Banka Hesap Numarasından Telefon Bulma
Banka Hesap Numarasindan Telefon Bulma

Banka Hesap Numarasından Telefon Bulma

Banka hesabı açtıran kişiler hesabı açtırdıktan sonra bazı bilgiler verilir. Bunların en önemlisi de hesap numarasıdır. Hesap numarası sizin işlemleriniz için gereklidir, para gönderme, alışveriş yapma gibi pek çok konuda size gerekecek şeydir. Bunun nedeni de hesap numarasının banka hesapları için kimlik anlamına gelmesidir. Banka hesap numarası kimlik olduğuna geldiğine göre banka hesap numarasından telefon bulma mümkün mü? Eğer bir bankacı olsaydınız kendi bankanızda hesabı olan bir kişinin bilgilerini sorgulayabilirsiniz ancak bu durumda bile lüzumsuz şekilde bunu yapmak kurallara uygun olmayacaktır.

Banka Hesap Numarasından Telefon Bulma, Nasıl Yapılır?

Banka hesap numarasından telefon bulma gibi bir durum bankada işlem yapılmadığında ya da adli bir sorun olmadığında mümkün değildir. Bunun nedeni ise kişilerin bilgilerinin gizli tutulmasının gerekliliğidir. Banka hesabın sahibi dışında bir kişiye ne hesapla ne de hesap sahibi ile ilgili bilgi veremez. Böyle bir durum yaşandığı taktirde bu bilgiyi veren kişi büyük bir risk alacaktır. Bu nedenle banka çalışanları risk almayı tercih etmeyecek ve bu bilgileri talep eden bir kişiye vermeyecektir.

Iban Çözümleme Nedir?

banka hesap numarasından telefon bulma gibi bir ihtimal olmasa da Iban ile bazı bilgilere ulaşırsınız ama bunun için öncelikle çözümlemeyi öğrenmeniz gerekir. EFT ve havale gibi konularda ıban bizim için en önemli numaradır. Iban çözümleme ile kolayca ibandan hesap no bulma ve şube kodunu bulma işlemlerini yapabilirsiniz. Böylece şube kodu, hesap numarası gibi tüm bilgileri bir kişinin Iban numarasıyla öğrenebilirsiniz. Iban numaranıza ise internet bankacılığı, mobil bankacılığa giriş yapabilirsiniz. Hesaplarım sekmesinden aradığınız hesabı bulun ve hemen öğrenin. Ya da elinizde bulunan bir belgeye bakın ve öğrenin. Ya da çağrı merkezini arayarak istediğiniz bilgiye ulaşabilirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Banka hesap numarasından hangi bilgilere ulaşılabilir?

Bankalar müşteri bilgilerini saklı tutmak zorunda oldukları için bir kişinin hesabı hakkında sadece kendisine bilgi verirler. Bu nedenle banka hesap numarası ile en fazla site üzerinden Iban numarası bulunur.

Hesap numarası nedir?

Hesap numarası bankadan hesap açtıran bir kişi için verilen numaradır ve bu numara hesabın kimliği olma niteliği taşır.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...