Ana Sayfa / Bekçi Alımları / Bekçilik Başvurularında ve Biyometrik Fotoğrafta Sakal Konusu

Bekçilik Başvurularında ve Biyometrik Fotoğrafta Sakal Konusu

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz binler, 2019 1. ve 2. dönem için evrak teslimi ve ön sağlık başvurusu için planlandıkları polis okullarına gitmeye devam ediyorlar. 3. gününe giren bu süreç 29 Nisan 2019 tarihine kadar 23 Nisan günü hariç hafta sonu dahil olmak üzere devam edecek. Sitemize gelen soruların bir kısmını evrak teslimi ve ön sağlık taraması aşamasına sakal ile gidip gidemeyeceğini, biyometrik fotoğrafta sakal olsa sorun yaşayıp yaşamayacağını soran ziyaretçilerimiz oluşturuyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına müracaat için gidecek adayların yanlarında başvuru evrakları ile birlikte fotoğraflar için bir adet zarf ve sağlık kontrol işlemlerinde kolaylık olması açısından şort veya eşofman getirmelerini tavsiye ederiz. Adaylar sakal traşı olmuş vaziyette gitmeleri kendileri için iyi olur. Çoğu polis okulunda sakal bıyık olan, fotoğrafı da sakal bıyıklı olan adaylar geri çevrilmekte, düzgün halde tekrar gelmeleri istenmektedir.

Adayların  e-devlet üzerinden çıkaracakları tarihçeli ikametgah adres belgesi kabul edilmektedir. Çoğu polis okulunda diğer başvuru evrakları da e-devlet üzerinden barkodlu olmak koşuluyla kabul edilmektedir.

ÖNEMLİ:   2019 Bekçilik Yazılı Sınav İtiraz Sonuçları Açıklandı

130
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Ali
Ziyaretçi
Ali

Admin Liseyi Bitirdim, Askere gitmedim Ne yapmam gerekiyor,

Zeki
Ziyaretçi
Zeki

Bekcilik icin yirmilik dis cekimi eksik sayılıyomu admin?

42HÜSEYİN
Ziyaretçi
42HÜSEYİN

ADMİN GÖZLÜK KULLANIYORUM VE BİOMETRİK FOTOĞRAFI GÖZLÜKLÜ VE GÖZLÜKSÜZ CEKTİRDİM SORUN OLUR MU .HANGİ FOTOGRAFI VEREYİM

Yıldırım
Ziyaretçi
Yıldırım

28.04 tarihinde Arnavutkoy pomem gidecek olan var mı?

Anıl
Ziyaretçi
Anıl

18.04 gitmiştim. 538 629 53 93 ara

mahmut
Ziyaretçi
mahmut

merhaba
yarın bursa yıldırımda 2. komisyonda evrak teslim edicem şort falan götüreniniz oldu mu gerek oluyor mu ? teşekkür ederim

ekrem
Ziyaretçi
ekrem

bende orada gireceği hocam nasıl oldu anlatırmısınız ? resimleriniz sakallımıydı ? Kurulda soru mu sordular kağıt mı okuttular ? İnşallah geçmiştirsiniz.

Cengiz
Ziyaretçi
Cengiz

Gözlük kıllanıyorum sıkıntı olur mu

Davut
Ziyaretçi
Davut

Teşekkür ederim admin.Peki yazılı sınava giderken yeni sakalsız resim götürsem dosyamdaki resimlerle değiştirebilirlermi.

ANNE
Ziyaretçi
ANNE

OĞLUM HEPATİD B SAĞLIKTA İŞARETLERSEM ELENİRMİYİZ ÇÜNKÜ HEPATİTİNDE AŞAMALARI VAR ÇÜNKÜ YOK İŞARETLESEM YANLIŞ YAPMIŞ OLURMUYUZ? GENEL SAĞLIKTA DURUMUNA GÖRE KARAR VERİLSE SİZCE DOĞRU OLUR MU BİRDE Bİ ANNE OLARAK KEŞKE DEVLETİMİZ BÖYLE SINAV YAPARKEN BÜTÜN AŞAMALARI GEÇİP EN SON SAĞLIĞI KOYMASALARDI KEŞKE İLK SAĞLIK TARAMASI OLSAYDI ÇOCUKLARIMIZ DİĞER KADEMELERDE HEYECANLI BİR ŞEKİLDE GEÇİP EVRAK KONTROLÜ SÖZLÜ MÜLAKAT BOY KİLO YAZILI SINAV PARKUR BUNLARI GEÇİP SAĞLIKTAN KALMAK ÇOK KÖTÜ NACİZANE BİR YORUM LÜTFEN DİKKATE ALIRSANIZ MEMNUN OLURUM BÜTÜN EVLATLARIMIZA BAŞARILAR

Davut
Ziyaretçi
Davut

Admin biyometrik resmim sakallıydı birşey demediler ve ön saglıktan da geçtim sorun olsa söylerlerdi deyilmi polisler orada iken

Yasin
Ziyaretçi
Yasin

Hocam ben istanbul Sarıyer’de gireceğim evraklarımın üst kısmına Sarıyer pomem müdürlüğenemi yazacağım

Halil
Ziyaretçi
Halil

Admin eski kimlik var sıkıntı olurmu yoksa çipli kimlik çıkartmak mi gerekiyor?

Ali Özdemir
Ziyaretçi
Ali Özdemir

Asparagas . Sakalları boş yere kestik 🙂

Sakallı fotoğraf ve sakal ( yüz detayı görünmek şartı ile ) kabuldür

Davut
Ziyaretçi
Davut

Ali bende biyometrik resimde sakallıyım ama sakalın altı gözükmüyo kafama takıldı bakalım yazılı sınavda sakalsız resim götürücem değiştirmeleri için işimizi garantiye alalım

Cenk
Ziyaretçi
Cenk

Diploma yerine e devletten mezuniyet belgesi çıkarsak olur mu ?

ERCAN
Ziyaretçi
ERCAN

Admin merhaba ben askerlik terhis belgesini askerlik şubesinden almadım, e devletten çıkarttım.Bir de hizmet belgesi vermişlerdi bu belge terhis belgesi yerine geçermi?

berat
Ziyaretçi
berat

merhaba eşofmanla gitsem birşey derler mi acaba?

Cihazınızda internet yok...