17 Haziran Pazar 2018
Ana Sayfa / Bekçi Haberleri / Bekçilerin Maaşları Ne Kadar

Bekçilerin Maaşları Ne Kadar

Çarşı ve mahalle bekçileri, yaptıkları kamu hizmeti karşılığında maaş ödemesi alırlar. Bekçilik, emniyet teşkilatının asli unsurlarından biri olarak kutsal bir meslektir. Bekçiler bu kutsal mesleği vatan ve millet hizmeti şeklinde içten gelerek yapmaktadırlar. Aldıkları maaş, yaptıkları iş karşılığı şeklinde düşünülmemelidir. Bu mesleği sevmeyen birinin haftada altı gece sokaklarda yaya olarak dolaşmasının -yaz kış demeden- imkanı yoktur!

Sitemize gelen soruların en başında, göreve yeni başlamış bir bekçi ne kadar maaş alır sorusu geliyor. Bu yazımızda bu konuyu açıklamaya çalışacağız.

Bilindiği üzere bekçiler ilkokul, ortaokul, lise ve lisans mezunu olabiliyorlar. Bu mezuniyetlerine göre maaşları farklılık göstermektedir:

  • Derece ve kademesi 11/1 Lise Mezunu olan Bekçi 3352,80 TL
  • Derece ve kademesi 10/1 Lise Mezunu olan Bekçi 3355,14 TL
  • Derece ve kademesi 9/1 Ön lisans Mezunu olan Bekçi 3357,50 TL
  • Derece ve kademesi 8/1 Lisans Mezunu ve Bekar olan Bekçi 3404,98 TL

Mahalle bekçiliği başlayan bir aday, eğer evli ise ve eşi çalışmıyorsa aşağıdaki yardımı da her ay alır:

  • Eşi Çalışmayan için: 231,65 TL

Bekçinin çocukları varsa, yaşına göre ve sayısına göre aşağıdaki katkıyı da almaya hak kazanır:

  • 1 Çocuk: 54,28 TL

Bu yardımlar dışında, eğer dil sınavına girip yüksek puan alırsa dil tazminatı, operasyonlara katılan bekçiler de operasyon tazminatı alırlar. Maaşlar her yıl kademe-dereceye göre artış gösterecektir. Umarız bu bilgiler genel bir bekçi maaşı profili oluşturmanıza yetmiştir.

Bekçi adayları; Mahalle Bekçisi olup olmayacağınızı belirleyecek olan yazılı ve sözlü sınava, hazır ve donanımlı olarak göğüs germek için aşağıdaki sınav ve test uygulamalarını satın alabilirsiniz. Üstelik bu uygulama ile ilinizdeki Bekçi Alım ilanlarını kaçırmayacak, ilan geldiği an bilgi alacaksınız. 40-50 TL fiyatlarla satılan kitapların yerine sadece 16.99 TL. Bir kez ödeyin, sürekli güncel ve hızlı bir çalışma imkanına sahip olun. 2018'de alınacak 17 bin bekçi arasında siz de yer alın. Üstelik bekçilik sınavları zamanında, sürekli güncellenen içeriklerle rakiplerinizden bir adım önde olacaksınız. Bu uygulamalar bekcialimi.com sitemizin resmi ve desteklediği uygulamalardır.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN

İlginizi Çekebilir!

En Az Lise Mezunu Ne Demek

2018 Bekçi Alımı süreci, Polis Akademisi’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı duyuru ile başlamış bulunuyor. Önümüzdeki günlerde, …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir