Astım Bekçiliğe Engel mi?

2019/1 Dönem Çarşı ve Mahalle Bekçiliği alım sürecine girilmesiyle meslek hakkında yoğun araştırma yapılıyor.  Bekçi adayları merak ettikleri konularda tarafımıza yöneltiyor. Ziyaretçilerimizin en çok yönelttiği sorulardan biri de; ” Astım Bekçiliğe Engel mi?” konusu. Aşağıda astım ve türevleri konusunda bekçi adaylarının sağlık şartları yönetmeliğine uygun olup olmadıklarını anlamaları için açıklama yapacağız:

Bekçilerimiz de, aynı polislerimiz gibi Emniyet Teşkilatı Sağlık Yönetmeliğinde belirtilen esaslar dahilinde değerlendirilip mesleğe alınırlar. Şimdi sizlere kafanızı karıştırmadan sadece sizi ilgilendiren astım ile ilgili kısımlarını aşağıda belirtip, en sonda da bu maddeleri değerlendireceğiz;

  1. Yönetmeliğin Göğüs Hastalıkları kısmının A bölümünün 2 maddesinin “ç” bendi; ASTIM BEKÇİLİĞE ENGELDİR.
  2. Yönetmeliğin Göğüs Hastalıkları kısmının B bölümünün 3 maddesinin “a” bendi: ASTIM (HAFIF INTERMITYAN ASTIM, HAFIF PERSITAN ASTIM) BEKÇİLİĞE ENGELDİR.
  3. Yönetmeliğin Göğüs Hastalıkları kısmının C bölümünün 3 maddesinin “a” bendi: ASTIM (ORTA PERSISTAN ASTIM) BEKÇİ ADAYLIĞINA ENGELDİR.

Yukarıdaki yönetmelik maddeleri gereğince astımın engel olduğu anlaşılmaktadır.  Bunun yanı sıra; BRONSAL ASTIM, ALERJIK ASTIM,KRONIK BRONŞIT ve KOAH hastalıklarının da öğrenciliğe engel teşkil ettiği görülmektedir. Hafif düzey astım olanlar dilerlerse başvuru yapıp şanslarını deneyebilirler.

Bekçi adayları; 2019'da yapılacak bekçi alımında YÜZ BİNLERCE rakibinizi geçmek için SÖZLÜ MÜLAKATTA yüksek almalısınız! Çalışmak için mutlaka uygulamamızı satın alın. Yüzlerce kişiye bekçilik kazandırdık; bunlardan biri de siz olun. Uygulamamız sayesinde on binlerce rakibinizin bir adım önünde olacaksınız! İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam 5 soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 597 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

5
SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
En Yeniler Eskiler
Bildir
Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Merhaba bekçilik için göz numaraları kaç olmalı? Teşekkürler

Admin
Ziyaretçi
Admin

Her bir göz en fazla 2, iki göz toplamda en fazla 4 derece olabilir

Hasan
Ziyaretçi
Hasan

Lazer göz ameliyatı bekçiliğe engelmidir lazerden sonra göz numaraları uygun haline geliyor sorun olur mu acaba.Teşekkürler