Bekçilik Başvurusu 2018

Çarşı ve mahalle bekçilik başvurusu 2018 yılı içinde tekrar başlayacak. İçişleri bakanı Süleyman SOYLU’nun ifadesi ile, 7 bin mahalle bekçisi alımı, 81 ilimizin tümüne ve en az ilkokul mezunu olacak şekilde 15 masayı 2018 tarihi ile Türkiye gündemine gelecek. Bekçilik başvurusu yapmak isteyen birçok aday da bize şu an başvuru olup olmadığını, bekçilik başvurusunu 2018 yılı itibariyle nereye yapacağını soruyor. Bilgilendirme amaçlı olarak bu makaleyi yazmaya karar verdik.

2018 Bekçilik Başvurusu

İçişleri Bakanımız her ne kadar 7 bin alım için müjde vermiş olsa bile, belirtildiği gibi yeni gece bekçisi alımı süreci 15 Mayıs sonrası başlayacak. Bu ifade, hemen o tarihte başlayacağı anlamına gelmiyor. Sürecin başlayacağının anlamı aşağıdaki gibidir:

  • İl ve ilçelerin bekçi ihtiyacı belirlenir
  • Kadro dağılımı yapılır
  • İlan şartları ve standartları belirlenir
  • İlana çıkılır
  • Ön başvurular alınır
  • Bekçilik başvuru formları ile adaylar başvurur
  • Bekçi seçim süreci ve sınavları yapılır

Yukarıda ifade ettiğimiz süreçler en az 4-5 ay sürmektedir. 2017 kış aylarında yapılan mahalle bekçisi alımları ve başvurularından bazıları hala sonuçlanmadı. Şu an bekçilik başvurusu için kesin bir tarih bulunmamaktadır. Buradan sürecin hızını ve işleyişini tahmin edebilirsiniz.  Sürecin bu kadar uzamasının ana nedenlerini güvenlik ve arşiv araştırması oluşturmaktadır. Hain 15 Temmuz girişimi sonrası devlet kadrolarını yapılacak tüm atamalar çok ince bir süreçle incelenmekte ve kılı kırk yaran bir hassasiyet gösterilmektedir.

MUTLAKA OKU

Daha net ifade ile şu an bekçilik başvurusu yapabileceğiniz bir ilan ve aktif alım mevcut değildir. Önümüzdeki ay sürecin başlamasını bekliyoruz. tüm bu süreçte her türlü gelişme, haber ve analizi Türkiye’nin en büyük Mahalle Bekçisi sitesi olan bekcialimi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
73 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Barış
Barış

Merhaba Alınlar ile ilgili İlk okul mezunu alınacak deniliyor Fakat Yeni Çbm sonav kitaplarında Çoğu Lise düzeyinde benim anlamadığım İlk okuk mezunu Osmanlı tarihini ne kadar kavrar Matematikte İnanılmaz Problemler Var nasıl olucak eski alımlara göre

tuncay
tuncay
Cevaplandı:   Utku DEMİR

sn admin tam nerden baş vuru yapacaz onu bize yazarmısın

Oğuz
Oğuz

Merhaba 15 mayıs sonrası yapılacak olan alımlar için o tarihe kadar yapmamız gereken birşey var mı? Sağlık raporu vs şeyler başvurudan sonra mı alınacak

emrah
emrah

adamlar ilk okul yaptı ama öyle önüne gelen giremiycek adam okumayazma bilmiyor bekçi olucak böyle saçmalık yok akıllı olan kazanıcak bence açık net belirtmişler. biz bunu böyle yaptık ama herkez giremez demişler yoksa herkes bekçi olsun devlet memuru olsun oldu canım çalışıcaksın hocam köpek gibi çalışcan hakedicen.

DERYA
DERYA

08.12.1988 liyim bayan bekçi alımı olurmu ve gire bilirmiyim

Muhammet
Muhammet

Askerden tesciliyim lise mezunuyum başvuru yapabilirmiyim

Ersin
Ersin

20 kasım 1987 Doğumluyum Mayıs alımlar başladığı Tarih olsa girebiliyormuyum

Murat
Murat

İyi günler aklıma takılan bir soru var yardımcı olabilir misiniz ?
Ben askerlikten muafım, ama fiziki her hangi bir engelim bulunmamakta, 17 yaşında geçirdiğim bir kemoterapi tedavisi için askerliğine elverişli değil denmişti. Şu anda herhangi bir sağlık sorunun yok, bekçi alımlarına başvurum kabul edilir mi ?

Cuneyt
Cuneyt

Askerlik sarti esnetilir mi admin

Cuneyt
Cuneyt
Cevaplandı:   Cuneyt

18 31 yaş diyolar 18 yaşında askerlik nasıl yapiyo anlamadım admin

Cüneyt
Cüneyt
Cevaplandı:   Utku DEMİR

O zaman 21 31 yaş sınırı kocalar admin

ilyas
ilyas

Slm orduya alım ne zaman olacak

Efe
Efe

nasıl nereye ne zaman başvurabilirim lise terkim dışardan devam ediyorum başvurular ne zaman nereye yapılması lazım

Serkan
Serkan

Hocam benim ikamet ettiğim ilde alım yok yanlız kutugumun oldugu doğum yaptigim ilde alım var başvuru yapabilirmiyim bu şekilde

Ertuğrul
Ertuğrul

BAşvuru link i atar mısınız

Can
Can

Merhabalar daha önce sözleşmeli er olarak görev yaptim başvuru yapabiliyor muyum ?

Hüseyin
Hüseyin

ALımlar nezaman bilgisi olan varmı

Kaya
Kaya

Hocam ilan çıktığı zaman oturduğumz ilçedeki emniyet müdürlüğünemi başvurulacak o ilçede alım yoksa başka ne yapabiliriz

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...