Bekçilerin Yetkileri – Eğitimleri (Video)

Çarşı ve mahalle bekçiliği 2 yıldır ülkemizde oldukça yoğunlaştı. Buna rağmen ülke insanımız hala bekçilerin yetkilerini, sorumluluk ve eğitimlerini bilmiyor. Zaman zaman biz de bu konuda birçok haber yapıyor, kamuoyunu bilgilendirmeye çalışıyoruz. TRT HABER bu konuda enfes bir haber yaptı; aşağıdaki videoda bekçilerin eğitimleri, yetkileri ve diğer konularda çok detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Bekçi ve polis işbirliği içerisinde görev yapar. Genel hizmet sınıfındadır. Emniyet mensubu oldukları için kanuna dayanaraktan kişileri durdurma, kimlik sorma yetkileri vardır. Eğer mukavemet gösteren bir kişi olursa kelepçe, jop kullanma ve en sonunda da silah kullanma hakkı ve yetkisi bulunmaktadır.

Halkımız bekçilere yardımcı olmalıdır. Durdurduklarında kimlik göstermeleri gerekmektedir. Bekçiler üst araması yapabilirler. Bekçiler kendi canlarına ya da vatandaşın canına kasıt durumu olursa silah kullanabilirler.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak bekçi alımında YÜZ BİNLERCE rakibinizi geçmek için SÖZLÜ MÜLAKATTA yüksek almalısınız! Çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 5 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 598 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

5
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Mehmet almaz
Ziyaretçi
Mehmet almaz

Başvuruyu nerden yapacam

Kazım
Ziyaretçi
Kazım

Lise açıktan okumaktayım doğum tarihim 13.09 1989 lise son okumaktayım bu şekilde sınava girebiliyormuyum

MUSTAFA
Ziyaretçi
MUSTAFA

ORTAOKUL ÖĞENCİLERİ ALINACAKMI ACABA AÇIK ÖĞRETİM LİSESİNDE OKUYOR YENİ BAŞLADI