bekcilik sinavina girdim sagliktan gectim eger kazanirsam eylulde dugunum var egitimlere denk gelirse izin durumu nasil oluyo acaba simdiden cevap icin tesekkurler

 202. merhabalar evliyim kazanırsam eğer farklı ilçelere gidermiyim yoksa kendi mahallemde mi kalırım ?

 203. Eğitimde istifa eden bekçi aday tekrar bekcilik sınavına başvururmu

 204. merhaba bekçi alımlarında kişi kabul edilirse kendi yaşadığı şehirde mi görev alıyor mesela ben mersinde yaşıyorum bekçi olursam burada mı görev alırım yoksa başka şehirde mi görev alırım

 205. Bekçilekte şart görevi var mı ? İstanbuldan sınava giren bir kişiye İstanbul’da mı görev veriliyor ?

 206. merhaba bekçilik görevinde saat değişikliği oluyomu sabah 6 öğlen 2 de vardiyası varmı

 207. Merhaba;

  Bekçilik için göz şartları nedir acaba?
  Kaç dereceye kadar göz sınırı var?
  Gözlük veya lens kullanmak engel mi?

 208. İbrahim Özer

  Mrb bekçilik 81 ilin tamamına yapılıyor mu ben ağrıda yaşıyorum ağrıya bekçilik alımı oluyor mu oluyorsa alımlar ne zaman başlıcak

 209. Eşim sözleşmeli öğretmen bende çarşı mahalle bekçisi olarak görev yapıyorum. Eş durumundan tayin isteyebilirmiyim hakkımız varmı ?

 210. bekçilik mülakat numaramı yani başvuru numaramı nasıl nerden öğrenebilirim.

 211. 6+1 sistem çok ağır sonuçta bekçilerde insan ailesi var, bir düzenleme yapılacak mı acaba yoksa cimer e felan yazılsa düzelir mi

 212. Kardeşim peki bizler asaleti aldıktan sonra kurum değiştirebilir miyiz ??

 213. Benim yaklaşık 5 ay önce dizim dönmüştü. Doktor ameliyata gerek yok deri bandaj verdi 3 hafta tak defi sonra egzersiz verdi şu an çok iyi koşuyoruz. Hatta parkur eğitimlerinde iyi derece yapıyorum. Genel sağlık taramasında problem olur mu ?

 214. 34 yaşındayım bekci olmak istiyorum olabilirmiyim

 215. 34 yaşındayım bekci olmak istiyorum olabilirmiyim

 216. Antalyada yaşıyorum ama konyada mülakat çıktı iletişime geçip mülakatı antalyada isteme hakkım olurmu

 217. Sözlü mülakatta neler soruluyor

 218. Mrb.ilçeler görev dagılımı ikamet ettigin adrese göremi yapılıyor.yoksa biz seçebilirmiyiz. Avrupa yakasından anadolu yakasına atayabilirlermi

 219. merhaba.. sözlü mülakatı kazandıktan sonra tahmini ne zaman akademiye eğitime alıyorlar ??

 220. 2019 yılındaki bekcı egıtımlerıde mı yatılı net bilgi varsa cevaplayabılırmısınız

 221. Merhbalr…bekçilik sözlü mülakat sonuçları ne zaman açıklanıcal acaba?

 222. Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanır?

 223. Bekçilik mülakat sonuçları ne zaman açıklanacak?

 224. bazı bekçiler gündüz çalışıyor. onlar neye göre belirleniyor

 225. Merhabalar kendi memleketim olan yaşadığım ilçede bekçilik yapabilir miyim

 226. bekçilikde göz sağlık şartları nedir

 227. ilk alımlarda girdiğimde sağlık kontrölünden geçmitim fakat fızık parkurunda elendım . ve ıkıncı alımlara tekrar basvurdugumda beni sağlık kontrölünden (R) harfini söyleyemdım için elendim halbukı kekemelık falan yok bazen dil sürşmesi oluyor ve o yuzden R harfinden dolayı elendım yalnız bu konuyu dikkatlice arastırdım ve her önüme gelen bekçiye sordum ve bazı sordum bekçilerde bile bazen harf eksıklıgı oluyor ben bunu anlayamadım ??? bilgilendirirseniz sevınrım.

 228. Bu ay kesin açıklanır mı?

 229. Bekçilik ataması nasıl neye göre yapılıyor kendi ilçemize nasıl atanabiliriz

 230. Ben Ankara Polatlıda oturuyorum Mahalleye Başvuru yaptım yani Köylere başvurdum Polatlıda 40 kadar köye kontenjan verildi kimi köye tek kişi kimi köye 2 kişi olarak kontenjan açıldı Sormak istediğim soru şu kimi köy 80 km kimisi 60 km uzaklıkta bu köylere ulaşım kendimizcemi çözülecek ikinci sorumda tek kişi kontenjan verilen köylerde izin vs. Gibi şeyler nasıl olacak
  Not: Sonuçlar henüz açıklanmadı

 231. Şuan hem bekçilik hemde polislik için sonuç bekliyorum. Bekçilik önce açıklanır da kazanırsam şayet daha sonra pomemi de kazanırsam polisliğe geçiş yapabilir miyim?

