ATM’den Kredi Almak
atmden kredi almak

ATM’den Kredi Almak

Bankalar büyük bir rekabet içerisinde çünkü salgınla beraber insanların krediye ihtiyacı oluyor ama birçoğunun düzenli gelirini kaybetmiş olması nedeniyle çoğunluk çektiği krediyi geri ödeme ihtimali az olan kişiler. Bu nedenle hala çalışan ve düzenli geliri olan kişilerin hangi bankayla çalıştığı önemli oluyor. Bankalar bu rekabet ortamında geliri kredi ödemeye elveren kişiler için kredi almayı kolaylaştırmayı hedefleyen ATM’den kredi almak yöntemini hayata geçirdi. Buna göre ister bankanın müşterisi olun ister olmayın ATM üzerinden kredi başvurusu yapıyorsunuz ve dakikalar içerisinde sonuç belli olabiliyor.

ATM’den Kredi Almak, Başvuru Şartları

ATM’den kredi almak için öncelikle bazı şartları sağlamanız gerekebilir. Bazı bankalar gelir beyanı isterken bazıları daha çok küçük meblağlarda ya da genellikle müşterisi olduğunuz için gelir beyanı olmadan kredi vermekte. Ancak aklınızda bu şartın olması size yarar sağlar, eğer gelir beyanı isterlerse gerekli belgeyi en kısa zamanda şubeye götürerek kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Yine bazı bankalar kredinizi onayladıktan sonra anında parayı çekmenize izin verirken bazıları en kısa süre içerisinde şubeye giderek sözleşme imzalamanızı takiben krediyi kullanmanıza izin verir. Tabi ki burada çekilen toplam tutar da önemlidir.

ATM’den Kredi Alma ve Geri Ödeme Süreci

Kredi başvurusu yapmak istediniz ve pratik bir yol olduğu için ATM’den kredi almak gibi bir yöntemi seçtiniz. Bu kredinin başvuru ve ödeme süreci genelde bankaların hepsinde farklıdır. Çekebileceğiniz alt ve üst limitler, sözleşme imzalama ve gelir beyanı zorunluluğu, vade, taksitlerin miktarı ve faiz oranı gibi birçok farklı etken bankalar tarafından farklı farklı belirlenir. Bu yüzden eğer kredi alma gibi bir düşünceniz varsa başvuru yapmadan önce bankaların web sitelerinden bu bilgileri incelemenizi tavsiye ederiz.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

ATM üzerinden kredi başvurusu yaptığımda kredi almaya hak kazandığımı nasıl öğrenebilirim?

Kredi almak için ATM’den başvuru yaptıktan sonra bazı bankalar birkaç dakika bazıların ise birkaç saat içerisinde bir SMS ile size durumu bildireceklerdir.

Gelirimi nasıl beyan edeceğim bankaya?

Kredi başvurusu için en önemli nokta sizin bankaya gelir beyan etmenizdir, bunun için başvuru öncesinde şubeye giderek gelir beyanı ile ilgili belgeyi teslim etmelisiniz, sonrasında 7/24 başvuru yapabilirsiniz.

Yazar: Musa GENÇ

Elektrik-elektronik mezunuyum. Uygun zamanlarda ilgilendiğim alanlarda içerik üretiyorum. Makalelerimi yazarken dil bilgisine, imla kurallarına ve doğru verilere ulaşmaya özen gösteriyorum. En güncel yazılarım ve makalelerimle sizlere bilgiler sunuyorum.
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...