Askerlik Celp Dönemleri 2018

Askere giden insanların birçoğunun her zaman aynı dönemde gittiklerini görmekteyiz. Hatta aynı günde olan askerlere konvoy yapılır. İşte bunun tek sebebi askerlik celp dönemleridir. Askerlik celp dönemleri öncesinden askerliğini ertelemiş veya başka bir deyimle Askerlik tecil dönemleri farklı zamanlara ayrılmış ve bu dönemlere askerlik celp dönemleri denilmiştir. Yeni askerlik dönemlerini ele alırsak eğer 2018 yılında 1998 doğumlular askere alınacaktır. Elbette ki okul sebebi veya başka sorunlardan dolayı askerliğini tecil ettirmemiş kişiler için geçerli olan bu husus aynı zamanda 1998 doğumlu olup Askerlik görevini yapmayan ve kaçak olan herkes askere alınacaktır. Tecil uzatma sebepleri arasında yüksek lisans ve doktorada dahil olduğunun bilgisini bildirmek gerekiyor.

Askerlik 4 Celp Dönemine Ayrılmıştır

Ağustos 2013 yılı itibari ile askerlik celp dönemi sayısı 4’e çıkartılmıştır. Bu belirtilen tarih öncesinden askerliğe senede 3 defa gidilmekteydi. Ancak Ağustos 2013 tarihinden itibaren askerlik celp sayısı 4 olmuştur. Yani kısa dönem ve uzun dönem gidecek askerler için askerlik celp sayısı 4’e çıkarılmış olup bu dönem bundan sonra bulunmakta tercihlerine göre bu dönemlerden bir tanesini tercih edebilmektedirler. 2018 askerlik celp tarihi için bildiğiniz vardır. Celp dönemlerinin 4’e çıkmasının sebebi okul okuyanlar veya başka sorunlardan dolayı askerliğini tercih edenlere olanak sağlamaktır. Askerlikleri geldiği zaman istedikleri dönemi seçip askere gitmektedirler.

2018 Askerlik Celp Dönemleri İçin En son Başvuru Tarihleri

Eğer 2018 Ağustos ayı celp döneminde askere gitmek istiyorsanız eğer en geç 30 Eylül 2018 ayında askerlik şubenize başvurmanız gerekmektedir. Aksi takdirde 30 Eylül tarihindeki son başvuruyu geçerseniz Ağustos ayı celp dönemine gitmeniz imkansız hale gelecektir. Konu ile ilgili detaylı tüm soruları kendi bulunduğunuz ilin askerlik şubesine giderek öğrenebilirsiniz veya iletişime geçerek yazabilirsiniz.  Celp dönemlerinin 2018 tarihine kadar bu tarihlerden ibaret olacağına işarettir. 2018 celp dönemleri başvuruları aşağıdaki gibidir.

  • 2018 Şubat Celbi İçin en Son Başvuru Tarihi: 30 Kasım 2017
  • 2018 Mayıs Celbi İçin en Son Başvuru Tarihi: 28 Şubat 2018
  • 2018 Ağustos Celbi İçin en Son Başvuru Tarihi: 31 Mayıs 2018
  • 2018 Kasım Celbi için en Son Başvuru Tarihi: 31 Ağustos 2018
Sözlü mülakatları için çıkmış ve çıkabilecek soruların yer aldığı güzel bir uygulama yaptık. Tüm asker alımları bu uygulamada artık sorun olmaktan çıkıyor. Sözlü mülakatlarda ilk 60 saniye hayatidir. Adayın bilgili, donanımlı ve hazır olması, bu noktadan sonra hayatını nasıl yaşayacağını belirleyen en önemli süreci ifade etmektedir. Eğer sizde askeri alımların sözlü mülakatlarına hazır, donanımlı ve bilgili girmek istiyorsanız bu uygulamayı mutlaka almalısınız.İndirmek İçin LOGOYA TIKLAYIN
Bu makale ile alakalı toplam soru cevaplandı. Soru sormak ve sorulara verilen cevapları okumak için aşağıya bakınız.
Utku DEMİR
Utku DEMİR hakkında 597 makale
Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

SORU-CEVAP FORMU

avatar
  TIKLA TAKİP ET!  
Bildir