Babe Çatlak Tedavisi Kremi – BekçiAlımı

Babe Çatlak Tedavisi Kremi

Cilt çatlakları deride aşırı gerilmeler sonucu ortaya çıkan deri altındaki yırtıklardır. Gerilme yönüne göre de şekil alırlar. Bazı çatlakların eni bir santimetreye kadar çıkabilmektedir. Çatlaklar kadınların korkulu rüyasıdır. Neredeyse tüm kadınlar bu sorunu yaşamaktadır. Ayrıca yaşanan bu sorun son derece inatçıdır. Oluştuktan sonra ortadan kaldırılması oldukça zordur. Ancak ergenlik döneminde ortaya çıkan çatlakların tedavisi çok kolay olabilmektedir ya da kendiliğinden ortadan kalkabilmektedir. Çünkü cilt daha tazedir. Ancak hamilelik döneminin çatlaklarının kendi kendine geçmesi mümkün değildir. Bu nedenle hamileliğin 4. ayından itibaren çatlak kremi ya da nemlendiriciler kullanılabilir. Ayrıca çatlakların tedavisine ortaya çıkar çıkmaz başlanmalıdır. Aksi takdirde çatlaklarda çok daha inatçı bir durum söz konusu olacaktır.

Vücudun her noktasında çatlak oluşumu gerçekleşebilmektedir. Bacaklar, kalçalar, karın ya da göğüs, kadınlarda çatlakların en sık rastlandığı bölgelerdir. Obezite, ergenlik, hamilelik gibi etkenler kadınlarda çatlak oluşumuna neden olmaktadır. Ancak çatlaklardan korunmak, oluşan çatlakların etkilerini azaltmak ve derinleşmesine engel olmak mümkündür. Öncelikle yapmanız gereken ön tedbir almaktır. Yani vücudunuzda çatlak oluşumuna izin vermemeniz bunu önlemeniz gerekmektedir. Bunun için beslenmenize dikkat etmeli, kafeinli, gazlı içeceklerden uzak durmalı ve yaşamınıza hareket katmanız esastır. Ayrıca bedeninizi çatlak kremi ile nemlendirmenizde fayda vardır. Çatlak kremi bu konuda size fayda sağlayacaktır. Çatlaklar pembe ya da mor renkteyken rahatlıkla çözüme kavuşabilirsiniz. İşte bu süreç tedavi sürecidir.

Çatlak kremi çatlakların oluşumuna engel olabileceği gibi mevcut çatlakların daha da belirginleşmemesini ve yeni çatlakların ortaya çıkmamasını sağlayabilmektedir. Ayrıca erken dönemde yapacağınız nemlendirme tedaviyi kolaylaştıracaktır. Bu açıdan Babe Çatlak Tedavisi Kremini kullanabilirsiniz. Bu çatlak kremini vücudunuza masaj yaparak yayabilirsiniz. Zaman içinde de olumlu etkilerini gözlemleyebilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir