Bekçilerin Maaşları Ne Kadar

Çarşı ve mahalle bekçileri, yaptıkları kamu hizmeti karşılığında maaş ödemesi alırlar. Bekçilik, emniyet teşkilatının asli unsurlarından biri olarak kutsal bir meslektir. Bekçiler bu kutsal mesleği vatan ve millet hizmeti şeklinde içten gelerek yapmaktadırlar. Aldıkları maaş, yaptıkları iş karşılığı şeklinde düşünülmemelidir. Bu mesleği sevmeyen birinin haftada altı gece sokaklarda yaya olarak dolaşmasının -yaz kış demeden- imkanı yoktur!

Sitemize gelen soruların en başında, göreve yeni başlamış bir bekçi ne kadar maaş alır sorusu geliyor. Bu yazımızda bu konuyu açıklamaya çalışacağız.

Bilindiği üzere bekçiler ilkokul, ortaokul, lise ve lisans mezunu olabiliyorlar. Bu mezuniyetlerine göre maaşları farklılık göstermektedir:

  • Derece ve kademesi 11/1 Lise Mezunu olan Bekçi 3352,80 TL
  • Derece ve kademesi 10/1 Lise Mezunu olan Bekçi 3355,14 TL
  • Derece ve kademesi 9/1 Ön lisans Mezunu olan Bekçi 3357,50 TL
  • Derece ve kademesi 8/1 Lisans Mezunu ve Bekar olan Bekçi 3404,98 TL

Mahalle bekçiliği başlayan bir aday, eğer evli ise ve eşi çalışmıyorsa aşağıdaki yardımı da her ay alır:

  • Eşi Çalışmayan için: 231,65 TL

Bekçinin çocukları varsa, yaşına göre ve sayısına göre aşağıdaki katkıyı da almaya hak kazanır:

  • 1 Çocuk: 54,28 TL

Bu yardımlar dışında, eğer dil sınavına girip yüksek puan alırsa dil tazminatı, operasyonlara katılan bekçiler de operasyon tazminatı alırlar. Maaşlar her yıl kademe-dereceye göre artış gösterecektir. Umarız bu bilgiler genel bir bekçi maaşı profili oluşturmanıza yetmiştir.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak 10 bin bekçi alımını kaçırmamak, yazılı ve sözlü sınavına çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Bu sayede on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir