Bakan Soylu’dan Bekçi Alımları Açıklaması
2494464B 3C3B 4F48 A5C8 67DF68717CFA

Bakan Soylu’dan Bekçi Alımları Açıklaması

Bakan Süleyman SOYLU, 10 bin bekçi alımı ile ilgili 5 Aralık 2018 tarihinde bir televizyon programında açıklamalar yaptı. Bakan SOYLU’nun açıklaması şu şekildedir:

Gece bekçilerinden çok memnunum. İstanbul’da şu an 2800 gece bekçisi var. 1200 gece bekçisinin eğitimi Ocak-Şubat 2019 tarihinde bitecek ve İstanbul’da göreve başlayacaklar. (7 bin bekçi alımında kontenjanlar arttırıldı.) Toplam 10500 gece bekçisi göreve başlatıyoruz, 1200’ünü İstanbul’a veriyoruz, tüm vilayetlerde göreve başlatıyoruz. İstanbul’da toplam 4 bin gece bekçisi olacak. Ankara’da 1500 oluyor. İzmir’e 1200 civarında ilave ediyoruz.

Bu açıklamalardan anlaşılacağı üzere 7 bin bekçi kontenjanı olan 2018 dönem 1. bekçi alım sayısı 10500’e çıkartıldı. Yani 3500 ek bekçi kontenjanı da bu alımda yapıldı. Bunun sonuçları şöyle oldu:

  • Asıl sayısı arttığı için bu süreçte adayların kazanma şansı artmış oldu.
  • Yedek bekleyenlerin şansı artmış oldu.
  • İleride yapılacak olan 10 bin bekçi kontenjanı düşürülmüş oldu. Ek alım kontenjanı resmi gazete yayınlanmazsa 2019 yılı içinde 6500 bekçi daha alınacaktır diyebiliriz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
171 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Kadir
Kadir

7000 bekci aliminda yedeklere kalanlari mi çağıracak lar simdi admin

Muhammed
Muhammed

Başvurular başladımı nezaman başlicak bilgi verirmisiniz

Muhammed
Muhammed

Ortaokul mezunları da basvuru yapabilecekmi

İlyas
İlyas

Yazılı 86 spor 46 direk başarısız
Benden düşük alanlar asil
Yedek bile değil
Neden elendigimizi nasıl öğrenecegiz

İlyas
İlyas
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Güvenlikten kalmış olabilir miyiz
Dayım fetoden ihraç edilmişti beni etkilemiş midir

İlyas
İlyas
Cevaplandı:   Utku DEMİR

Peki mülakat öncesi yada sonuçlar açıklanana kadar güvenlik soruşturması yapıl dımı

Muhammet
Muhammet
Cevaplandı:   İlyas

Diyelimki soruşturmadan elendik bunu nasıl önümüzden kaldırırız. Yani nereye gideceğiz.Admin yardım edermisin kaç gündür perişan haldeyim benden düşük alanlar asil ben ne yedek ne de sıralamaya giremedin yazıyor. Bu nasıl iş

Stark
Stark

215.yedek izmirden bence gelmez bana

QQ
QQ

Kafadaki sorular açığa kavuştu sanırım Soylu’nun bu konuşması sonrası. Haber için teşekkürler.

Yücel
Yücel

Merhaba. Benim mülakat sonucum başarısız yazıyor ama kaç aldıgımı bilmiyorum. Bu yedi bine ek alımlar oluyor. Demek istedigim asil sayıları arttı yedekler de asil oluyor kontejyan yetersiz olursa başarısız adaylardan puana göre çağrılan olur mu

Azem
Azem

Admin ankaradan 292. Yedeğim sıra gelirmi bana fikrini öğrenebilirmiyim 500 artırdık diye bakanımız 150 Asıl la beraberse 650 eder sıra gelmezmi ordaki ayrıntıyı anlamadim ..

1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...