 232. Bekçilerin yemek ücreti var mı ? Yoksa yemekhne tarzı bi yer mi var yemek olayı nasıl oluyor ?

 233. Göreve başladıktan sonra istediğimiz zaman istifa edebilir miyiz? tazminat vs her hangi bir engel var mıdır?

 234. Bekçilerin sağlık heyetindende geçtiğinde herkesin mahallesini gezip polislerin o kişi hakkında soru sorduğu doğ
  ru mu ve bu soruşturmada kalan oluyor mu çünkü biz çalışan insanlar olduğumuz için komşularımızla fazla yakın değiliz

 235. 3 yıl öncesi kadar silahla yaralandım olayla bir alakam yok suçum yok kurşun mağduru oldum vücudumda ses fişeği izleri var ve dikiş var sağlığım acisindan bı zararı yok bana alımda sıkıntı yaşar mıyım

 236. Merhabalar ben müzisyenim İstanbul’da ikamet ediyorum benım Sözlüm doktor ben bekçi olursam şayet eşimde benim yanıma mı tayin oluyo ve tayin hakkı 1 kere mi var

 237. Egitim süresinde izin yapabiliyormuyuz mesela evlilik izni

 238. Ben üniversite okuyorum ayni zmanda bekcilige basvurmak istiyorum hem universite okuyup hem bekci olabilir miyim ? Bilgilendirirseniz sevinirim.

 239. Bekçi olduktan sonra istediğimiz ilde ilçede görev yapabiliyor muyuz?

 240. Bekçilik görevini sadece kendi il ve ilçe sınırları içerisinde mi? Yapıyoruz. Ben Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşıyorum kütügüm burası burda mı görev yapcam?

 241. Bekçilik görevini sadece kendi il ve ilçe sınırları içerisinde mi? Yapıyoruz. Ben Şanlıurfa’nın Siverek ilçesinde yaşıyorum kütügüm burası burda mı görev yapcam?

 242. Askerlik Muayanesinde duz tabandan dolayi askerlikten muaf olursam bu benim bekcilik yapmama engel olur mu ?

 243. Akilli bir kiz Nur

  Bekciler sivil olacakmi? Bence sivil calismalari daha mantikli. Bu memurlar aranan firari kacak torbaci falan yakalamaya calisiyor kimlik sorguluyo. Ew kabak gibi ortadalar bu saygidim kisilerde bunlari farkedince yakalanmamak icin topukluyo. Sadece memurun sansina denk gelirse yakaliyor. Ee bastak komiserlerde bekcilere mobing yapiyodur sahis bulamiosunz diye kesin. Bu cok mantiksiz bir sistem olmus bence. Butun bekciler sivil calismali. Memur kimligini gosterip sorgulama yapmali. Bunu yetkili kisilere iletin

 244. babamın 2010 dan bi olaydan dolayı daha yeni hapis cezasi almasi beni güvenlik soruşturmasında elemeye sebep olur mu

 245. Merhaba ben 18 yaşında şu an üniversite okuyorum başvuru kılavuzunda askerlikle ilişiği bulunmayan başvuru yapabilir diyor ben başvuru yapabilir miyim acaba

 246. Askerlikle ilişiği bulunmaması ne anlama geliyor acaba 18 yaşındaki kişi askerlikle ilişiği bulunmuyor yani başvuruda bulunabilir mi

 247. Mehmet bağcı

  Bekçi görev yerleri neye göre belirlenir mesela diyelimki istanbul şişlide oturuyorum aynı yermi çıkar

 248. Bursada bekçilik çalışma sistemi hankkında bilgin varmı. kaç saat çalışıp nasıl izin yapıyorlar

 249. Mehmet Şahin

  Bekçi kendi memleketinde görev yapabilir mi?

 250. Askerden uyum bozukluğu raporu ile muaf oldum.Şuan için hiçbir sıkıntım yok 3 sene oldu raporu alalı bekçilik için sıkıntısı olur mu sağlık muayenesinde psikiyatriden alacağım teşhis önemli oluyor mu?

 251. 600 TL’ye Aldığınız silah sizinmi oluyor

 252. Kolumda ufak Bi dövme var, bekçi olabiliyor muyum?

 253. Bekçilik eğitimi askerliğe denk gelirse hak kaybına uğrar mıyım ?

 254. Bekçi olmak için 1 yıl yaşamak mı yoksa 1 yıldır aynı şehirde yaşamak mı

 255. bekçilikte doğu tazminatı var mı varsa kaç tl

 256. Dövme konusu nasıl oluyor yazlık üniformada gözüken yerde kaç santimetreye kadar izin var

 257. Polislikte olduğu gibi belirli bir süre meslekte kalma zorunluluğu var mı? Yoksa istendiğinde istifa edilebilir mi? Cevaplarsanız çok sevinirim. Teşekkürler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir