Bekçilik Başvurularında ve Biyometrik Fotoğrafta Sakal Konusu
bekci basvuru sakal biyik

Bekçilik Başvurularında ve Biyometrik Fotoğrafta Sakal Konusu

Çarşı ve mahalle bekçisi olmak isteyen yüz binler, 2019 1. ve 2. dönem için evrak teslimi ve ön sağlık başvurusu için planlandıkları polis okullarına gitmeye devam ediyorlar. 3. gününe giren bu süreç 29 Nisan 2019 tarihine kadar 23 Nisan günü hariç hafta sonu dahil olmak üzere devam edecek. Sitemize gelen soruların bir kısmını evrak teslimi ve ön sağlık taraması aşamasına sakal ile gidip gidemeyeceğini, biyometrik fotoğrafta sakal olsa sorun yaşayıp yaşamayacağını soran ziyaretçilerimiz oluşturuyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği Giriş Sınavına müracaat için gidecek adayların yanlarında başvuru evrakları ile birlikte fotoğraflar için bir adet zarf ve sağlık kontrol işlemlerinde kolaylık olması açısından şort veya eşofman getirmelerini tavsiye ederiz. Adaylar sakal traşı olmuş vaziyette gitmeleri kendileri için iyi olur. Çoğu polis okulunda sakal bıyık olan, fotoğrafı da sakal bıyıklı olan adaylar geri çevrilmekte, düzgün halde tekrar gelmeleri istenmektedir.

Adayların  e-devlet üzerinden çıkaracakları tarihçeli ikametgah adres belgesi kabul edilmektedir. Çoğu polis okulunda diğer başvuru evrakları da e-devlet üzerinden barkodlu olmak koşuluyla kabul edilmektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
130 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Emre
Emre

Admin ön sağlık kontrolünde göğüs kıllarında sıkıntı olur mu.

Dursun
Dursun

Kaşımda çocukluktan kalma dikis izi var ama fazla belli değil aynı kızarık gibi görünüyor kalır mıyım

Süleyman
Süleyman

Biy kilo endeksi ne zaman ölçülüyor

Süleyman
Süleyman
Cevaplandı:   Utku DEMİR

1 kg fazlam var 188 boy 96 kg mim bana spor mülakatında boy kilo endeksi alınacağı söylendi:(:(:

Emir
Emir

Admin merhaba iş nedeni ile kolu açmaktan sağ elimin parmak etlerinde hafifte sıyirmalar var tırnaklarımda bir sıkıntı yok ön sağlıkta problem olurmu teşekkürler.

Sezer
Sezer

Admin 2018 de kasık fıtığı ameliyatı oldum kapalı. Göbek deliğinde ufak iz var 1 2 santim sizce ne yapmalıyım

Aydın
Aydın

Admin ön dişimin 1 tanesinde kırık vardı ek yaptılar sıkıntı olur mu

Ufuk
Ufuk

Mülakatlarda biraz zorluk yaşatılıyormuş işi zorlaştırıyorlarmış dogrumu

Ramazan
Ramazan

Admin belimde kifoz yani kamburluk var ama öyle hareketleri mi etkilemiyor gittiğim doktor spor yaparak kurtulabilirsin dedi sıkıntı olutlrmu söylemeden on başvuruda sıkıntı olurmu söylersem elerlermi

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...