Arnavutköy POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) Nasıl Gidilir? – BekçiAlımı

Arnavutköy POMEM (Polis Meslek Eğitim Merkezi) Nasıl Gidilir?

Polis/BekÇi alımlarında İstanbul adaylarının asıl başvuru/mülakat/fiziki yeterlilik için planlandığı okulların başında Arnavutköy P.O.M.E.M. gelmektedir. Yaklaşık 16.000.000’luk nüfusu ile ülkemizin en kalabalık şehri olan İstanbul’un Avrupa yakasındaki nüfusu ise 9.800.000 olarak bilinmektedir. Iİstanbul için polis/bekçi başvurularında da en çok yoğunluk Avrupa yakasından yapılmakta olup, buradan başvuru yapan adayların büyük bölümü Arnavutköy Polis Meslek Eğitim Merkezi’ne planlanır.

Arnavutköy’ün İmrahor mevkiinde bulunan bu okul uzaklığı ve ulaşımın nasıl sağlanacağının endişesi ile polis/bekçi adaylarını sıkıntılı bir arayışa sokuyor.Bu yazımızda Arnavutköy P.O.M.E.M’e gitmesi gereken adaylarımızın merak edilenlerini cevaplandırmaya çalışacağız.

Arnavutköy POMEM Nasıl gidilir?

Arnavutköy P.O.M.E.M.’e gitmek isteyenlerin önce Bayrampaşa/Esenler’de bulunan “Esenler Otogarı(15 Temmuz Şehitler Otobüs Terminali)”ne ulaşması gerekmektedir. Buraya ulasan adaylar, otogar dışında, yürüme mesafesinde olan ve birçok sarı yolcu minibüsünün bulunduğu durağı bulmaları ve buraya gitmeleri gerekmektedir. Buraya da gelen adaylar sırtını bu minibüslerin bir arada durduğu durağa bakacak şekilde dönerek E-5 otoyoluna doğru baktıklarında bir üst geçit görecekler ve bu üst gecitin altında da bir yanyol bağlantısı ve cep göreceklerdir. Adaylar bu cebe kadar intikal edip, beklemelidir. Yoldan gecen minibuslerin üzerinde(camında) “IMRAHOR” yazanına binmeleri gerekmektedir. Minibüs güzergahı okulun giris kapısı önünden geçmekte olup, bindiginizde şoföre polis okulunda indirmesini rica edebilirsiniz.

Yol oldukca uzun olduğu için şoförün unutma ihtimaline karşı yolculuk esnasında tekrar hatırlatmanızda fayda vardır. Minibüs tam olarak Arnavutköy P.O.M.E.M önünde indirmektedir. Dönüş yolunda yine okulun önünden minibüs geçmekte olup, adaylar geri dönüşlerde bu minibüsleri kullanabilirler.

Navigasyon yöntemi ile gidecek adaylar ise;

Yavuz Selim Mahallesi, Sevban Mehmet Caddesi, No:86 Arnavutköy/İSTANBUL adresini kullanabilirler.

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

2 Soru Cevaplandı

  1. Admin e-devlette yanlışlıkla adres bilgilerimi güncelledim sıkıntı olur mu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir