Baz İstasyonu Kirası -Düzenli Nakit Gelir- – BekçiAlımı

Baz İstasyonu Kirası -Düzenli Nakit Gelir-

Baz istasyonları, mobil operatoröler tarafından hizmet sunulması için dikilen anten ve sistemin kendisine verilen addır. Baz istasyonları ortalama kira geliri olarak lokasyona göre oldukça yüksek para sağlamaktadır. Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom, baz istasyonu yeri kiralayan kuruluşlardır. Düzenli kira geliri, enflasyon oranında artış, nakit ödeme, yıllık toplu kira alma ve kurumsal firmalara kiralama gibi avantajlar nedenile mülk sahipleri çatılarına, apartmanlarına, boş arsalarına ve uygun yerlere baz istasyonu kurulması için kiralamak istiyorlar.

Ortalama Baz İstasyonu Kiraları

Ortalama baz istasyonu kiralarında, istasyonun kurulacağı yerin önemi büyüktür. Şehir içinde merkezi ve yüz binlerce kişiye ulaşılacak bir alan ile dağ başında etrafında az yerleşim olan bir yere verilecek kira bedeli farklılık gösterir. Şehir merkezinde çatıya kurulacak bir baz istasyonu aylık 15 ile 25 bin TL arasında kira geliri getirmektedir. Boş ve tenha arazilere kurulacak yüksek hatlı baz istasyonları da 10 ile 15 bin TL arası aylık kira geliri sağlamaktadır.

Çatıya Kurulan Baz İstasyonu

Ülkemizde özellikle nüfus yoğun alanlarda çatıya kurulan baz istasyonları tercih ediliyor. Çatıda yer alan baz istasyonu ile yüksek bir çekim alanına ve yoğun nüfusa ulaşan firmalar, şehir içi baz istasyonlarına yüksek kira bedeli ödemektedir.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir