ATM Yeri Kiralama – BekçiAlımı

ATM Yeri Kiralama

Günlük faaliyetlerimizi devam ettirirken çeşitli alışverişlerimizde bankaların çeşitli kartlarından faydalanırız. Bunun yanında kartın geçmediği direkt nakit ödeme yapılması gereken noktalarda bir ATM bulup kağıt para çekmek isteriz. Dolayısıyla en güzel ATM yeri hep bize yakın olandır. Banka müşterilerinin haricinde aktif ve insan sirkülasyonunu yüksek olduğu bir bölgede yer sahibi olanlar için de ATM’ler önemli bir kazanç kapısıdır. Birçok finans kuruluşu ve banka kolay ulaşılabilecek merkezi noktaları kiralamaya çalışmakta. Bireysel ve kurumsal olarak ATM yeri önerme talebinde bulunarak elinizdeki gayrimenkulleri kiralamanız mümkün. ATM kira geliri günümüz şartlarında oldukça tatmin edicidir. Elbette burada önemli olan nokta elinizdeki yerin değeridir.

ATM Yeri Önerme Nasıl Yapılır?

Sahip olduğunuz yerin mevkisinin bir banka ATM’si için uygun olduğunu düşünüyorsanız bankalara başvuruda bulunarak ekspertizlerin keşfe gelmesini sağlayabilirsiniz. ATM yeri nasıl önerilir demeden önce kendinizce hesaplamalar yaparak günlük hayat içerisinde bölgedeki insan yoğunluğunu tahmin etmelisiniz. Çünkü bankalar gündelik işlem sayısına oldukça önem vermektedir. Pek tercih edilmeyen noktalardaki şubeleri genellikle zarar getirmekte. ATM yeri neye göre seçilir konusunun net cevabını ise ekspertizler verir. Yer keşfinde bulunan ekipler insan yoğunluyla beraber, alanın en az 5 metrekare olmasına bakar. Alanda ATM için gereken diğer teknik uygunluklar ve altyapılar için araştırma yaparlar.

ATM Yerinin Analizi

Keşif sonrasında belirttiğimiz tüm detaylar yetkili ekspertiz tarafınca raporlanır. İlgili noktanın yeterli olup olmadığı değerlendirilir. Örneğin yerin biçimine göre kapalı bir kabin halinde kurulurken kapalı alana yerleştirilip ön tarafı insanlara bakan modelleri de kurulabilmektedir. Gerekli aşamalardan başarıyla geçen mülk raporlamalarla birlikte finans kuruluşlarına, bankalara bildirilir. Gereken onay yetkili merkezden alınarak kurumsal olarak kiralanmaya başlanır.

ATM Yeri Seçilirken Nelere Dikkat Edilir?

İlk ve önce dikkat edilen madde şehirdeki veya ilçedeki insan yoğunluğunun önemli bölümünün ATM’ye yakın olmasıdır. Özellikle nakit para çekme veya yatırma ihtiyacının çok olacağı yerler tercih sebebi olabilir. Bunun yanında gereken teknik detaylara bakıldığında 5 metre kareden büyük olması, kabin için yeterli şartları taşıması, internet ve elektrik hizmetlerinin rahatlıkla ulaşabilmesi gerekmektedir. Ekspertizler fizibilite aşamasında sadece dışarıdan görünen fiziksel parametreleri değil altyapı gibi verileri de gözden geçir. Müşterilerin işlem anında sıkıntı yaşamaması ve en ufak problemde hizmetin kapanmaması için her türlü şarta titizlikle dikkat edilir.

ATM Kiraları Ne Kadar?

Mülkün potansiyeli ve bölgenin değerine göre bir fiyat belirlenmektedir. ATM kirası ne kadar diye bir soru yönelttiğinizde 500 ile 6000 bin Türk Lirası arasında geniş bir aralık verilmektedir. Fizibilite ve analiz aşamasında sunulan rapora göre ATM kiraları belirlenmekte. Dolayısıyla ne kadar için net cevabı ekspertizler analiz etmekte.

ATM Yeri Başvurusu Nasıl Yapılır?

Önemli yerlerde güzel alan sahibi kişiler elde edecekleri geliri hesap ederek çeşitli atılımlarda bulunuyor. Alanınzı ATM yeri başvurusu yapıp bankalara, finans kuruluşlarına kiralamak bunlar arasından en sağlam tercih olacaktır. Neticede kurumsal bir yapıya kiralamanızdan dolayı ödemeler düzenli olacaktır ve enflasyon oranında her sene artış gerçekleşmektedir. ATM Yeri önerme başvurusu nasıl yapılır bankaların iletişim adreslerine gidilerek gerekli formun doldurması gerekir. Devamında yetkili ekipler size ulaşarak keşifleri, testleri, analizleri sağlar.

Kurumsal kiracıyla çalışmak isteyenler başvuru yapmak istediğinde ATM başvurusu için hiçbir ücret ödememektedir. Doldurulması gereken formlarda ATM yeri önerme adına bilgileri tam ve doğru doldurmanız çok önemlidir. Sunacağınız bir yanlış veride hesaplamaların sizin adınıza negatif sonuçlanmasına sebep olabilirsiniz.

Yazar: Adem Kaya

"Webmaster olarak başladığım web sektörü içerisinde 2014 yılından bu yana içerik üreticiliği yapmaktayım. İlgilendiğim alanlar arasında finans, ekonomi ve teknoloji bulunmaktadır. Bu alanlarda düzenli araştırmalar, okumalar yaparken çeşitli içerikler de hazırlamaktayım."

Bir Soru

  1. ali adnan düzgüner

    mustafa kemal paşa mahallesi istiklal caddesi dış kapı no 15/b avcılar istanbul
    yılmaz erdoğdu adına kayıtlı ada 0, pafta 44, parsel 7120 nolu yerleşkede 15 m² 3 metre ön cepheli caddeye bakan düz girişli dükkan kiralıktır bilginize arz edelir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir