Askerlik Yapmadan Bekçi Olunur mu? – BekçiAlımı
Askerlik Yapmadan Bekçi Olunur mu?
Askerlik Yapmadan Bekçi Olunur mu?

Askerlik Yapmadan Bekçi Olunur mu?

Askerlik yapmadan bekçi olunur mu? Bekçi olmak isteyenlerin merak ettiği bir konudur. Bizde bu makalemizde bu konu hakkında merakları giderelim istedik.

Bekçi alımlarının yeniden başlaması sonrasında birçok kişi bekçilik başvurusunda bulundu ve yapılan alımlar sonrasında da bekçilik mesleği tekrardan popüler meslekler arasına girdi. Peki bekçi alımları yapılmış ve yapılmaya devam ederken herkes bekçi olabilir mi? Özellikle de askerlik görevini yapmamış olan kişilerin bekçi olabilmeleri mümkün mü?

Askerlik yapmadan bekçi olunur mu? Sorusunun yanıtını verebilmek için bekçilik başvuru şartlarını bilmek gerekir. Şartlar içerisinde askerliğini yapmayan bir kişinin bekçi olup olmayacağı açık bir şekilde belirtilmiştir.

Bekçi olmak için şartların arasında ilk önce askerlik görevini yerine getirmiş olmak vardı, lakin daha sonrasında yapılan düzenlemeyle bu durum askerlik görevini yapanlar şeklinde değil askerlikle ilgisi olmayanlar olarak değiştirilmiştir. Buna göre askerliğini yapmamış olan bir kişinin başvuru esnasında askerlikle ilişiğinin olmaması başvurunun tamamlanabilmesi için yeterli olabiliyor.

Askerlik yapmadan bekçi olunur mu? Sorusunun yanı sıra yeni dönemde bekçi alınıp alınmayacağı konusu da yine merak konusudur.

Askerlik Yapmadan Bekçi Olunur mu?
Askerlik Yapmadan Bekçi Olunur mu?

2021 Bekçi Alımı Ne Zaman Yapılacak?

Bekçi alımlarıyla ilgili olarak Emniyet Genel Müdürlüğü açıklamasını belirtiyor ve bu açıklama sonrasında ne kadar sayıda bekçi alımı yapılacağı, hangi şehirlerde bekçi alımlarının olduğu açık bir şekilde belirtiliyor. Şu an için 2022 bekçilik alımlarıyla ilgili belirlenmiş herhangi bir açıklama bulunmuyor ve böyle bir alım söz konusu olduğunda yine sitemiz üzerinden anlık olarak siz değerli takipçilerimizle paylaşılacaktır.

Toparlayacak olursak bekçilik alımları dönemsel olarak yapılıyor ve bu alım esnasında başvuru şartları arasında erkekler için askerliğini yapmış olmak şartı bulunmuyor.

[wp-faq-schema]

Yazar: İhsan Arslan

4 Soru Cevaplandı

  1. 99099852102

  2. Aykut akbiyik

    Admin kamupersoneli.net sitesinde carsi mahalle bekciliginde yss siniri yukseltilecek bilgileri var bazi kamu sitekerindede mevcut biyle bir durum gercekten varmi olma ihtimali varmi. Kolay geksin

  3. Fortnite için v papel kodu ve ya skinli hesap atabilir misin admin?

  4. Be beautiful enough to feast the eyes

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir