Bekçilerin Yetkileri – Eğitimleri (Video) – BekçiAlımı

Bekçilerin Yetkileri – Eğitimleri (Video)

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2 yıldır ülkemizde oldukça yoğunlaştı. Buna rağmen ülke insanımız hala bekçilerin yetkilerini, sorumluluk ve eğitimlerini bilmiyor. Zaman zaman biz de bu konuda birçok haber yapıyor, kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. TRT HABER bu konuda enfes bir haber yaptı; aşağıdaki videoda bekçilerin eğitimleri, yetkileri ve diğer konularda çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bekçi ve polis işbirliği içerisinde görev yapar. Genel hizmet sınıfındadır. Emniyet mensubu oldukları için kanuna dayanaraktan kişileri durdurma, kimlik sorma yetkileri vardır. Eğer mukavemet gösteren bir kişi olursa kelepçe, jop kullanma ve en sonunda da silah kullanma hakkı ve yetkisi bulunmaktadır.

Halkımız bekçilere yardımcı olmalıdır. Durdurduklarında kimlik göstermeleri gerekmektedir. Bekçiler üst araması yapabilirler. Bekçiler kendi canlarına ya da vatandaşın canına kasıt durumu olursa silah kullanabilirler.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

5 Soru Cevaplandı

  1. ORTAOKUL ÖĞENCİLERİ ALINACAKMI ACABA AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDE OKUYOR YENİ BAŞLADI

  2. Lise açıktan okumaktayım doğum tarihim 13.09 1989 lise son okumaktayım bu şekilde sınava girebiliyormuyum

  3. Başvuruyu nerden yapacam

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir