Bekçi Adaylarına Resmi Tebliğler Yapılmaya Başlandı

1.dönem planlaması kapsamında ataması yapılacak olan 10 bin 500 bekçi adaylarının görev başlangıçları için resmi tebliğler yapılmaya başlandı. Resmi tebliğler il bazında ve aday aday yapılmakta olup, raporları Ankara Sağlık Daire Başkanlığı tarafından onanan ve güvenlik-arşiv araştırması sorunsuz olan kişileri ilgilendirmektedir. Sağlık kurulu raporu ve güvenlik soruşturması sorunsuz olan adaylara tebliğler ve görev yapacakları yerler İl-ilçe emniyet müdürlükleri tarafından duyuruluyor.

772 sayılı Çarsı ve Mahalle Bekçileri Kanunu”, “Çarşı ve Mahalle Bekçiliğine Giriş Sınavı Yönetmeliği“, ” Güvenlik soruşturması Soruşturması ve Arşiv Araştırması Yönetmeliği” ile “Emniyet Teşkilatı Sağlık Şartları Yönetmeliği” hükümleri doğrultusunda, Çarşı ve Mahalle Bekçisi olarak atanmaya hak  kazanarak valilik makamının  oluru ile atandığı yere  (24) saat içerisinde görevine başlaması gerektiği tebliğ edildi.

Kendisine tebliğ gelmeyen adaylar emniyet müdürlüklerinden bilgi alabilirler. Konu ile ilgili gelişmeler oldukça haber yapmaya devam edeceğiz.

Bu makale ile alakalı toplam 57 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.

57
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Okan
Ziyaretçi
Okan

Slm admin ben lise 2 terkim sinava girebilirmigim

Ali dumlu
Ziyaretçi
Ali dumlu

2018/1 Carsi ve Mahalle Bekciligi SAGLIK KURULU RAPORUNUZ OLUMSUZ SONUCLANMISTIR. Raporunuzun tekrar degerlendirilmesi icin 07.01.2019 gunu saat:15.00 da Konya Il Emniyet Mudurlugu Egitim Sube Mudurlugune gelerek evraklarinizi almaniz gerekmektedir. (Kule Site AVM civarinda olan) B002

Aykut Baykara
Ziyaretçi
Aykut Baykara

Admin biz aydında 180 kişiyiz 103 kişinin evrağı gelmiş perşembe günü çağırdılar geriye kalanlarımız evrak gelmesini bekliyoruz aklıma takılan sadece bugüne kadar herhangi bir olumsuzluk sebebiyle aranmadım bu saatten sonra olumsuz olma gibi bir durum olur mu? Teşekkürler.

Hyrdn
Ziyaretçi
Hyrdn

Bu tebliğle birlikte maaş başlarmi yani 15 inde maaş alınırmi?

Bekçi
Ziyaretçi
Bekçi

Aydın pomem 650
Balıkesir 1000
Bayburt 750
Bursa 550
Çankırı 550
Elmadağ 1300
Erzincan 1907
Karabük 800
Mersin 700
Merzifon 350
Niğde 1000
Rize 700

Eğitimler 14 ocak-22 şubat arası

Dimo
Ziyaretçi
Dimo

Sağlık daire başk. Geçmişe ait ilaç kontrolünü kaç yıla kadar yapıyor bilginiz var mı

Snlgks
Ziyaretçi
Snlgks

Merhaba sayın admın ben kayseriden bekçiliği kazandım bize ne zaman tebliğ tebellüğ gelir duyumun var mı kimisine göre 3 haftayı bulur diyor

Yunus
Ziyaretçi
Yunus

İyi çalışmalar. Siirtte atamalar başladı yarın bizleri gerekli işlemleri yapmak için emniyete çağırdılar banka hesabı da hemen yarın açılacakmış maaşlar için. Çalıştığım işten sigorta çıkışımı henüz yapmadım sorun olur mu?

Melendizli
Ziyaretçi
Melendizli

Polis Akademisi toplu bir intibak duyurusu yapmayacak mı?
Her il kendi adaylarını tek tek arayacak mı?
24 saat içinde başlayın demişler? Nereye başlayacağız? Eğitim için malzeme vs istemeyecekler mi?
Bu tebliği alan arkadaş bi açıklama yapsa çok iyi olur?
Nevşehir,Aksaray,Niğde de daha ses seda yok?

Ahmet
Ziyaretçi
Ahmet

7sinde egtim oluyor dosyalar tam olarak açıklanmadı sonradan açıklanan tebliğler nasıl olucak geç kalmış olmicaklarmi ??

misafir
Ziyaretçi
misafir

İstanbul yedeklerin durumu nedir? Bir bilgi var mı yedeklerle ilgili

Bekçi
Ziyaretçi
Bekçi

Samsun tebliğleri açıklandı mı arkadaşlar bilgisi olan var mı

Bekçi
Ziyaretçi
Bekçi

Samsundan arananlar oldu mu acaba arkadaşlar ?

misafir
Ziyaretçi
misafir

İstanbul yedeklerle ilgili bi gelişme var mı ?

Mustafa
Ziyaretçi
Mustafa

Admin eşimle tartışma yasadim itişme kalkışma sonucu eşim hirsla hastaneden darp raporu alıp şikayetçi olmuş ve 1.aile mahkemesinden 2 ay uzaklaştırma kararı almış bu durum arşiv araştırmasında ve bekcilikte sıkıntı olurmu ne yapmamız lazım eşimle konuşuyoruz ve barıştık sayılır rica etsem bir açıklama yapabilirmisin teşekkür ederim