Bekçilik Başvurularında ve Biyometrik Fotoğrafta Sakal Konusu

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz binler, 2019 1. ve 2. dönem için evrak teslimi ve ön sağlık başvurusu için planlandıkları polis okullarına gitmeye devam ediyorlar. 3. gününe giren bu süreç 29 Nisan 2019 tarihine kadar 23 Nisan günü hariç hafta sonu dahil olmak üzere devam edecek. Sitemize gelen soruların bir kısmını evrak teslimi ve ön sağlık taraması aşamasına sakal ile gidip gidemeyeceğini, biyometrik fotoğrafta sakal olsa sorun yaşayıp yaşamayacağını soran ziyaretçilerimiz oluşturuyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına müracaat için gidecek adayların yanlarında başvuru evrakları ile birlikte fotoğraflar için bir adet zarf ve sağlık kontrol işlemlerinde kolaylık olması açısından şort veya eşofman getirmelerini tavsiye ederiz. Adaylar sakal traşı olmuş vaziyette gitmeleri kendileri için iyi olur. Çoğu polis okulunda sakal bıyık olan, fotoğrafı da sakal bıyıklı olan adaylar geri çevrilmekte, düzgün halde tekrar gelmeleri istenmektedir.

Adayların  e-devlet üzerinden çıkaracakları tarihçeli ikametgah adres belgesi kabul edilmektedir. Çoğu polis okulunda diğer başvuru evrakları da e-devlet üzerinden barkodlu olmak koşuluyla kabul edilmektedir.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
130 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Emre
Emre

Admin ön sağlık kontrolünde göğüs kıllarında sıkıntı olur mu.

Dursun
Dursun

Kaşımda çocukluktan kalma dikis izi var ama fazla belli değil aynı kızarık gibi görünüyor kalır mıyım

Süleyman
Süleyman

Biy kilo endeksi ne zaman ölçülüyor

Süleyman
Süleyman
Cevaplandı:   Utku DEMİR

1 kg fazlam var 188 boy 96 kg mim bana spor mülakatında boy kilo endeksi alınacağı söylendi:(:(:

Emir
Emir

Admin merhaba iş nedeni ile kolu açmaktan sağ elimin parmak etlerinde hafifte sıyirmalar var tırnaklarımda bir sıkıntı yok ön sağlıkta problem olurmu teşekkürler.

Sezer
Sezer

Admin 2018 de kasık fıtığı ameliyatı oldum kapalı. Göbek deliğinde ufak iz var 1 2 santim sizce ne yapmalıyım

Aydın
Aydın

Admin ön dişimin 1 tanesinde kırık vardı ek yaptılar sıkıntı olur mu

Ufuk
Ufuk

Mülakatlarda biraz zorluk yaşatılıyormuş işi zorlaştırıyorlarmış dogrumu

Ramazan
Ramazan

Admin belimde kifoz yani kamburluk var ama öyle hareketleri mi etkilemiyor gittiğim doktor spor yaparak kurtulabilirsin dedi sıkıntı olutlrmu söylemeden on başvuruda sıkıntı olurmu söylersem elerlermi

Bekci adayi😁
Bekci adayi😁

Admin on saglik ve basvurular nezamana kadar devam edecek

Muhammet
Muhammet

Sağlık raporu almamız gerekiyor mu ? Yoksa sadece sağlık bilgi formunu doldurup teslim etmemiz gerek ?

Tolga TÜREDİ
Tolga TÜREDİ

Arkadaşlar merhaba, bugün 18.04.2019 tarihi Arnavutköy polis okulu’nda 3. komisyonda sağlık mülakatına girdim. Öncelikle kendinize güvenin ve anlamsız korkulara kapılmayın çok rahat bir komisyon. Sizi sınav saatinize göre içeri alıp hangi komisyondaysanız ona göre sıraya sokuyorlar spor salonunda. İlk olarak bilgisayar kaydınız yapılıyor ve ilerleyerek evrak masasına geliyorsunuz size verdikleri pembe dosyayı üzerini doldurarak yanınızdaki belgeleri sınav giriş belgenizdeki sıraya göre dizip o masaya kontrol ettiriyorsunuz. Oradan sonra bir diğer masaya bırakıp tribünlerdeki koltuklarda bekliyorsunuz. Daha sonra sizi kümeler halinde soyunma odalarına götürüp sadece altınızda şort ya da boxer kalacak şekilde soyundurup sahaya alıyorlar ve sınav komisyonunun olduğu yerde sıranızla boy kilo endeksine alınıyorsunuz buradan geçenler komisyon karşısında vücut ve ağız muayenesine tabi tutulduktan sonra en son renk körlüğü testine tabi tutuluyorsunuz buradaki komiser size genel hayatınızla alakalı bir kaç soru sorduktan sonra isim listesini imzalamanızı istiyor ve o anda size ”olumlu” ya da ” olumsuz” diyerek neticeyi bildiriyor.

Sakalsız gitmeniz önemli çünkü bu şekilde sizin işe ve komisyona karşı ciddiyetinizi ve verdiğiniz önemi temsil ediyor onlara göre, ayrıca sağlık muayenesinde yüzünüzü de muayene ettikleri için sakladığınız bir kusur olup olmadığını akıllarına getirebilirler.
Fotoğrafınız sakalsız olmalı bunu o şekilde istiyorlar.
Evraklarınızı gitmeden önce doldurmanız size zaman ve hız kazandırır işiniz erken biter.
Sınavınız sabah 08:00 ise o saatte gidin öğlen olanlar sabah boşuna gitmesin saatinden önce almıyorlar geri dönen çok oldu.
Ortalama 2-3 saat süren bir süreçtir. Sabah önlerden gireyim diye boş yere yığılmanıza gerek yok, kapıdan alırken zaten her yer karman çorman oluyor zaten çok fazla zaman da almıyor.
Herkese başarılar Allah yardımcınız olsun.

Mehmet
Mehmet

İkametgah belgesi nüfus onaylı yazıyor e devlet aldığımızda oluyor mu

Fatih
Fatih

S.a admin esimin adli sicil kagıdınıda cıkarmam gerekiyomu

Yigit danisan
Yigit danisan

Admin kolumun yukari tarafinda gencken yaptigim izler var ama fazla belli degil acaba sorun olurmu sadece bitanesi belli oluyo

Busrakoksal
Busrakoksal

Kolumda ust tarafinda cizikler var heryeri inceliyolarmi admin bide fonteten sursek anlarlarmi

Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...