Avangart Makyaj Nedir Nasıl Yapılır?

Her geçen yıl ve gün makyaj akımlarına yenileri ekleniyor. Birçok senedir popüler olan makyaj stili ise avangart makyaj. Öncü anlamına gelen avangart makyajını değişikliğe öncü anlamında algılayabiliriz. Yani yapılmayan değişik makyaj. Bu makyaj stili günlük olarak kullanılamaz. Daha çok podyumda boy gösteren modellere, fotoğraf çekimlerinde ve tiyatro sahnelerinde yapılır. Ayrıca bu makyaj stili profesyonel malzemeler ile yapılıyor. Avangart makyajın özellikleri sadece bununla sınırlı kalmaz. Makyaj malzemeleri ile figürler bile yapılır.

Detaylı Özellikler İle Avangart Makyaj

  1. Normal makyajdan farklı olarak çok tercih edilmeyen renkler kullanılır.
  2. Benzersizdir. Ayrıca hayal gücü oldukça etkilidir.
  3. Çoğunlukla gözlere daha dikkat çekilir.
  4. Çizilen figürler bir birini takip eder.
  5. Sim ve  tüy kullanımı fazladır. Peki, bütün bu özellikleri barındıran avangart makyaj nasıl yapılmalı?

Adım  Adım Avangart Makyaj Uygulaması

Anlatacağımız avangart makyaj profesyonel malzemeler olmadan yapılacak bir avangart makyajdır. Basit bir avangart makyaj yapmak için önce gözlere uygulayacak bir renk seçin. Seçtiğiniz farı göz kapağına tamamen uygulayın. Göz kapağı çizgilerinin dolmasına özen gösterin. Farı yedirdikten sonra göz kapağının altına ve üstüne çizmek bir figür belirleyin.

Eğer elinizde farklı renkte eyeliner varsa bu eyeliner ile belirlediğiniz figürü göz kapağının üstüne ve göz altına çizin. Eğer figür çizmek istemiyorsanız dikkat çekici bir parıltı ekleyebilirsiniz. Eğer ikisini de yapmak istiyorsanız çizdiğiniz figürün etrafına parıltıları ekleyin.

Bu parıltı yüz için kullanılan simlerdir. Hayal gücünüzü kullanın çizdiğiniz figür, göz farıyla ve simin birbirini tamamlamasını sağlayın. Eğer avangart makyajın biraz daha ileri olmasınıistersen kaşlarına tüy ya da yine sim yapabilirsin. Kirpiklerini istersen çok belli ya da belirsiz yap. Bu tamamen senin hayal gücüne kirpiklerinin nasıl durmasını istediğine bağlı. Yüz makyajını bitirdikten sonra ruj ile avangart makyajını sonlandırabilirsin. Ruj sürmede kullanacağın renk metalik renkler olabilir. Ya da yine hayal gücüne göre belirlediğin bir renk.

Metalik renk kullanmazsan dudağında iki farklı renk ruj kullanabilirsin. Bu hemen daha sıra dışı hem de avangart makyaja daha uygun olur. Avangart makyaj günlük makyaja uygun değildir. Oldukça ağır bir makyajdır. Ayrıca bu makyaj tamamen hayal gücüne bağlı. Hayal gücünü kullan ve oldukça sıra dışı bir avangart makyaj yap.

Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Başa dön tuşu

Cihazınızda internet yok...