A&T Bank Sim Bloke Kaldırma – BekçiAlımı

A&T Bank Sim Bloke Kaldırma

A&T Bank, uzun ismiyle Arap ve Türk Bankası, Kuzey Afrika, Orta Doğu ve Türkiye Cumhuriyeti arasındaki ticaret işlemlerinde ön planda yer alan ve kurumsal değerleri ön plana koyan bir bankadır. Uluslararası ticarette şeffaflık ve güvenlik çok önemlidir. Bu nedenle bankanın güvenlik açıklarına karşı aldığı önlemler bir hayli fazladır. Sim kart bloke işlemi de bunlardan biridir. Sim kartında herhangi bir müdahalenin söz konusu olduğu tüm A&T Bank müşterilerinin banka hesapları ile tek kullanımlık şifreleri arasındaki koordinasyon askıya alınır. Dolayısıyla 3D Secure güvenlik işlemi dahil hiçbir işleminizi telefonunuzdan yapamaz duruma gelirsiniz. Böyle durumlarda sim kart blokenizin açılması gerekmektedir. A&T Bank, diğer işlemlerde olduğu gibi sim kart bloke kaldırmaişlemi sırasında da müşterilerini bekletmeden kolay bir yol izlemelerini sağlar.

A&T Bank Sim Bloke Kaldırma Nasıl Yapılır?

Yukarıda bahsedildiği üzere sim kartınıza herhangi bir müdahale yapıldığı zamanlarda A&T Bank yetkililerin koydukları güvenlik önlemleri neticesinde tek kullanımlık işlemleri yapamazsınız. Bu nedenle müşterilerin birçoğu ‘‘sim bloke kaldırma nasıl yapılır’’ sorusunun cevabını aramaktadır. Bu sorunun üstesinden gelmek için izleyebileceğiniz birkaç yol vardır. Bu yollar; ATM’yi kullanarak bloke kaldırma, şubeye giderek bloke kaldırma, mobil bankacılık ile bloke kaldırma ve internet bankacılığı ile bloke kaldırma işlemi olmak üzere 4 tanedir. Bahsi geçen yollardan en kolay olanı, internet bankacılığı aracılığıyla bloke kaldırma işlemidir. Çünkü banka, sırf bu işleme yönelik internet sayfası açmış ve müşterilerinin hizmetine sunmuştur. Bu sayfayı kullanarak sim kartınızı yeniden tanımlayabilir ve bankanın hizmetlerinden faydalanmaya devam edebilirsiniz.

İnternet Bankacılığı İle Bloke Kaldırma

A&T Bank internet bankacılığı ile bloke kaldırma işlemini gerçekleştirmek için sırasıyla

  • A&T Bank bloke kaldırma sayfasına giriş yapın.
  • Bireysel müşteri tipi hariç sim bloke kaldırma işlemi internet bankacılığı aracılığıyla yapılamaz.
  • Müşteri numaranızı girin.
  • Sorulan sorulara yanıt verin ve daha önceki şifrelerinizi yazın.

Bu işlemleri tamamladıktan sonra sim blokenizin kalkması için bir süre beklemeniz gerekmektedir. Bankanın aldığı tedbirler doğrultusunda ortaya çıkan bu bekleme süresi, tamamen sizi ve hesabınızı korumaya yöneliktir.

[wp-faq-schema title=”Kullanıcılar Bunları da Sordu” accordion=1]

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir