Bekçilik Başvuru Süreleri Uzatıldı mı?

Çarşı ve Mahalle Bekçileri alımı yapan bazı valilikler başvuruları uzattıklarını duyurdu. Bu diğer Bekçi alımı yapan ilçeleri etkilememektedir. Yapılan erteleme şuan için İzmir ve İstanbul valiliklerinden duyurulmuştur. Diğer illerden herhangi bir duyuru gelene kadar başvuru süresi değişmeyecektir.

İlk duyuru yayınlayan İzmir valiliği’nin yaptığı duyuru ” Çarşı ve Mahalle Bekçiliği başvuru süresi 28 Kasım 2017 günü saat:17:30’a kadar uzatılmıştır. İlgililere duyurulur. ” şeklinde 21 Kasım 2017 tarihinde yayınlanmıştı. İzmir valiliği bazı konularda önden gitmeye devam ediyor.

İzmir valiliği, daha önce de yaptığı bir duyuru ile ikamet sorunu yaşayan adaylara çözüm getirmişti. İzmir valiliği 17 Kasım 2017 tarihinde yayınladığı İkamet duyurusu ile belgelemek kaydıyla (askerlik, eğitim, sağlık, meslek icabı vb.) nedenlerle ikametini başka illere aldıran ve son bir yıl içerisinde ikametini tekrar müracaat iline çevirenlerin başvuruları alınabilecektir.  ” . Bu açıklamaya göre belirtilen konularda ikamet durumunuzu belgeleyebiliyorsanız İzmir il sınırları içerisindeki başvurularınızın kabul edileceği belirtiliyor.

Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alımı için süre uzatma duyurusu ikinci olarak İstanbul valiliğinden geldi. Yayınlanan duyuru ile İstanbul Valiliği Bekçi alımları için başvuru son tarihini 24 Kasım 2017 saat 17:00’a kadar uzatmıştır. İstanbul için bilgilendirme duyurusu, Ataşehir kaymakamlığının internet sitesinden yapılmıştır bakmak isteyen arkadaşlar kaymakamlığın internet sitesinden bakabilirler.

Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir