Aynı Bankadan 2 Kez Kredi Çekilir mi? – BekçiAlımı

Aynı Bankadan 2 Kez Kredi Çekilir mi?

Ülkemizde on milyonlarca insan bankaların sunduğu kredi olanaklarından faydalanıyor. Hemen hemen herkesin kredi kartı ve bankadan kullanılmış bir kredisi bulunuyor. Bazı durumlarda tek kredi kullandıktan sonra başka krediye de ihtiyacınız olabiliyor. Bu ihtiyaç nakit para gereksiniminden tutun da tatil, eşya, ev, arsa ve yatırım gibi amaçlar nedeniyle meydana gelmiş olabiliyor. Kredi kullanmak için banka ya da internet şubesi kanalları mevcut. Çoğu kişi de oturduğu yerden internet şubesinden kredi kullanmak istiyor. Bu durumda aynı bankadan 2 kez kredi çekilir mi şeklinde bir soru akla geliyor.

Kredim var kredi çekebilir miyim?

Mevcut bir krediniz varken yeni bir kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kullanabileceğiniz kredi adedinde bir sınır bulunmuyor. Yani aynı banka ya da farklı bir banka olması farketmeksizin birden fazla kredi kullanabilirsiniz. Kredi kullanmadaki sınır sayı değil miktardır. Krediler kişilere kredi notuna göre verilmektedir. Yani maaş ya da düzenli gelirinize göre bir kredi limitiniz vardır. Bu kredi limiti kredi kartı ve normal banka kredisi için bir üst sınır oluşturmada kullanılır. Yani maaşınızın ya da gelirinizin belli bir oranına kadar kredi kullanma limitiniz vardır. Bu limiti doldurana kadar kredi çekebilirsiniz.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir