Bekçilik Başvurusu 2018

Çarşı ve mahalle bekçilik başvurusu 2018 yılı içinde tekrar başlayacak. İçişleri bakanı Süleyman SOYLU’nun ifadesi ile, 7 bin mahalle bekçisi alımı, 81 ilimizin tümüne ve en az ilkokul mezunu olacak şekilde 15 masayı 2018 tarihi ile Türkiye gündemine gelecek. Bekçilik başvurusu yapmak isteyen birçok aday da bize şu an başvuru olup olmadığını, bekçilik başvurusunu 2018 yılı itibariyle nereye yapacağını soruyor. Bilgilendirme amaçlı olarak bu makaleyi yazmaya karar verdik.

2018 Bekçilik Başvurusu

İçişleri Bakanımız her ne kadar 7 bin alım için müjde vermiş olsa bile, belirtildiği gibi yeni gece bekçisi alımı süreci 15 Mayıs sonrası başlayacak. Bu ifade, hemen o tarihte başlayacağı anlamına gelmiyor. Sürecin başlayacağının anlamı aşağıdaki gibidir:

  • İl ve ilçelerin bekçi ihtiyacı belirlenir
  • Kadro dağılımı yapılır
  • İlan şartları ve standartları belirlenir
  • İlana çıkılır
  • Ön başvurular alınır
  • Bekçilik başvuru formları ile adaylar başvurur
  • Bekçi seçim süreci ve sınavları yapılır

Yukarıda ifade ettiğimiz süreçler en az 4-5 ay sürmektedir. 2017 kış aylarında yapılan mahalle bekçisi alımları ve başvurularından bazıları hala sonuçlanmadı. Şu an bekçilik başvurusu için kesin bir tarih bulunmamaktadır. Buradan sürecin hızını ve işleyişini tahmin edebilirsiniz.  Sürecin bu kadar uzamasının ana nedenlerini güvenlik ve arşiv araştırması oluşturmaktadır. Hain 15 Temmuz girişimi sonrası devlet kadrolarını yapılacak tüm atamalar çok ince bir süreçle incelenmekte ve kılı kırk yaran bir hassasiyet gösterilmektedir.

Daha net ifade ile şu an bekçilik başvurusu yapabileceğiniz bir ilan ve aktif alım mevcut değildir. Önümüzdeki ay sürecin başlamasını bekliyoruz. tüm bu süreçte her türlü gelişme, haber ve analizi Türkiye’nin en büyük Mahalle Bekçisi sitesi olan bekcialimi.com sitemizden takip edebilirsiniz.

 

Bu makale ile alakalı toplam 73 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

73
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Murat
Ziyaretçi
Murat

15.10.1988 doğumluyum bekcilige başvuru yapabilir miyim

Ali
Ziyaretçi
Ali

Yaş küçültme yapılırsa başvuruda bulunabilir miyiz

Ömer
Ziyaretçi
Ömer

2018 10bin bekci alimi nasil basvurabilirim

Recep
Ziyaretçi
Recep

Bekçi alımı için başvuru yapmak istiyorum lise mezunuyum 05423495409 biliyorsanız bu numarayı arayın yada mesaj attın

ALİ
Ziyaretçi
ALİ

admin yeni geldim teskereye şuanlık bekçiliğe gerçekten çok ihtiyacım var nasıl yapabiliriz çok araştrıdım başvuru için net bir tarih alamadım ve yaparsak ta hangi siteden nezaman haber gelir bize bilgi verirsen sevinirim

Murat
Ziyaretçi
Murat

Admin bir sorum olacakti.On basvurudan sonra yazili sinav basvurdugumuz ildemi olur acaba bir bilginiz var mi?Simdiden tesekkurler.

Feragüler
Ziyaretçi
Feragüler

Oğlum açık lise 3.sinifta bekçi lik için parayi yatırsak olur mu n

Memet
Ziyaretçi
Memet

Kolay gelsin istenilen belgeler sinavdan öncemi yoksa sonrami olcak dilekce nasil alabilirz ve istenilen belge vsrsa nereye gitmemiz lazim

uğur
Ziyaretçi
uğur

admin başvuru nerden yapıcaz

can
Ziyaretçi
can

başvurular niye başlamadı van için

Erhan
Ziyaretçi
Erhan

2016 da mulakata girdim sinava girdim mulakati gectim ve suan bekliyorum ikinci bir alim olursa tekrer basvurdami bulunmam gerekir yedekte kaldi.

ibrahim
Ziyaretçi
ibrahim

15 mart 1988 doğumluyum girebilirmiyim alimlar aciklandigi zaman

nagihan
Ziyaretçi
nagihan

peki diyarbakırda alım olacak mı

nagihan
Ziyaretçi
nagihan

önceki alımlarda da kızlar alındı hiçbir yerde kız bekçi alınacak yazmıyordu ama ve internete baktığımda da kız bekçiler gösterilmiyordu ama var bunda da alınma gibi bir şansları hiç yokmu yani alınan o kızlar torpilen mi alındı yani bunuda acıklarmısınız cokj sevinirim

nagihan
Ziyaretçi
nagihan

kız bekçi alınmayacak mı ya öyle söyleniyor

Cihan
Ziyaretçi
Cihan

Admin benim kolumda dövme var görunen yerde bekcilige engelmidir