ATM'den Döviz Bozdurma
ATMden Doviz Bozdurma

ATM’den Döviz Bozdurma

Dünya’da finansal araçların en bilineni paradır. Paranın farklı ülkelerdeki ismi ise dövizdir. Ülkemizde kullanılan en yaygın döviz türleri dolar ve eurodur. Bunlardan sonra sterlin gelmektedir. Dolar, euro ya da sterlin şeklinde döviziniz varsa bunu günlük işlerinizde kullanmak için bozdurmanız gerekir. Döviz bozdurma banka, döviz bürosu, kuyumcu ya da atm üzerinden yapılır. ATM’den döviz bozdurmanız için döviz atm’si bulmanız gerekmektedir. Bu hizmeti ise bazı bankalar sağlamaktadır.

Döviz ATM’si Olan Bankalar

Her bankanın ATM’si döviz bozma işlemini yapmamaktadır. Bazı bankaların özel ATM’leri döviz bozmaktadır. Ülkemizde döviz atm hizmeti sunan bankalar şunlardır:

  • TEB
  • QNB Finansbank
  • Halkbank
  • ING
  • Odeabank
  • Yapı Kredi Bankası
  • Akbank
  • İş Bankası

doviz atmsi

Bu bankaların döviz işlemi yapan ATM’lerini kendi sitelerinden sorgulayarak döviz atm’lerini bulabilir ve döviz bozum işleminizi kolaylıkla yapabilirsiniz. Döviz bozma işlemi için ilgili ATM’ye edip işlemler menüsünden ilgili sayfaya girerek elinizdeki nakit dolar euro gibi parayı verip karşılığında avantajlı kur ile Türk Lirası yani TL alabilirsiniz. Bu işlemin en büyük avantajı yüksek kur ile işlem yapma, az komisyon ödeme ve yedi yirmi dört nakit elde etme avantajıdır.

Kullanıcılar Bunları da Sordu

Atm'den döviz bozdurma hangi banka?

TEB
QNB Finansbank
Halkbank
ING
Odeabank
Yapı Kredi Bankası
Akbank
İş Bankası

ATM de dolar bozulur mu?

Evet döviz bozan ATM'ler aracılığı ile dolar bozup TL alabilirsiniz.

Atm'den Euro bozulur mu?

Evet döviz ATM'leri üzerinden euro bozup TL alabilirsiniz.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)
Yorumlara Abone Ol
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
1 2
Bildirimler kapat

Cihazınızda internet yok...