Banka Hesap Numarasından Telefon Bulma – BekçiAlımı

Banka Hesap Numarasından Telefon Bulma

Banka hesabı açtıran kişiler hesabı açtırdıktan sonra bazı bilgiler verilir. Bunların en önemlisi de hesap numarasıdır. Hesap numarası sizin işlemleriniz için gereklidir, para gönderme, alışveriş yapma gibi pek çok konuda size gerekecek şeydir. Bunun nedeni de hesap numarasının banka hesapları için kimlik anlamına gelmesidir. Banka hesap numarası kimlik olduğuna geldiğine göre banka hesap numarasından telefon bulma mümkün mü? Eğer bir bankacı olsaydınız kendi bankanızda hesabı olan bir kişinin bilgilerini sorgulayabilirsiniz ancak bu durumda bile lüzumsuz şekilde bunu yapmak kurallara uygun olmayacaktır.

Banka Hesap Numarasından Telefon Bulma, Nasıl Yapılır?

Banka hesap numarasından telefon bulma gibi bir durum bankada işlem yapılmadığında ya da adli bir sorun olmadığında mümkün değildir. Bunun nedeni ise kişilerin bilgilerinin gizli tutulmasının gerekliliğidir. Banka hesabın sahibi dışında bir kişiye ne hesapla ne de hesap sahibi ile ilgili bilgi veremez. Böyle bir durum yaşandığı taktirde bu bilgiyi veren kişi büyük bir risk alacaktır. Bu nedenle banka çalışanları risk almayı tercih etmeyecek ve bu bilgileri talep eden bir kişiye vermeyecektir.

Iban Çözümleme Nedir?

banka hesap numarasından telefon bulma gibi bir ihtimal olmasa da Iban ile bazı bilgilere ulaşırsınız ama bunun için öncelikle çözümlemeyi öğrenmeniz gerekir. EFT ve havale gibi konularda ıban bizim için en önemli numaradır. Iban çözümleme ile kolayca ibandan hesap no bulma ve şube kodunu bulma işlemlerini yapabilirsiniz. Böylece şube kodu, hesap numarası gibi tüm bilgileri bir kişinin Iban numarasıyla öğrenebilirsiniz. Iban numaranıza ise internet bankacılığı, mobil bankacılığa giriş yapabilirsiniz. Hesaplarım sekmesinden aradığınız hesabı bulun ve hemen öğrenin. Ya da elinizde bulunan bir belgeye bakın ve öğrenin. Ya da çağrı merkezini arayarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir