Araç Ruhsat Seri ve Numarası Öğrenme – BekçiAlımı

Araç Ruhsat Seri ve Numarası Öğrenme

Türkiye’deki tüm araçlar ruhsat almak zorundadırlar. Ruhsat alan araçların hepsinin kendisine özel tescil belgesi seri ve numarası  vardır. Taşıtların, ruhsatlarına özel bu seri ve numara ile trafik ve kasko sigortası gibi işlemleri yapılmaktadır. Eğer ruhsatınız yanınızda değilse ya da o an ulaşamıyorsanız ve ruhsat seri ve numarası lazımsa bu bilgiye e-devlet üzerinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

Ruhsat Seri ve Numarası Öğrenme

Aracınıza özel ruhsat seri ve numarasını öğrenmek için tescil belgenizin yanınızda olmasına gerek yoktur. E-devlet hizmetlerinin sunulduğu Turkiye.gov.tr adresinden bu bilgilere kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

  • Öncelikle devlet portalına giriş yapıyorsunuz.
  • Hizmet arama kısmına araçlarım yazıyorsunuz.
  • Karşınıza gelen araçlarım bölümünde araçlarınızla ilgili; sigorta, ceza, muayene, geçiş, borç gibi tüm bilgileri tek bir yerden görüntüleyebilir ve ilgili işlemleri yapabilirsiniz ve görebilirsiniz.
  • Bu ekranda yer alan arabalarınızın tescil seri ve numarası yazmaktadır.

eDevlet Araçlarım

E-devlet hizmetlerinin sunulduğu Turkiye.gov.tr adresinde artık bütünleşik yani bir konuda tüm bilgilerin aynı ekranda sunulması hizmeti nihayet başladı. Vatandaşlar artık bir konudaki tüm verileri tek ekrandan görebilecekler. Bu hizmet bütünlüğü içinde sunulan ilk işlem basamağı ise taşıtlar yani araçlar oldu. Vatandaşlar, sahip oldukları araç veya araçlara ait tüm bilgileri taşıt bilgi bütünleşik ekranında görebilecekler.

 

Yazar: Utku DEMİR

Merhaba. Ankara'da ikamet etmekteyim. Bekçilik mesleğine aday biriyim. Sitemize haber yazmakta ve kullanıcılardan gelen yorumları cevaplamaktayım. Bana ulaşmak için e-posta adresimi kullanabilirsiniz. (iletisim@bekcialimi.com)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir