Banka Hesap Numarasından Adres Bulma
Banka Hesap Numarasindan Adres Bulma

Banka Hesap Numarasından Adres Bulma

Hesap numarası, eğer bir bankadan hesap açtırırsanız size verilecek olan sayılardan oluşan bir koddur. Bu kod ile para transferi, ödeme gibi finansal işlerinizi ait olduğu banka hesabı ile yapabilirsiniz. Banka hesap numarası ile birçok bilgi öğrenilebilir. Ancak bu durum kim için geçerlidir? Banka hesap numarasından adres bulma, telefon bulma, ad soyad bulma gibi bilgiler hesap sahibi tarafından öğrenilir ancak siz hesap sahibi değilseniz bu bilgileri banka çalışanları size vermezler. Niyetiniz iyi veya kötü olabilir bunu kimse umursamaz önemli olan bankanın bilgi saklama politikasıdır. Eğer bir bilgi verilirse bunun sorumlusu banka çalışanı ve bankanın kendisidir.

Banka Hesap Numarasından Adres Bulma, Nasıl Yapılır?

Banka hesap numarasından adres bulma, gibi bir uygulama olamaz çünkü bankalar üçüncü kişilere hesap ile ilgili bilgi veremez. Aksi taktirde yaşanan bir sorun da bu bilgiyi veren banka çalışanı ve banka sorumlu olacaktır. Bu nedenle banka bilgilerin gizliliği adına bir kural koymuştur. Diğer yandan bir kesin kural olmasa da banka çalışanı riske girmek istemeyeceği için bu bilgiyi vermezler.

Hesap Numarası İle Iban Sorgulama

Banka hesap numarasından adres bulma nasıl yapılır? Hesap numarası bizim banka hesabımızın kimliğidir ve bu kimlik bizim kimlik numaramız gibi en çok kullanılan numaradır. Her işlemde geçerli olan kod hesap numarasıdır. Bankalar müşterilerinin hesap numaraları ile Iban numarasını bulması için web sitelerinde bir sorgulama sayfayı koyarlar. Bu sorgulama her zaman aynı sistemle işler. Şubenizi seçtikten sonra müşteri numarası ve ek numarayı doldurduktan sonra hesap numaranızı da yazarsınız ve Iban’ını öğrenirsiniz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Iban sorgulama işleminde bankadan bankaya bir farklılık var mıdır?

Bankalarda hesap numarası kullanarak Iban sorgulama işleminde tüm bankalar aynı sistemle çalışır. Hesap numarası sorgulama ekranına gereken bilgilerle girilir ve böylece sorgulama yapılır.

Hesap numarası ile hangi bilgilere ulaşabilirsiniz?

Hesap numarası ile eğer kendi banka hesabınız ise neredeyse her türlü bilgiyi edinebilirsiniz. Ama hesap bir başkasına ait ise siz hesapla ilgili bir bilgi alamazsınız, bilgileri saklamakla yükümlü çalışanlar size bilgi vermezler.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...